• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    VACA
    VACA --- ---
    TWISTRABBIT: spíš menší.. Ale přiznám se, že jsem vlastně až teď zjistil do jak "neznámé vody" jsem to skočil :)

    Je toho opravdu hrozně moc. Asi se zasmějete co jsem to za naivku, ale teprve teď sem si uvědomil, že vybrat si hodinky trochu vážněji opravdu není záležitost na "dva dny"..

    Když jsem byl malej capart, tak sem měl nějaký obyč digitálky, pak plastový quartzky, pak dlooouho nic, pak jsem dostal kovový quartzky který sem měl tak dva roky a zase dlouho nic. Vlastně jsem se nad touto problematikou nikdy nezamýšlel.

    Teď mě už nějaký čas nahlodává myšlenka "opravdových" hodinek. Mám rád mechanický věci, a o to víc jak dnes žijeme v digitální době obklopeni elektronikou, jsem si řekl že hodinky bych chtěl čistě mechanický... Ale čim víc toho zjišťuju tim víc si uvědomuju složitost situace.
    Po nějakých funkcích, nebo jak jsem byl poučen, komlikacích navíc neprahnu. I když datumovka by mi nevadila, ale neberu to jako nutnost. Víc by se mi líbilo, když by tam byl ukazatel rezervy.

    Taky jsem se ale dozvěděl, že u strojků v mé cenové relaci je pravidlem nepřesnost chodu. Rád bych se vás proto zeptal, kde začínají strojky u kterých se nepřesnost neprojeví v řádu dní?
    A jestli by se eventuelně nevyplatilo se poohlížet po nějakých secondhand hodinkách...

    Případně bych přehodnotil svůj přístup k věci a prostě si to vytyčil jako cíl, potom bych bral v potaz možnost i větší investice, když by to opravdu stálo za to. Z druhý strany bych ale zase nechtěl nějakej supr-drahej šperk.

    No ještě budu zkoumat ten chronomag.cz, ale jak jsem napsal, pro nezasvěceného člověka je tech informací skutečně hodně, proto vám děkuji za nasměrování a vaši trpělivost s naprostým lajkem.
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    VACA: ještě se rozhodni jakou velikost chces
    VACA
    VACA --- ---
    DEEBEEP: supr díky, adresu prozkoumám.

    chtěl bych mechaniku, buďto automat nebo manuál.
    Osobně bych spíš asi preferoval manuál, i když skálopvně rozhodlej zatim nejsem.

    Jde mi o to, že ten manuál by pro mě možná byl výhodnější, protože né vždy bych měl hodinky na ruce kvůli práci, a tak je pro mě asi jistější manuální natahování...

    Jenom bych se ještě zeptal, hodinek je neuvěřitelný množství, je možné v této cenové relaci sehnat něco, co by případně mělo indikaci natažení..?

    Dávám přednost konzervativnějšímu designu, ale přiznám se, něco napůl skeleton by se mi líbylo...

    Díky moc za jakej koliv podmět.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    NASTY: ja jsem trotl, ja se utnul. Ty Steinharty jsou ok, nad tema uvazuji a cena je taky akceptovatelna. Puvodne jsem chtel poslat nize uvedene Archimede, ale utnul se v odkazu :)

    Klassik Chronograph Archimede Klassik Chronograph černá | hodinky, Mühle-Glashütte, Sinn, Glycine, MeisterSinger, Damasko, Steinhart, Archimede, Traser - Chronoshop
    http://www.chronoshop.cz/archimede-klassik-chronograph/archimede-klassik-chronograph-cerna
    DEEBEEP
    DEEBEEP --- ---
    KEITHHSTER: uznavám že se to tam nehodí no :D
    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    DEEBEEP: casio :D
    DEEBEEP
    DEEBEEP --- ---
    VACA: WWW.CHRONOMAG.CZ TAM JSOU TVÉ OTÁZKY ZODPOVĚZENY TISICKRÁT...

    značky,steinhart,tissot,certina,seiko,citizen,casio...

    jen si nějak zapoměl zdali chceš quartzy nebo automaty... digitalky... atd...
    VACA
    VACA --- ---
    tak jsem dostal nějaké záklaní informace o pojmech co se hodinářství týče a svůj předchozí dotaz smazal. Omluva za tu banalitu.

    Přiznám se, že jsem teď teda docela unesenej z toho co všechno je v hodinářství možný. Třeba takovej tříosej tourbillon, i když poslední dobou moc časem neoplývám, na tohle zařízení sem musel čučet snad půl hodiny, neuvěřitelný..
    Nic, dost bylo emocí, vrátim se na zem.
    ---

    Poprosil bych vás tedy o jinou radu.
    Kde u klasickejch hodinek začíná přijatelná kvalita? Z jakejch značek by jste mi doporučili vybírat, dejme tomu do 10000?

    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    Já si na Tissoty taky nestěžuju, mám je cca rok a něco jsem hodně spokojenej
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    DOT: tissoty maj pěknej design.
    DEEBEEP
    DEEBEEP --- ---
    jeste...

    DEEBEEP
    DEEBEEP --- ---
    Pánové :

    Tissot PRS 516 quartz chronograph,hezký stav,cena : 4500.-
    JLM hezký stav komplet krabice + doklady,cena 3500.-
    Tag Heuer Profi Golf Tiger Woods edition,stav dobrý,škrábance. Cena 10500.-

    Možné i nějaké výměny :D

    DOT
    DOT --- ---
    TWISTRABBIT: no neofico, pouzite hodinky. inzeraty dava pan majitel na chronomag... byl jsem tam ve stredu. to tam mel nejaky victorinox automaty, par vintage kousku ruznych znacek (pamatuju si oris), nekolik Tissotu a myslim ze prave i nejaky pilotky...
    NASTY
    NASTY --- ---
    VYWERN: Ty Steinharty jsou právě za poměrně dobrou cenu. Můžeš mrknout třeba ještě na Laco, tyhle mají 42mm: http://www.hodinky-laco.cz/cs/e-shop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=21&category_id=1
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    DOT: chronoshop ma i tissoty?
    DOT
    DOT --- ---
    z chronomagu, Tissoty sem si byl okouknout v chronoshopu a odnesl jsem si je a Maurice mi dnes prisly postou, jsou super. Bohuzel se asi stane to ceho sem se bal, necham si je oboje.
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    DOT: to si kupoval pres net?
    DOT
    DOT --- ---
    VYWERN: pokud si to dobre pamatuji, tak jedny noseny pilotky s cenovkou kolem 5k maj v chronoshopu na prodejne. znacku nevim, mozna archimede.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    Nejaky napad na podobny styl jako je tohle? Hledam levnejsi variantu.
    Pilotní Steinhart "Nav B-Uhr II 44 mm hand driven" | hodinky, Mühle-Glashütte, Sinn, Glycine, MeisterSinger, Damasko, Steinhart, Archimede, Traser - Chronoshop
    http://www.chronoshop.cz/steinhart-pilotni/steinhart-nav-b-uhr-ii-44-mm-hand-driven
    DOT
    DOT --- ---
    tak za chvili si jdu na postu pro Maurice Lacroix MI 1098, sebehlo se to tak tento tyden, ze misto s prazdnym zapestim si pro ne pujdu s timto na ruce:

    Tissot PRS516 Steel Automatic
    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    MADCAT: ORLOJ :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam