• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MARCELLEKavárny
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    HORKY_KAFE: co to je? ja vím utfg, ale jsem linej a prekrocil jsem fup: )
    HORKY_KAFE
    HORKY_KAFE --- ---
    tak mě tak napadlo, existuje v Praze kavárna, kde dělají marocchino?
    J0AQIM
    J0AQIM --- ---
    BENM: třeba v mamacoffee londýnská sou nějaký deskový hry, záleží taky na počtu lidí, je to tam poměrně malý
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Piccolo? Nic takového neexistuje. Tak jakou si objednat kávu, když chcete rychlou vzpruhu? | life.ihned.cz - Jídlo
    http://life.ihned.cz/jidlo/c1-59219810-piccolo-neexistuje-aneb-jakou-kavu-si-objednat-kdyz-potrebujete-rychlou-vzpruhu
    BENM
    BENM --- ---
    Přátelé, snažím se zorganizovat pravidelné týdenní board game nights jakožto CouchSurfing akci. Hledáme vhodnou kavárnu, kde by se to dalo pořádat. Musí to být v Praze, pokud možno nekuřácké a klidné prostředí, kde by se dalo s personálem dohodnout třeba uchování her atp.

    Možná že v praze existuje lokál kde se deskovky hrajou, tak snad někdo bude vědět. Díky!
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    MOMENT: už jsem četl a zítra se chystám :) díky za něj
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    otevreli jsme novy espresso bar Baron Prášil!
    scuk očko
    KUNHUTA
    KUNHUTA --- ---
    HUSOKACHNA: k té obsluze - ze zkušenosti z tréninkovky pro lidi s MP - hlavní je, aby bylo jasně rozlišeno, k čemu je který knoflík. s tímto se pracovalo dobře:


    ale co může být problém - ovládání páry na kolečko. není to nepřekonatelné, ale mít možnost volby, neberu to :D
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    HUSOKACHNA: vzhledem k původní pořizovací ceně se to jeví jako fajn koupě. La Cimbali jsou spolehlivé mašinky (aspoň co jsem se dočet a slyšel + sám jednu menší a starší mám). Investoval bych akorát do nových misek (já koupil vst pro la marzocco) a máš vystaráno.

    nicméně pokud by ho měli obsluhovat účastníci terapie tréninkové kavárny, důležitá bude jednoduchost obsluhy. Je tam dost elektroniky = hodně knoflíků, což může být pro jednoho ulehčení práce a pro jiného pěkné psycho. takže bych asi řešil, jak to jde dohromady s lehkou formou autismu, downovým syndromem nebo lehčí oligofrenií.

    + nemalou investicí bývá i relativně kvalitní mlýnek, na který by také měly zbýt peníze. dobrý kávovar s debilním mlýnkem je špatný kávovar.

    black onyx k tomu jako člověk z branže určitě přihodí nějaký relevantnější názor.

    ps: prosím tě, jaký změkčovač to má, když je v něm čerpadlo?
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    prosím o radu: 5 let starej, před rokem měněné čerpadlo změkčovače, kolik myslíte, že má hodnotu? dali byste za něj 70 litrů?

    novej: http://www.espresso.cz/kavovary/nabidka-pro-gastronomii/la-cimbali/la-cimbali-m39-dosatron-s98639372


    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    ATHEIA: lehký formy autismus, downův syndrom, lehčí oligofrenie... Terapeutický program budeme rozjíždet až po pár měsících provozu samotné kavárny.
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    můj typ i tip (kavárny i na kavárnu) je le caveau na jiřáku - nevím, jak dlouho tam je, já ji objevil nedávno. trochu mě tam ruší nějaký interiérový věci a kafe je spíš ucházející než dobrý, ale jinak je to fajn - milá obsluha, příjemně zaplněno, dobrý dorty i sendviče, dobrý víno, většina návštěvníků sympatická...
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BLACK_ONYX: prosim te to radsi nevytahuj :) podruhe bych do takoveho projektu uz nesel. jako ze navrhnete nam ten zaklad a "pak uz se o to postara nas grafik". kdyz jsem tam prisel poprve, nestacil jsem se divit, co s temi mymi motivy provedli. mohla to byt prima reference, takhle je to tak na 20% .( na kvalitu kavy to nastesti nema vliv :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JAKOUBEK: a maji peknou grafiku;)
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    ATHEIA: ok :)
    ATHEIA
    ATHEIA --- ---
    PETGRIDUS: Já vím, co je to tréninková kavárna, ale ptala jsem se konkrétně koho trénuje, cílová skupina ;)
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    ATHEIA: no asi to myslela jako jsou třeba tréninkové kavárny pro lidi s duševní nemocí, se sluchovým postižením nebo pro lidi z dětských domovů.
    ATHEIA
    ATHEIA --- ---
    HUSOKACHNA: Kavárna je tréninkem pro koho? :)
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    Stavíme tréninkovou kavárnu v pražské Krči: http://www.facebook.com/CafeStart
    Dejte nám like:)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BLACK_ONYX: "Typ" byl preklep, a ne, ze jsem chtel vypadat jako tvrak ;) Me to chutnalo. Hezka crema + prijemny bonus v podobe druheho espressa (v ramci dablu) jen s priplatkem 10 korun. To mi prislo dost fer.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam