• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BAMBULAIdeální komunitní server
    CYRRUS
    CYRRUS --- ---
    plne s tebou souhlasim, naky facebooky vubec nemusim, vlastne jsem zasadner proti temto serverum seznamovacim a fotky si tam ukoazovat..borky se tam foti samy a tak..jako ulet..pripada mi to stejny jak v amstru, jak sou ty kurvy za vylohama..jako uznavam ze se tam daji poznat fajn lidi , ale myslim ze je to spis fakt jen o hlaskach a o predvadeni sama sebe na fotkach a pod...PROTI
    BAMBULA
    BAMBULA --- ---
    JANELLE: no na druhou stranu dobre ze ho sleduje pres facebook a nesleduje ho treba v realu u baraku nebo v mhd, no ne? takhle ma ten chlapik aspon moznost zverejnit jen to, co chce.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    JANELLE: Nojo, no, tohle je slozity, to si clovek musi prebrat sam...
    JANELLE
    JANELLE --- ---
    ja vam to vysvetlim. Mam kamaradku, ktera tam neustale sleduje cloveka ktereho "miluje" a ktery ji nechce, i kdyz zustavaji "pratele" je z toho az nemocna, porad ji rikam at tam proste prestane chodit a je to, ale ono to neni tak jednoduchy, je zakousla a pak mi jen rika co on dela a jak ji to drti... No proste si nedokaze sama rict DOST a nechat to byt.
    BAMBULA
    BAMBULA --- ---
    JANELLE: ja nemam ve svem profilu zadne fotky. ani na nyxu ani na facebooku, nikde. nestojim o to stejne jako ty. ale opravdu hodne lidi to vyuziva a k ruznym ucelum. znam lidi co na facebook prispivaji denne. aktualizuji svuj stav, hraji hry, kecaji a vystavuji fotky. treba jeden kolega z prace vystavuje fotky ktere ve volnem case dela jako amatersky fotograf - foceni je jeho konicek. a samozrejme ho zajima a tesi kdyz nekdo okomentuje nejakou jeho fotku a sdeli mu co si o ni mysli. stejne tak znam lidi, ktery vyuzivaji facebook treba v pripade, ze nemaji dobrou naladu, tak aktualizuji svuj stav a jejich pratele, kteri jsou online, maji moznost zareagovat a povzbudit a rozveselit je. tzn. vyuziti je ruzne a mne osobne zajimaji predevsim moznosti. chci mit moznost delat cokoliv na co si vzpomenu, ale samozrejme ji nemusim vyuzit, mam jen dobrej pocit, ze proste muzu:))
    JIMMI15
    JIMMI15 --- ---
    JANELLE: jasne, tu moznost sledovat ostatni lidi mas, ale ma sve hranice v tom, co ti lidi sami o sobe chteji prozradit a prozradi. neni to zadne smirovani nebo lezeni do soukromi.
    JANELLE
    JANELLE --- ---
    ja na facebooku registrovana nejsem a myslim ze to ani neudelam. Ma to docela dost negativ. Jedno z nich je, ze me by to treba asi nutilo klikat na nejaky lidi, kdyz mam tu moznost a jakoby sledovat co delaji, s kym se stykaji atd. Neni potreba vedet vsechno o vsech, videt je na fotkach na akcich a rikat si - a proc tam nevzal/a sebou me? Rikam, nejsem tam, ale tenhle muj nazor u me prevazuje. Pokud si to nemyslite, vyvratte mi to.
    BAMBULA
    BAMBULA --- ---
    KITIARA: mno tak moje pritelkyne samo muze videt uplne vsecko, zejo, ale ja nejsem sobec, nemyslim jen na sebe. ne kazdej ma takovou kliku na pritelkyni jako ja:))))
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    BAMBULA: ehem...co že nemá vidět přítelkyně???
    Obrázky a Animace
    BAMBULA
    BAMBULA --- ---
    KAROLINA182: no tak lidi jsou klicem. pokud neni s kym zajimavym komunikovat tak komunitni server nema vubec smysl:) al ot je vicemene o nahode nebo se to da trochu prosit aby odpadly nejhorsi plevy, ale zpravidla cim vic uzivatelu, tim vetsi procento idiotu.
    KAROLINA182
    KAROLINA182 --- ---
    BAMBULA: no v první řadě rozhodně lidi. web je jednoduchej. ale nevadí mi to.
    BAMBULA
    BAMBULA --- ---
    JIRAS111: ok, tak to jsem si nevsiml. omlouvam se za mystifikaci.
    BAMBULA
    BAMBULA --- ---
    KAROLINA182: a tobe se libi nyx jako web a nebo spis ty lidi co na nej chodej?
    KAROLINA182
    KAROLINA182 --- ---
    TADEAS: jestli můžu mluvit za sebe, mě to takhle maximálně vyhovuje! Je to tu trochu o něčem jiném, proto sem chodím, proto mě to ještě nepřestalo bavit, protože to je, jaké je.
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    BAMBULA: ale ty moznosti tam prece jsou, sice to neni pojmenovany pritel, kamarad, apod., nicmene si tam muzes u kazdyho uzivatele nastavit co chces, aby videl ci ne.. a jestli od nej chces vic infa, ci mene..
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    me by zajimal treba nejakej nyxuv report, kam hodla tuhle platformu smerovat a rozsirovat. jestli ma nejakou vizi ci rozpracovanejsi koncept do budoucna. hm?
    BAMBULA
    BAMBULA --- ---
    TOMJAM: shodou okolnosti jsem zrovna dnes premyslel o systemu prav. FB je prave debilni v tom, ze kdokoliv je "pritel" vidi vsechno. ja bych uvital deleni na ruzne skupiny napr. "znamy", "kamarad", "pritel", "partner", "clen rodiny", "spolupracovnik" a idealne na moznost nastavit prava pristupu pro kazdeho cloveka zvlast. nejen ze by pak muj sef nevidel fotky z kalby, ale nevidela by je ani moje mama, natoz pak pritelkyne (kdyby nahodou fotky obsahovaly necenzurovany zabery:))). sice je to slozitejsi ale kdyby se predpripravily ty skupiny (clovke by si mohl delat samo dalsi svoje) tak by to kazdej myslim chapal a pokud by se jako automaticka nastavila treba "pritel" (tzn. kazdy novy clovek v mem seznamu by byl automaticky v teto skupine) tak by to bylo myslim i docela pouzitelne. kdo by nechtel, ten by se tim nezabyval, kdo by chtel, nastavil by si vsecko jak se mu zachce.
    TOMJAM
    TOMJAM --- ---
    Podepisuju se pod bod 2 ("pokud chce nekdo oddelit osobni a profesni profil tak si muze zalozit druhej ucet"). Chodím již dlouhou dobu na jedno netové fórum, FB používám jako doplněk. Jelikož však nikde není definováno, co je ten facebookový "přítel", nikoho neignoruji - jako přítele přidám každého, koho opravdu znám. Tím pádem se mi mezi přátele dostávají i lidé, se kterými leccos sdílet nechci. Tudíž FB používám jen opravdu minimalisticky.

    Kdyby však existovaly dva módy, jeden takový, se kterým se můžu prezentovat na veřejnosti a jeden takový, jako když sedím s přáteli v hospodě u piva, tak by to bylo lepší.
    BAMBULA
    BAMBULA --- ---
    JIMMI15: jo, tak tos trefil hrebicek na hlavicku. idealni prostor pro rust bzoru je stredni skola. spousta lidi co denne vidas, kazdej ma nejaky zajmy, proste pestra paleta. ale diky te siti samozrejme muzes kontaktovat i lidi z uplne jinych skupin. napr. dokazu si predstavit, ze se mi zachce do nejaky galerie, tak jako se mrknout na nejaky treba plastiky. vim o tom prdlajs, mam it vzdelani, takze ani moje kamaradi na tom nejsou o moc lip. tak si proste najdu v siti skupinu ktera tomuhle hovi a pozeptam se jestli nekdo nechce v sobotu na nejakou vystavu a je to. dulezity je, ze v tom lze kontextove vyhledavat typove skupiny. at uz to pouzijes jakkoliv, je to docela silnej nastroj rekl bych.
    JIMMI15
    JIMMI15 --- ---
    BAMBULA: nj, ja teda ale zase zjistil, ze tihle kompatibilni lide z ruznych socialnich siti jsou mi sice sympaticti a rozumime si, ale zaroven mi v mnoha ohledech vubec nedokazou otevrit obzory v novych vecech a placam se porad v tech samych kruzich. tzn. je to lakave, ale ma to sva uskali.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam