• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    CODEAS: Záleží jak moc ti jde o Accutron strojek ve smyslu 360Hz hučení vs automatky nebo normální quarzky, která mají ve většině aktuálních modelů. Ladičkovej je jen ten novej neskutečně drahej Spaceview Accutron , s pro mě zvlášním designem. Jenže tam tak úplně nechápu oddělení značky Accutron od Bulovy, který teď Bulova razí.
    Stejně tak Lunar Pilot byly původně automatky a teď jsou to v sériovce quartzky.
    Sám té značce fandím, protože jejich strojky létaly ve vesmíru na družicích, na X-15, A-12 atd. Mám Lunar Pilotky a původní pískající accutrony bych chtěl taky, ale ta nová produkce mi příjde, že na to moc nenavazuje.
    VACA
    VACA --- ---
    CODEAS: Dotaz zhodnotit neumim.

    Ale u spaceview jen bacha na to, ze vlastne maloktery jsou originaly.
    V ty dobe to zas tak popularni nebylo, a kdyz to zaclo bejt cool, tak se dost zacaly kanibalizovat jiny verze accutronu aby vypadaly jako spaceview…

    Jakoby pokud jde jen o ten vzhled tak to vadit zas tak nemusi, jen proste to nema tu hodnotu jako origo spaceview, tak proste se nenechat natahnout financne…
    CODEAS
    CODEAS --- ---
    Ahoj, objevil jsem přiběh a design hodinek Bulova Accutron a ihned jsem se zamiloval :)

    Koukám že Bulova Accutron Astronaut má v 2023 reedici (max. 300 kusů celosvětově).
    Dotaz: Vyplatí se koupit (nosit+investovat) do nové reedice nich nebo lepší najít v dobrém stavu původní z 1968?

    O trochu ještě víc mě baví design Bulova Accutron Spaceview

    Díky za názor(y)
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    PLATINUM_TEETH: jestli se ti libi, tak je kup.
    PLATINUM_TEETH
    PLATINUM_TEETH --- ---
    Jasne, neptam se ani tak kvůli sběratelský hodnotě, která tam není, jako spis pro případnou diskusi nad cenou s majitelem. Hodinky se mi libi příběhem a designem, ne future market “hodnotou”.
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    PLATINUM_TEETH: Tak tak. Nemyslim ze tohle je nejakej sberatelskej artikl, takze to je spis pro pocit.

    Mit plechovy suby v kompletu s papirama a krabicema. Nebo tritiovy moony s papirama a bednou je urcite vetsi slagr.

    Osobne bych tolik za "obyc" hodinky nedal. Ale ja nejsem tak bohatej abych si kupoval longiny, tagy, a podobny znacky - na kterych se spis prodelava.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    PLATINUM_TEETH: Zvedá. Jen záleží na tom, co si pod slovem zásadně představuješ.

    U rolexu je to určitě nezanedbatelná částka.

    Tady nevím.
    PLATINUM_TEETH
    PLATINUM_TEETH --- ---
    Mám možnost koupit od štamgasta z naší místní hospody tyhle Lindberghy. Je to 80th anniversary edice, takže je to ta menší 38 mm verze. Koukal jsem na Chrono, cena je mezi 30 - 40 tisíc, podle stavu. Žádný ale nejsou s originální krabicí a papírama. Tyhle jo. Je to kompletní původní balení, se všema brožurkama, kartičkama, prostě se vším. Rok koupě 96 v Mappin & Webb v Karlovce :). Moje otázka je - zvedá full set nějak zásadně cenu hodinek nebo ani ne?

    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    BATOO: JJ s nimi jsem to řešil, potom to tam pošlu, trochu mě to u těch hodinek štve. Nechám je pak synkovi na hraní, má je rád :)
    BATOO
    BATOO --- ---
    Jo a gratulace k potomkovi, deti jsou fajn a jejich delani taky.
    BATOO
    BATOO --- ---
    HE11_KNIGHT: Posli je do FASTu a tam to vyresej, akorat to asi zacalujes, ale predpokladam, ze to prezijes. Mne tam pozarucne na GWG-1000 Maharishi edici menili celej modul i s baterkou a udelal komplet udrzbu a stalo to 3000 vc dph, takze to tvoje si myslim ze bude zlomek.
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    K příležitosti zjištění očekávaní dalšího potomka, jsem se musel odměnit! :D Konečně celokovové "squery" s EU datumem a vyrobene v Japonsku :)

    PS: jinak moje mlžíci se g-shocky gw-m5610, se mi už podruhé vrátily s negativním stanoviskem, že hodinky jsou ok. Napsal jsem na Casio a tam jsem zjistil, že neautorizovaný servis tento problém řešit nemusí, jedná se o vadu těsnění na tlačítkách, které prsotě netěsní při použítí ve vlhkém prostředí (pokud se používají).

    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    sorry za noob dotaz, ale nikdy sem toohle vlastne nemusel resit.

    kde mi v Praze vycisti a vylesti hodinky, aby me to nezruinvovalo? (mysleno ocelove pouzdro a tah, vnitrek nechci resit, je to quartz).
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    AMSTERDAM: ten prodejce je hroznej matlak, pripocist musis 2500,- za generalku ;)
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    hele tady lezej pekny seika za dvojku, vemte to nekdo, kdyz bych jich nemel dost, tak uz tam klepu

    https://aukro.cz/potapecske-automaty-seiko-6309a-top-7031457430
    VACA
    VACA --- ---
    AMSTERDAM: udajne to vyrabej ve spolupraci s https://www.lehmann-praezision.com/

    Coz asi nebude daleko od:
    Lehmann [Watch Wiki]
    https://www.watch-wiki.net/doku.php?id=Lehmann

    Jinak co si budem povidat, filmovy Leicy jsou v podstate hodinarina..
    vyrobce jako Leica rozhodne ma zkusenosti s velmi presnejma defakto hodinovejma strojkama v zaverkach jejich fotoaparatu po velmi dlouhou dobu.
    Ok, novy digi leicy uz maj zaverky elektronicky, ale dalkomer v teh kamerach je furt velmi precizni plne mechanicka zalezitost. Ta mira presnosti je tam velka protoze to musi pracovat spolehlive a hodne presne s objektivama ktery jsou vyrabeny zvlast..

    Nic, tim nechci objajovat tenhle jejich pocin. Ale smysl to asi dava vetsi nez kdyz by napr rolex zacal delat fotoaparaty… ;D


    KOUDY: jo, asi trochu jsem, a nestydim se za to ;)
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    VACA: kdo to pro ne vyrobil?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    VACA: V tom pripade ses hroznej fanboy :D, ale jako asi to u nekterejch znacek chapu no :)
    VACA
    VACA --- ---
    TOMMY_: Ja souhlasim, dal jsem to spis jako zajimavost..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam