• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MARCELLEKavárny
    ELSEVIER
    ELSEVIER --- ---
    jo a ja mam jeste rada Messinu mezi Tylakem a Londynskou, dobry kafe, prijemna obsluha hezky prostredi, dobry vinko i pivo. doporucuju.

    Jo a btw uvitam tipy na kavarny kolem pavlaku, mlyny, tahle messina teda, ale nevite jeste o necem dalsim?
    JELLY
    JELLY --- ---
    hany bany mam hodne rada kvuli prostoru,.. je uklidnujici, maji tam vybornou hrokou cokoladu a moc prijemnou obsluhu, plus teda fer obed za par kacek...
    jinak teda samozrejme boduje ruzovy kavalir u nas v dejvicich...horke jablko, nebo brusinky, nejlepsi silna cesnecka se spostou syra, velky vyber caju atd atd..
    za rohem mam hned kabinet coz je moc fajn kavarnicka, i kdyz bejva dost narvana, vyborny je, ze kdyz vejdete mate pocit jako byste opravdu stali ve skolnim kabinetu.)
    no a pak mam hodne rada suterrain na pavlaku, sice trochu zpomalena obsluha, ale co se tyce vyberu je to supr a ceny taky docela dobry.. maj tam napriklad hodne fajnovej nakladanej hermos:), sisy apod.
    do ctrnactky sem chodila hodne tak pred ctyrma peti lety a moc se mi zamlouvala, ted vubec nevim jak to tam vedou...
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    moje VELKÉ doporučení má kavárna long tale café. http://longtalecafe.cz/

    a důvody - nešizení čehokoliv, příjemná obsluha, hezké prostředí, voda ke kávě samozřejmostí, skvělé saláty a panini, výborné dorty, velký výběr zákusků, fresh džusy a zkrátka takřka všechno, co si člověk může přát. velmi dobrá lavazza

    malé mínus - otevírací doba a malý počet hostů (kavárna je "zastrčená" ve dvoře)
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    ja jsem si v posledni dobe oblibil nekurackou kolibku v reznicke ulici http://www.lokace.cz/index.php?k=7&pk=45&view=1522

    a taky sem dost casto chodil do wash cafe na zastavce plzenka 2 stanice tramvaji z andela smer sidliste barandov
    http://washcafe.plusko.cz/
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    libi se mi jejich pobocka v Korunni http://www.dobratrafika.cz/
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Chodim tam skoro pokazde, kdyz projizdim brnem. Je to kousek od nadrazi (vlak i bus). Je fajn, ze takovy mista pro lidi s nejakou dusevni disfunkci jsou. Mam tam vypozorovanych nekolik obsluhujicich, takze vicemene vim, co od nich cekat a proto se uz nestresuju :)

    Jen ty litajici deti. Vlastne i diky tomu, ze matky tam deti nehlidaj, zrusili detskej koutek, kterej byl soucasti toho prostoru. Asi moc velky boro.
    ALTAIYA
    ALTAIYA --- ---
    VIRUS31: ja tam vzdycky trefila na naprosto bajecnou obsluhu. Vzala jsem tam i babcu a ta malem hykala blahem, jak byla spokojena se servisem (je stara skola, lzicka musi byt ve spravnem uhlu s hrnkem). Keramicke hrnky pravda trochu brzda, ale da se to prekousnout. Kafe tak 7 z 10. Dobra znacka, ale nedotazena priprava.
    MARCELLE
    MARCELLE --- ---
    VIRUS31: to zni zajimave. uz jsem o teto kavarne slysela. trochu mi to pripomina Andela, podle toho co popisujes. mne se na tom nejvic libi fakt, ze nikdy nevis, jak se k tobe barman/ ka zachova, od "normalniho" podniku se ocekava jakysi zabehnuty postup a kdyz tomu tak neni, tak je clovek nespokojeny. je to tak trochu jinej svet, kde se lide na sebe nemraci, kvuli rozlite kave .)
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Brno / Slevarna / Cafe Prah

    + dobra kavicka (Tonino Lamborgini)
    + nekuracke prostredi, prima zidle, hezky prostredi

    ± obsluha (viz dale) *

    - keramicke hrnky, mam radsi salky na preso urcene
    - obsluha a jeji vztah k zenam s detmi vzhledem k ostatnim lidem v prostoru **

    *) Viz. web : V kavárně za pomoci asistenta nácvikových míst obsluhují lidé se zkušeností s duševním onemocněním. Kavárna jim slouží jako přechod mezi zaměstnáním v chráněném prostředí a zaměstnáním na otevřeném trhu práce.

    S cimz souvisi to, ze nekdy jsou ok a nekdy dost neok. Ne v tom, ze by obcas neco zapomneli, jako spise v chovani (Posledni zkusenost: slecna se pri objednavani stoura prstem v zubech, pta se na vsechno 'Coze?' a prijde mi jak prekoplej pernikar), ktere by do jiste miry mel regulovat jejich supervisor (bud je proste pusti k praci nebo ne, dle jejich momentalniho rozpolozeni).. jejich problem, ale na zakazniky to moc dobre nepusobi.

    **) Chodej tam mamy s detma, ktery dost casto nechaj svoje ditka litat tak, ze se bojite, aby vam neco nezvrhli do klina. Krik a valeni se po zemi jsou prima doplnek pro klidne vypiti kavy. Ne ze by to byla chyba obsluhy, ale opet je tam od toho, aby matky na nevhodne chovajici se ditka upozornili.

    Pokud prekousnete risk, ze narazite na * a ** faktory (je to tak 1:1), muzete bejt docela spokojeny :)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    AHASVER: 3plus1 je v plasky ulici, hned u ujezdu. dobry vina, tocena plzen, dobry tvrdy alkohol, dobra kava, v nedeli promitani filmu, wifi, pocitac a je to tam utulne tusim ze o sobotach tam mivaji vinarske dychanky kdy se tam da zajit na dobra draha vina za cca 50% normalni ceny.
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    TIGRE: máme zjevně podobnej vkus
    kde je 3plus1?
    BOO
    BOO --- ---
    .. mlejn je dobrej, ale prijde mi, ze je tam /teda v zime hlavne/ dost plno.. ale to je asi vsude :)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    ja mam predevsim rad Alibi a 3plus1 a taky Mlyn na Kampe.

    ze zminovanych Indigo me prijde dost neosobni ne moc prijemny prostor, kafe je vyslovene hnusny, obsluha divna a trpi fluktuaci, plus je ze otviraji nebo alespon otvirali relativne brzo a to ze na rychly a levny obed to nebylo obcas spatne.

    kafe ebel - ceny mi prijdou prehnane, navic prostredi ala draha cukrarna mi uplne moc nesedi.

    hany bany - vzdycky mi to prislo takovy protivny tam, nic specifickeho proti nemu nemam, az na to ze je to plne stredoskolaku :)

    rybku mam taky rad - obcas je tam na muj vkus ale hodne plno a obsluze to dost trva.

    jericho taky neni spatne - mam to tam docela rad i kdyz nevim proc, sice me obcas moc neimponuji obsournici co se tam schazeji. tak tam mivaji obcas hodne do dlouho a ma to takovy domacky nadech.

    ctrnactka je oproti tomu dost zlo, vyhodou jsou gauce a prostor, ale vzdycky to bylo trochu divne a obsluha nekdy vyslovene mimo.

    z tech co mam rad jeste musim zminit - cafe fra, tim jak je tam prijemne mrtvo, maji tam zajimave knizky a dobre tousty.
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    trocha kritického oka :)

    Ouky Douky Coffee
    - leckdy pomalejší obsluha, občas až nepříjemně zahuleno. ceny neodpovídají kvalitě. zůstala nicméně skvělá atmosféra z dob minulých

    globe
    - relativně drahá kavárna, ale
    + na druhou stranu připravují smoothies a dobrá jídla a leccos občas dokáže vyvážit i obsluha
    KING
    KING --- ---
    take prispeji trochu prazakum:

    ja mam rad artesu: http://gurmetklub.cz/recenze-kavarna-artesa-praha-2.html
    a kolibku v reznicke
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    42MAJA: ouky jsem taky tady doporučovala:) Mám to tamk ráda, tam jsem pravidelne zatahovala školu:)
    ELSEVIER
    ELSEVIER --- ---
    42MAJA: ouky douky je fajn, ale jenom dodavam, ze je to hodne rusna kavarna, pro intimnejsi pokec celkem nevhodna...imo

    jinak ja mam rada tu kavarnu nahore u kina lucerna. a taky tu kubistickou v dome u cerne matky bozi, kafe teda nic moc, ale interier je moc peknej
    42MAJA
    42MAJA --- ---
    Par typu pro prazaky:
    Urcite doporucuju Ouky Douky Caffee na Praze 7 v Holesovicich - http://oukydouky.cz/
    Moc prijemna atmosfera a i obsluha :)

    Taky cafe Globe je fajn. Je v centru a tomu odpovidaji i ceny (ale jeste se to da). Je to spis kavarna kam chodi hodne cizincu zijicich v Praze, ale atmosfera je prijemna a obsluha usmevava :) - http://www.globebookstore.cz/cafe.html
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    YBUKO: všechno je praha, načli je lidé pode mnou
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    když to tu čtu, napadá mě, že bysme si tu mohli udělat systém plusů a mínusů, kterej by se ke jménům kaváren zanášel na nástěnku...
    marcelle? :)

    já začnu s plusomínusama k níže zmíněným
    indigo
    - zakouřeno, obsluha, kafe

    sedmý nebe
    - většinou nedobrý kafe a líná obsluha, často k nesednutí zaplněno
    + prima prostředí nahoře

    café ebel
    - drahý a ne pro mě úplně vyhovující prostředí

    hany bany
    - podivný a tmavý prostředí
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam