• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    TWISTRABBIT: Pár stránek zpátky jsem tu řešil dost podobný Seika, pak jsem to hledal různě po diskusních fórech a vypadá to, že zrovna strojek v těch Seikách je v pohodě, nejspíš spolehlivější než v levnejch švýcarech.
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    BEEBLEBROX: já jsem to bral tak, že než levnej automat, tak raději spolehlivý quartz, zvláště když se na ty hodinky potřebuje člověk trošku spolehnout...ale ted je taková doba, že potápky v quartzu, nějaký pěkný, klasický a ne moc veliký těžko sehnat
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    BEEBLEBROX: o něčem podobnym jsem také uvažoval, i když jsem chtěl spíš quartz
    DOT
    DOT --- ---
    BEEBLEBROX: a nechtel bys podobny, Tissot PRS516 Steel Automatic? tak za 4,5k
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    BEEBLEBROX: to bych taky rád věděl
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    BEEBLEBROX: podobný má borec v worku , typuju 60-70leéta.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    BARUNKA: proc vyhraly longines? Temer identickej design delaj uplne vischni vyrobci. Tak co te vedlo sem?
    Jinak gratulace k dospelejm hodinkam :)
    BARUNKA
    BARUNKA --- ---
    DRAGON: V pořádku, zřejmě máš jiný vkus ;)
    DEEBEEP
    DEEBEEP --- ---
    BARUNKA: máš je hezký :-) gratuluji !
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    BARUNKA: klasický pěkný hodinky nenech si to otrávit
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BARUNKA: nedavno sem si vybiral hodinky v krame prave z nabidky Longines a na tyhle sem presne rekl, ze jsou to nejosklivejsi Longy z nabidky :))
    BARUNKA
    BARUNKA --- ---
    Konečně jsem našla hodinky co se mi líbí a koupila si je k narozeninám !!! Milí milovníci hodinek,musím se s váma o tu mojí radost podělit. :)

    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    DEEBEEP: všichni tady :)
    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    TWISTRABBIT:
    DEEBEEP: tyhle ne .
    tyto
    traser® H3 more light watches | P 6600 Type 6 MIL-G
    http://www.traserh3watches.com/seiten/P_6600_Type_6_MILG__mod-detail-id-20-sprache-en.html
    a tyto
    traser® H3 more light watches | P 6507 Commander 100 Pro
    http://www.traserh3watches.com/seiten/P_6507_Commander_100_Pro__mod-detail-id-21-sprache-en.html

    splňují specifikaci MIL ..
    ty malý taky nejsou špatný ..

    čeho jsem si ale všiml je rozdíl v tom na kom je vidíš .
    myslím že firmy jako Luminox a Timex hodně vsázejí na marketing . Takže ve filmech a dalších šotech vidíš Luminox .

    ale třeba v PC gameskách spracovaných přesně podle realu maj trasery atd ..

    článek z chrona to popisuje pěkně :

    Hodinky Traser byly původně vyvíjeny jako vojenské hodinky. Některé vojenské hodinky, které používaly jako luminiscenční materiál tritium, vykazovaly vyšší než dovolené hodnoty radioaktivního záření (např. model SandY 184). Tento problém vedl k dočasnému vyškrtnutí výrobce Stocker & Yale ze seznamu povolených dodavatelů hodinek pro U.S. Army.

    Nebyla by to země neomezených možností, kdyby tuto nepříznivou situaci nedokázal výrobce využít. Společnost už dříve dodávala armádě vojenské kompasy, které byly vybaveny svítící tritiovými trubičkami dodávanými švýcarskou společností mb-microtec. Díky lobingu dokázal ředitel Stocker & Yale pan Jim Bickman navrhnout armádě novou specifikace pro výrobce hodinek, jejíž první koncept dokonce sám napsal. Rok po vyškrtnutí Stocker & Yale ze seznamu dodavatelů byla na světě schválená nová specifikace. Podle této specifikace měly být všechny budoucí armádní hodinky vybavovány technologií GTLS.

    Stocker & Yale společně s firmou mb-microtech vyrobili první zkušební série modelů SandY 490 Type 1, Type 2 a SandY 5900 Type 3 pro armádní zkoušky. Po dalších úpravách vojenské specifikace i Type 6. Jednalo se o první analogové hodinky vybavené aktivním zdrojem světla. Armáda později nakoupila veliké množství Type 3 a type 6.

    Dnes mb-microtec vyrábí tyto hodinky pro civilní sektor v reedici pod označeními Traser P 5900 Type 3 a Traser P 6500 Type 6.

    DEEBEEP
    DEEBEEP --- ---
    TWISTRABBIT: možná to fasujou ale na fotkách jsem hodně viděl že nosej g shocky a timexy
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam