• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MARCELLEKavárny
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    me uz par lidi rikalo, ze v salku byla naka zbytecna zed za barem :) pritom jde jen o kafe.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    AHASVER: ty ses smazal :) ted sem bez kontextu :)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    ta prijemnost. podle me stejne dulezita jako umeni udelat perfektni kavu. kdyz nejsi prijemnej a sam sebe uprednostnujes a mas, nedej boze, pocit, ze tomu rozumis nejlip, jsi v slepe ulicce nebo dokonce jedes na zpatecku, pokud ti nekdo rovnou neda facku. obsluhoval jsem anglickeho krale :)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    hezka, pokud se umi udelat.
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    TEREZZZKA: tak zrovna dneska mi moje holka říkala, jak byla vykulená v megapixelu, že prej je to tam hezký a maj tam kafe z doubleshotu a "kavárnu", a koukám je to nějaká móda... no, hezká móda
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    JAKOUBEK: no tak mělo by tam být míň pěny, což spíš odkazuje na latté, ale v dnešní době mikropěny je ten rozdíl zanedbatelný :)

    AOTEAROA: my v Můj šálek kávy a BLACK_ONYXv Alza Café flat white taky umíme :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BLACK_ONYX: Zrovna se nam doma na toto tema rozjela debata a dosli jsme k podobnemu zaveru ;) Akorat ja mel tendenci objednavat spis "male latte" z dablu... Anicka byla taky pro cappuccino.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    pokud někde nemají flat white, tak si řekni o cappuccino z doublu. To je podobne;)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    AOTEAROA: jeste par doplnujicich:

    1/ každou středu a sobotu jsou na jiřáku trhy a kávový klub tam má stánek. flat white sice do kelímku, ale zase jako od maminky. já si nosím vlastní hrníček...
    2/ kavárna pražírna v lublanske u ip pavlova - http://kavarnaprazirna.cz/
    3/ pausá 412 - bubenská 1 - https://foursquare.com/v/artbureau--paus%C3%A1-412/507d8b643950d7c97e882c88/photos

    + potvzuju mezi zrnky, coffee source i monolok.
    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    AOTEAROA: S tim flat white si nejsem jista, ale jinak bud neco z Vrsovic - Cofee Source, v BP jsem jeste nebyla - nebo niz na Vinohradech Mezi zrnky a víc na posezení Monolok.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    baron prasil :) vrsovice kodanska 22
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Ahoj lidi, poradíte nějaký tip na dobrou kavárnu v Praze (bydlím u Flory, ale sbírám všechny tipy), kde umějí flat white a mají chutnou kávu? Uvítám hlavně take-away. děkuji :)
    HORKY_KAFE
    HORKY_KAFE --- ---
    BLACK_ONYX: okouknuto a vyzkoušeno letos v Itálii a jako k snídani naprosto dokonalá věc:-)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BLACK_ONYX: Trochu jsem se bál, že to bude mátová káva :)

    Marocchino (Cafè Marocchino) is a coffee drink created in Alessandria, Italy. It is served in a small glass and consists of a shot of espresso (a small shot, or ristretto), cocoa powder and milk froth. In some regions of northern Italy, thick hot cocoa is added. The name Marocchino (Italian for Moroccan) is derived from its colour, as marocchino was a type of light brown leather (see Morocco leather) used in the 1930s to make hair bands.

    A nechtěj vědět, co je Espressino :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    HORKY_KAFE: co to je? ja vím utfg, ale jsem linej a prekrocil jsem fup: )
    HORKY_KAFE
    HORKY_KAFE --- ---
    tak mě tak napadlo, existuje v Praze kavárna, kde dělají marocchino?
    J0AQIM
    J0AQIM --- ---
    BENM: třeba v mamacoffee londýnská sou nějaký deskový hry, záleží taky na počtu lidí, je to tam poměrně malý
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Piccolo? Nic takového neexistuje. Tak jakou si objednat kávu, když chcete rychlou vzpruhu? | life.ihned.cz - Jídlo
    http://life.ihned.cz/jidlo/c1-59219810-piccolo-neexistuje-aneb-jakou-kavu-si-objednat-kdyz-potrebujete-rychlou-vzpruhu
    BENM
    BENM --- ---
    Přátelé, snažím se zorganizovat pravidelné týdenní board game nights jakožto CouchSurfing akci. Hledáme vhodnou kavárnu, kde by se to dalo pořádat. Musí to být v Praze, pokud možno nekuřácké a klidné prostředí, kde by se dalo s personálem dohodnout třeba uchování her atp.

    Možná že v praze existuje lokál kde se deskovky hrajou, tak snad někdo bude vědět. Díky!
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    MOMENT: už jsem četl a zítra se chystám :) díky za něj
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam