• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    PEBAR
    PEBAR --- ---
    THE_SECOND_GUY:
    TANTRAMAN: zkusil jsem to přestavit a uvidíme, ono hlavně ty citizen promaster mají zajimavé štelovaní ručiček dual timu a datumovky, trošku na hlavu na muj vkus ale za ty roky co je mam už jsem si zvykl.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    PEBAR: a nejdou ti hodinky treba o 12 hodin napred ? ze misto poledne mas pulnoc ?
    PEBAR
    PEBAR --- ---
    potřebuju poradit, na jakem principu se přehazuje datum na hodinkách,protože už měsíc se mi nedaří tam dostat to spravné,vždycky mi to přeskoči o den dopředu. myslel jsem že je jedno kdy datum nastavím, čekal jsem že přeskakuje pokud mala ručička přeskočií dvakrát 12ku a ne že tam bude nějáký 24hodinový odpočet.Kdo ví jak to je a poradí? Může to být třeba závada že mi to prostě špatně přeskakuje?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MALER: tabulky a presne planovani ponoru. A taky se vic umiralo :)
    MALER
    MALER --- ---
    DRAGON: By me zajimalo jak to delali predtim, nez byly potapecsky pocitace. No, vlastne me to raci ani nezajima.
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    DRAGON: oke :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jo a neni to bomba ale lahev :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LOPIN: THE_SECOND_GUY: tohle pouzije na potapeni jenom sebevrah. Sice tam mas uvozovky, ale ani s nimi to neni korekt. Tohle jde pouzit pouze tehdy, kdyz ses si jisty, ze budes dychat porad stejne (coz zni mozna divne, ale to se pod vodou nedeje) a bude v presne stejne hloubce (mluvime tu o rozdilech v desitkach centimetru), takze je to naprosto nepresny a hrozi, ze pokud se tim budes ridit, tak utones, dobry den :)
    SHAMAN99
    SHAMAN99 --- ---
    LOPIN: tak to jsem rad, ze jsem to aspon tusil spravne... :))
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LOPIN: dobře, ty... tohle jsem taky nevěděl... já kdovíproč jsem to furt považoval za hodinky letecký a už od dětství jsem si myslel, že to nějak složitě počítá nadmořskou vejšku.... ale mýtus zbořen, díky...
    MALER
    MALER --- ---
    LOPIN: (resp. lunete co se da otacet na jednu stranu se rika potapecska)
    MALER
    MALER --- ---
    SHAMAN99: Ty bretle v tomle pripade vypadaj lip. Prvni breitle co se mi vubec libej...
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    SHAMAN99: planet ocean jsou "potapecsky hodinky" (v "" aby Dragon nezacal flejm o smysluplnosti potapecskych hodinek). Vzduchova bomba ti vetsinou staci na patnact minut. Kdyz des do vody, nastavis 0 tam, kde je velka rucicka. ta ti pak ukazuje, jak dlouho jsi pod vodou a mas kontrolu nad tim, kdy by jsi mel zacit pomyslet na navrat. Proto se taky ta luneta da otacet vetsinou jen na jednu stranu a to proti smeru hodinovejch rucicek, aby ti to omylem nepridalo cas, kdyz s tim nahodou pootocis.
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    THE_SECOND_GUY: presne, puvodne se to pouzivalo pro zavody na okruhu, kde jsi vedel vzdalenost
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    Teď když chápu jak to funguje, tak se to dá přece využít i na jiný věci než měření rychlosti... třeba počítání určitejch cyklů, kmitů, ve fyzice...
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    MADCAT: já myslm, že původně to byly hodinky dělané pro automobilové závodníky. dnes už to samozřejmě smysl nemá.
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    MADCAT: Ty nepoznáš od oka třeba kilometr s přesností na cenťáky? Styď se... :D
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    LOPIN: to mě nikdy nenapadlo, proč to vlastně na těch hodinkách ještě dneska bývá? dobře, čas si změřím na hodinkách přesně, ale tu jednotku vzdálenosti moc ne - pokud teda nejsou např. u silnice nějaký pravidelně rozmístěný patníky, u nichž znám jejich rozestupy. a když už v nějakým dopravním prostředku je měřič ujeté vzdálenosti, tak tam zpravidla nejspíš bude i měřič rychlosti...
    SHAMAN99
    SHAMAN99 --- ---
    kdyz jsme u tech dotazu, tak by me prosim zajimalo na co jsou ty cisla u tech omeg s carkama, myslim tu cast, jak se s ni da otacet :)
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    THE_SECOND_GUY: tachometr, kdyz urazi jednotku za minutu, za hodinu jich udela 60. Kdyz za 15 sekund tak 240.....
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    k čemu jsou ty čísla úplně po obvodu, jak nahoře maj šedesátku a jdou obráceně geometricky až k tý tisícovce?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam