• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    VACA
    VACA --- ---
    CALIBOS: No, tak dobre, presvecili jste me ze to asi takovy terno jackpot nebyl:) Ale chce to asi hodne trpelivosti a casu na tom ebayi. Obecne mam pocit ze jejich ceny se pozvolna sunou spis nahoru. Prijde mi to vsechno tam nejaky drazsi nez pred par lety..

    S tou prestavbou te chapu, original je proste originsl.

    Jinak ja se priznam ze ty aukra za 6 bych vzal asi bez vahani. I s tim vedomim ze sklo a cifr mozna nekdo menil expost..
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    VACA: hlídej ebay... italové tam občas vyskakují levně (normálně aukce). Pohrával jsem si taky s myšlenkou je hodit do Spaceview ale jednak jsou zlaté a jednak se mi líbí tak jak jsou :)
    FINSON
    FINSON --- ---
    VACA, CALIBOS: Aha, OK, mně byly podezřelý hlavně ty ručky. Strojek mě moc netrápil, na fejku může vypadat podobně, akorát vteřinovka tomu bude skákat :-) - což na fotce vidět není. Ale je fakt, že na fejku za 6k by ten stojek zase takhle dobře nevypadal ani coby atrapa...
    No jo, když já jsem na to Aukro vysazenej :-)
    VACA
    VACA --- ---
    CALIBOS: jo s tim souhlasim
    CALIBOS: kde se kupujou accutrony za 2litry? To chci taky. Vlastne i za tu desitku bych o nich uvazoval kdyby nebyly dobity.. :)



    ——-
    Btw, zminenej index:



    A neni to zrychleny :)

    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    VACA: kalibry a pouzdra jsou původní samozřejmě, to nikdo nezpochybní. Jde o to že se tímhle čínským sklíčkem dá vyrobit tohle z čehokoliv a cena je pak násobná.
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    Stačí zadat Spaceview crystal... z hodinek se už pak jenom vyhodí ciferník a hotovo. Cena rázem vyskočí z 2000,- (jedny jsem si za tolik koupil), na 10 000,- :)
    454-2AYS for Bulova Accutron Spaceview Crystal 30.1 mm | eBay
    https://www.ebay.com/...paceview-Crystal-30-1-mm/233391883314?hash=item36573d8432:g:ICUAAOSw-zxWmSno
    VACA
    VACA --- ---
    CALIBOS: J tenhle fakt nezpochybnuju, i kdyz u tamtoho kusu to vypada stare, muze bejt.

    Nizmene autenticitu pouzdra a kalibru jen tezko rozporovat. Ten kalibr ofejkovat aby se to vyplatilo proste neni mozny...
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    FINSON VACA: ony ty Spaceview modely byly všechny vlastně skládačky. Bulova prý distribuovala prodejcům sadu sklíček a ruček aby mohli předělat normální Accutrny do podoby Spaceview. Měl to být marketingový předmět, ale lidem se to zalíbilo.
    Problém je, že se dá za pár korun koupit sada na ebay a nemyslím si že by byla originální, ale beztak čína.
    VACA
    VACA --- ---
    KALIBAN: Jo to je asi taky dobra cena, ale postovny, clo, dph... jeste to vyroste.. plus ty na aukru mely i originalni tah.

    No dobre jackot by se asi dal predstavit jinak jeste:) Ale proste byl to ultravyhodnej kup jakej se asi jen tak nezopakuje..

    Jako prekvapilo me i to, ze to nikdo nesledoval, a prihodily jen ctyri lidi.. I ten popisek, prej “podobne prim” je dobre ulitlej... vzdyt to nema s primkama nic spolecnyho v zadnym ohledu.
    VACA
    VACA --- ---
    FINSON: Btw v tom videu pod clankem mas videt accutrony primo v tomhle stejnym pouzdu, jen nejsou na tahu...
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: *resp ne nejmensi, ale nejjemnejsi. Proste velikosti teh zubu.. Vetsi to udelat neslo protoze to je index kterej ladicka primo postrkava svoji rezonanci...
    VACA
    VACA --- ---
    FINSON: Hele accutronu bylo spoustu provedeni. Od elegantnich po astronauty.

    Osobne, chtel bych teda videt jak nekdo zfejkuje ladickovej kalibr aby to bylo remtabilni.

    Je tam mj. nevim jak dnes, ale svyho casu a po mnoho let nejmensi ozubeny kolecko co kdy clovek vytvoril. Kdyz ten clovek co to pro bulovu deal spachal sebevrazdu, tak to trea 50let nikdo nedokazal vyrobit..
    Ma 2,7mm a 320 zubu...


    Jo, co se hodne fejkovali byla ta “spaceview” featura. Ten pruhled na strojek ve svy dobe zas tak popularni nebyl a ty hodinky zpravidla meli klasickej nepruhlednej cifr.
    To uplne nedovedu rict, jestli tyhle zrovna jsou origo spaceview, ale ty skla vypadaj puvodne a do tohodle pouzdra se to dealo
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    VACA: to neni zas tak uplne mimo ne? koukam na chrono 24 a jako dobre, stojej tam dvakrat tolik, ale ze by to byl nejakej ultra jackpot...
    Bulova Accutron spaceview for $601 for sale from a Seller on Chrono24
    https://www.chrono24.com/bulova/accutron-spaceview--id13860768.htm
    FINSON
    FINSON --- ---
    VACA: Když si tuhle fotku srovnám s fotkou tady: https://www.hodinkee.com/...architect-richard-rogers-on-humanistic-design-and-the-accutron-spaceview
    - tak bych skoro řek, že ty z Aukra jsou fejky nebo minimálně skládačka...
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: uFf proste.

    Asi zacnu to aukro trochu sledovat..

    VACA
    VACA --- ---
    VACA
    VACA --- ---
    Tak tohle sem fakt nemel videt. Jako nevim jestli treba byly nefunkcni tak asi ok. Ale aukru neni videt popit u ukoncenejch aukci.

    A jestli nekdo koupil funkcni accutrony za 6litru, tak to teda gratulace k jackpotu..



    VACA
    VACA --- ---
    MA747: zrovna sem s tim taky jdu :D

    Ale tak aspon hodim timelapse:


    LS Karel Rotation 8h anim
    https://www.youtube.com/watch?v=RnVOX4ESeaw
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenost s výměnou akumulátoru u rádiem řízených solárů Citizen? Byl jsem v hodinářství a pán řikal, že by akumulátor mohl vyměnit, ale že jsou hodinky pak potřeba zkalibrovat, což neumí. Je teda opravdu potřeba poslat je do autorizovanýho servisu?
    CROME
    CROME --- ---
    NARVAH: nerekl bych :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam