• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOLLYKupujeme hudbu

    Hudbu

    3 hlasy od 2 respondentů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 50.0% / 1 hlas
    • 50.0% / 1 hlas
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 50.0% / 1 hlas
    • 0.0% / 0 hlasů


    Podporujme hudbu, podporujme kupování hudby, podporujme kvalitu.

    Pravidla

    1. Pochlubte se hudbou, kterou jste si koupili (anebo vám ji někdo koupil).
    2. Nebo máte přání, co by jste si chtěli koupit?
    3. Přidejte o nahrávce informace - obrázek obalu, odkaz, cenu, ne/dostupnost
    4. Pokud přidáte osobní hodnocení nebo stručný popis, jen dobře.
    5. Nebojte se přidat i link, kde se dá hudba stáhnout. Kvůli obalu se hudba nekupuje a čím je muzikant známější, tím spíš si ho někdo koupí.
    6. Přidejte na nástěnku obchody, kde se dá dobrá nebo levná hudba koupit (i secondhandy i zahraniční), popis link nebo alespoň adresa podmínkou.
    7. Preferuji obchody s hmatatelnou hudbou (kupování mp3 nezavrhuji, ale... neni to ono).
    8. Diskuse a komentáře jsou povoleny, ale věci úplně mimo a vulgární projevy budu mazat, i kdyby dotyčný snědl všechnu moudrost světa.
    9. Kupujte hudbu.
    10. :-)




    rozbalit záhlaví
    PETR7
    PETR7 --- ---
    Zdravím, sháním někoho, kdo by měl ve svém archivu natočených "zřejmě ještě na VHS kazetách" pár dílů starého hudebního pořadu České televize z názvem MUSIC CLUB - SUPERSET 94´ z roku 1994. Byl to kdysi žebříček 20 nejprodávanějších zahraničních desek na našem trhu.......... Sháním ucelené díly, ne rozkouskované, ale celý pořad. ČT to bohužel už nemá zájem reprízovat, z důvodu stáří pořadu a z licenčních důvodu. Ptal a prosil jsem je o to, ale marně. .......... takže bych byl moc rád, pokud se tady najde nějaký "sběratel" tohoto klenotu, který by tuto hitparádu měl ještě natočenou? Zřejmě tipuju člověka mé generace 40-cátníka, který 90 léta pamatuje? Díky moc. S pozdravem PETR
    MREDDY
    MREDDY --- ---
    Čauec lidi,snad se tu ptám dobře.Nevíte o nějakých vinyl shopech za mořem konkrétně NY na Manhattnu? Kámoš tam jede na měsíc a že by se tam mrknul a něco mi přivezl,ale ať googlim jak googlim,tak prd nacházím.Jde mi o DnB,ale i s hledáním USA labelů tohoto stylu mám problém..díky za jakoukoliv radu.
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    BUQOY: nemám s tím zkušenost, ale mí oblíbení odbornící na desky jsou tito: http://www.phono.cz/cs/home-page/
    BUQOY
    BUQOY --- ---
    cau lidi...mam takovej problem .koupil sem si par novejch vinylu a jsou vytvarovany do krasny rovnomerny vanicky (nebo spis uz bazenu? cca0,5cm hluboky)...
    NEMATE NEKDO RECEPT JAK DESKY SROVNAT ZASE DO PLACKY??..

    ..koukam .ze uz je to tady par mesicu mrtvy .tak snad sem nekdo zavita a poradi =) ...
    HRAX
    HRAX --- ---
    MOLLY: jj ja som tam zavital vcera a priniesol som si domov par vinylov :)

    Rolling Stones - Goats Head Soup (cca 200Kc vcetne 50% zlavy)

    Snad netreba predstavovat, hadam len ze sa velmi prijemne zaspava pri poslechu ;)

    David Lee Roth - A Little Ain't Enough (cca 150 vcetne 50% zlavy)

    Hard Rock zo zaciatku 90 rokov. Prijemny oddychovy poslech a velmi dobre sa do toho hopsa. Velmi prijemne prekvapenie, kupoval som to dost "naslepo". Poslech tu
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    MOLLY: Mam to podobne, taky kupuju hlavne vinyly. Posledni ulovek je Melt Banana - Cell Scape :-)
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    jo a na Příkopech (od Václaváku směrem k Jungmaňáku na levý straně) měli a snad ještě maj výprodej - vše za 50%...
    KATHAKOMBO
    KATHAKOMBO --- ---
    Na cestě po Francii jsem v Paříži a v Nantes pořídil parádní desky za dobré ceny:
    (v Nantes doporučuju navštívit bazar v ulici Rue de trois croissants):
    Tam jsem například koupil toto:
    Tryo - Faut qu'il s'activent:

    Ve Francii velmi velmi populární kapela hrající akustické reggae (tři ak. kytary!) se silně slangovými a politickými (jak jinak) texty. Spousta nápadů, báječná, pohodová a kvalitní muzika. Ve Francii si to brnkaj na kytaru na kdejaký party.
    A také:
    Blind Boys of Alabama - Higher Ground

    Klasika. Blind boys jsou blues od hlavy až k patě a přece ne nuda a rutina.
    Dohromady obě CD asi za 14 euro. Paráda.

    V Paříži jsem pořídil Dylanova John Wesley Hardinga za nějakých 6 euro, ale to není tak moc dobré album, i když na něm jsou skvělé věci. Virgin na Champs-Élysées.
    V bazáči kus od Notre Damme pak za euro antologie zpěvu ruské ortodoxní církve od počátků až po polyfonii. Ale musel jsem se prohrabat tunou béčkového až céčkového popu. Ale tak to v bazarech chodí...
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    tak toto jsem si dneska koupila já:

    Lo Cor de la Plana (2007, Francie)

    v přepočtu asi 350 Kč
    Šest chlapů zpívá okcitánštinou (něco z jihu francie a severu španělska), mají k tomu ruční perkuse a je to nářez... A toto je jejich první album, se kterým teď objížděj evropu. Tak i já přispívám k povědomí toho, že jsou a doufám, že je někdy uvidím i v čechách... ideální festivalová kapela...

    poslechnout si to můžete zde http://www.myspace.com/locordelaplana
    a stáhnout zde: temp.vepr.info/Lo_Cor_de_la_Plana.zip


    ještě že z tý británie zachvilku odjedu... jinak bych tu všechno utratila za hudbu... když je tu levná (teda tohle ne... ale jiný)
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    diky
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    DIRTJUMPER: http://hudba.bazos.cz/inzerat/2958512/Prodam-LP-6070-leta-rockpopfolkjazz.php tohle např. mi vyhodil google - tohle je středočech, ale jinak možná by se ti podařilo sehnat prahu, když budeš hledat...
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    pratele pomozte mi, kde sezenu v Praze nejaky LP led zeppelin?
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    proto ráda kupuju černý desky.
    tohle byl můj poslední úlovek
    koupeno tady - http://www.hfr.cz/?lang=cz&q=news&title=news
    (jinak Ofra Haza byla Izraelská zpěvačka - židovka z jemenu, trochu popík, trochu ethno, ale parádní hlas).

    ale trochu doufám, že když ten pokrok v kvalitě dat stále nějak pokračuje, tak doufám, že pak až mi přestanou fungovat cdčka, tak si to koupím-stáhnu a vložím do obalu, booklet mi nezmizí...
    KATHAKOMBO
    KATHAKOMBO --- ---
    vida! zajímavé je to.
    jedna věc me v souvislosti s nákupem CD vždycky hlodá.
    přibližně stejně rád totiž nakupuju knihy.
    a rozdíl? to je pochopitelně jasné. obávám se, že cédéčka, která si koupím dneska,
    nepřehraju už možná za takových dvacet let. (rád bych se tu zdržel déle....) ale já bych si je chtěl přehrát. že to bude (a vlastně už je) zastaralé médium, to je v pořádku. ale jde o životnost. zajímalo by me co si o tom kdo myslí. protože to s nákupem cd dost souvisí. i proto často raděj volné finance nechám v antikvariátech a knihkupectvích.
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    obrázek těch dvou ulic aspoň... tady
    a tušim že je to spíš san giovanni in laterano, jestli jste někdo v římě, vřele doporučuju návštevu, prodává tam mladá italka s trvalou a je děsná sranda se na ní jenom koukat.
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    no teda jen žes mě poctila pozvánkou, obávám se, že tu moc co říct nemám --
    kupoval jsem si v posledních pěti letech dvě cd:
    Cocorosie - Adventures of ghosthorse and stillborn (když jsem se dozvěděl, že to vyšlo, začal jsem obíhat všechny možný obchody, zrovna v Black pointu ve Zlatnický to ještě neměli rozbalený, že mám přijít zítra; pak jsem to koupil v Karlovce vedle Parazitu, nevim jak se ten obchod jmenuje)
    Joana Newsom - Milk-eyed mender (protože jsem v Římě objevil super krámek a musel jsem si tam něco koupit)

    tak aspoň link na ten krámek bych sem mohl dát. nedám. nenašel jsem to. ale určitě to je buď via san giovanni in laterano nebo sousední via dei strada statale 4. jedno z toho určitě.
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    MECHTILD: OT nejseš ani náhodou..., dík za tip
    MECHTILD
    MECHTILD --- ---
    Helemese, děkuju za pozvání. Abych přispěl svou troškou do mlýna - pro případné cestující do Německa: sledujte, jestli je nablízku obchod tohodle řetězce: http://www.zweitausendeins.de/ Poslední akvizice kupř.: Miles Davis - Bitches Brew, John Scofield - Quiet, Martinů - Komplet symfonie, Jim Hall - Concierto atp... vše mezi třema a asi šesti euro. Lze kupovat i přes internet, jen nevím, jestli expedujou i mimo Německo. (Hm, a doufám, že nejsem příliš ot, každopádně mě každá návštěva toho obchodu mě přivádí k vytržení, a v mé peněžence způsobuje znatelný vánek)
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    (truchlit můžu :-) )
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    PREVIT: já tam přišla, když tu krásu stěhoval pryč....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam