• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PHRASEMADE IN CZECH REPUBLIC - Podpořme zlaté české ručičky
    MASOO
    MASOO --- ---
    DIE_DIE: :DDD no tak kdyz uz, tak
    http://www.botas.cz/produkty/retro/

    uz mam treti
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    a co takhle něco na zeď od českých ručiček :-)



    České umění na prodej.
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    A tady jsem i chvíli pracoval :-) Občas se najdou sice i slováci jako zaměstnanci, sem tam jeden dva ukrajinci (na práci kterou češi prostě dělat nechtějí) ale stejně :-)

    ... bývalé UP Závody

    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    tak něco přímo z mého města:


    DaKtex

    Firma vyrábějící pracovní oděvy (takže žádný free tričko si od nich asi nekoupíte), zaměstnávající lidi s ZPS.

    "Po letitých zkušenostech můžeme říci, že našimi nejpoužívanějšími materiály jsou materiály z firmy JITKA a.s., z důvodu kvality a především pro podporu českého průmyslu."
    DIE_DIE
    DIE_DIE --- ---
    ..já si myslim, že když máš všeho dost a nemusíš nic řešit, je dobrý stát se zodpovědnym spotřebitelem...
    samozřejmě, že se tím nepomáhá hladovým lidem, pomáhá se zemi tim, že se do ní necpe tolik chemikálií a zachází se s ní líp...

    výroba oblečení převyšuje mnohonásobně potřebu, tim že začnou vznikat továrny na výrobu EKO oblečeni se nezměni na výrobě klasických materiálu ve výsledku nic

    ..všechny tyhle temata jsou utopie, lidstvo kráči dohajzlu, musi příjit renesance kdy se totálně změni světový řád, a bohužel podle mě tomu bude předcházet hodně kruta doba
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    SKAFF:
    ano, ale jde o to že pár uvědomělých je a hodily by se jim stránky na odkazy s oblečením, které je vyráběné s přihlédnutím k ekologii a etice :)
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    TIGRE: to souhlasím, podporovat např plzeňské pivo s pocitem národního cítění, když ho vlastní lidé z JAR je spíš vtipný a celkově hodně "českých" firem jsou vlastně zahraniční a zaměstnanci jsou taky ze zahraničí...........
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    já si myslim, že když máš všeho dost a nemusíš nic řešit, je dobrý stát se zodpovědnym spotřebitelem...
    samozřejmě, že se tím nepomáhá hladovým lidem, pomáhá se zemi tim, že se do ní necpe tolik chemikálií a zachází se s ní líp...
    a lidi nejsou živí jenom z pšenice jestliže je v af obtížné pěstovat pšenici, o čemž teda moc nevim a hlavně myslim, že to nejde vztáhnout na celej kontinet, jsou lidi zvyklí živit se jinýma plodinama a ty tam pěstujou...
    a taky myslim, že v chudých oblastech afriky se nic nevyřeší tím, že jim tam budeš dovážet pšenici ať už bio nebo GMO musí se stát sami soběstační.
    a celkově si nemyslim, že bio pšenice vytlačuje gmo nebo normální, každá normální taky neni gmo a proto hladoví lidi v africe...
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    TIGRE: bych to trochu jeste poupravil - obsluha linky neni vetsinou ceska, ale spis slovenska, polska a ukrajinska a majitel tovarny pravdepodobne nemec :)

    ale abych nebyl uplne OT tak me prijde rozumne spotrebitelstvi sympaticke, ale kompletni bojkoty mi prijdou jednak utopicke a jednak nesmyslne. co se tyce ceskych rukou tak chovam sentiment nulovy, zajima me jak dobry je produkt a za jakych okolnosti samozrejme vzniknul, stejne jako firemni politika, ale nejake narodni citeni v momente kdy ve vetsina firem jsou nadnarodni penize mi prijde dost liche.
    DIE_DIE
    DIE_DIE --- ---
    jsme takle do začátku audítka těžce ot, sry PHRASE, pokud ti to příjde nemístne tak to smaž..
    DIE_DIE
    DIE_DIE --- ---
    MAKAK:
    tak bio slovenske mlíko z malajsie je asi pořádna fraška :))

    hele nejde po to že si to mužeš dovolit tak si koupiš bio chleba, ale o to že tim jak si ho koupiš nijak nepomužeš hladovým lidem.. v africe je obtížne pěstovat pšenici, proto se dováži, a když se začína víc vyrábět bio.pšenice, tak ji neni tolik, je mnoheem menši uroda a ještě min se ji tim pádem dostane do afriky, je dražší..
    je to takový luxus který si mužou dopřát "bohati"europani, ale nijak tim nepomáhaš planetě, jen maš dobrej pocit ty..

    MAKAK
    MAKAK --- ---
    DIE_DIE: mno...jasně, že bio nebude řešit člověk, kterej žije na pokraji hladu, ale zas člověk, kterej s tim problém vůbec nemá a žije si v klidu...
    hlavní argument spíš je, že se necpe do země tolik chemikálií a je to celkově šetrnější k přírodě zas si myslim, že todle je docela dobrý podporovat
    ale je fakt, že se z toho stala hrozná moda a taky se tim vytváří dost paradoxů...člověk si koupí bio sojový mlíko dovežený z malajsie řekne si, jak pomoch přírodě, ale nevim no todle je těžký i sojový mlíko ze slovenska je dovežený z asie ...
    no to jo......ty procenta budou hodně mizivý....
    DIE_DIE
    DIE_DIE --- ---
    TIGRE:
    :)) jj, dalši utopický tema se řeši v pozd. hodinach na nyxu, jak jinak :)
    DIE_DIE
    DIE_DIE --- ---
    MAKAK:
    tak s tim kapitalismem sme za jedno, ja nemam kapitalisty rád !

    vývoj jedincu je supr, ale jak mi řekl někdo v jiným audítku o skutečnou kulturu v čr se zajima zhruba jen 5porcent.
    a o to, jesli tričko ktere si koupil je ekologicky nejlepši varianta podle mě ještě min lidi..

    a když už jsme tematu EKO, tak např. s bio potravinami moc nesouhlasim, je to zas takovej trademark na kterým někdo rejžuje, a je hrozně egoistický jist chleba z bio pšenice a řikat si jak pomáhaš planetě, ve chvíli kdy v africe lidi doslova bojuji o kilo mouky. víš, jako že klidně at pěstujou GMO hlavně aby nakrmili populaci
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    TIGRE: no ona asi bavlna, z který se to č. oblečení děla je stejně z asie........
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    PHRASE: to už se prodává i v c&a nebo v mark and spencer je na tom, že je to z nebělený bavlny nebo upravený jinak než chemicky a taky, že se to pěstuje ekologicky, nebo fair trade oblečení ........
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    vyrobky Made in Czech Republic to jako vyrobky a material dovezeny z Ciny a jinych destinaci zkompletovany ceskymi delnicemi na vyrobnim pasu v nejake prumyslove zone u Kolina ? :)
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    svět bez Čínských věcí je utopie, to bez debat, ale celková změna se odráží od jednotlivce, když si budou lidé říkat: Hm, já sám stejně nic nezměním, tak proč nedělat to co většina...tak je jasné, že nějaká změna je v nekonečnu

    je sakra důležité přemýšlet nad tím, co kupuji a to nejenom o původu, ale hlavně o tom, jestli to skutečně potřebuji nebo jestli to pro mě bude mít nějaký užitek či potěšení

    MAKAK: mno docela by mě zajímalo, jak chceš zjistit přesné detaily výroby té či oné věci, to je oříšek i pro Sherlocka
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    ono asi nejde o bojkot číny jako takové
    ten materiál, z kterého se to vyrábí je stejně většinou dovežený, ale právě nesouhlas s tim systémem kapitalismem v nejhorší podobě. Přestěhovat továrnu tam, kde budu mít co největší zisky abych hrozně vydělala a všechny co nejvíc oškubala, budou mi tam pracovat lidi včetně 10letejch dětí za minimální mzdu, nebudu muset dbát na bezpečnost práce, ekologii nějaký zaměstnanecký výhody práva o tom ani nemluvě. A když náhodou bych musela platit trochu víc, přestěhuju to celý do ještě chudší země.
    To, že člověk nechce kupovat takovýdle věci je podle mě určitej vývoj, protože třeba zrovna ta ekologie je zas nejvíc ovlivněná jednotlivcema a jde o to, aby oni si uvědomili, že by se měli chovat líp. Jasně, že tu bude ta většina, která chce velký auto novej barák milion nepotřebnejch věcí........
    A myslim, že k tomu, že člověk trochu víc přemýšlí patří i to, že mu nepřijde úplně ok koupit si tričko vyrobený malejma dětma za špatnejch pracovních a ekologickejch podmínek z materiálu, kterej byl chemicky barvenej a půda, na který se to pěstovalo je drancovaná a taktéž chemicky ošetřovaná....
    sekáč a alternativní prodejci sou dobrý a celkově upřednostnuju věci vyrobený v E. ale někdy je to hodně těžký.........
    DIE_DIE
    DIE_DIE --- ---
    MAKAK: nějak sme si asi nerozumněli..
    samozřejmě že rozhoduje spotřebitel, cena, kapital = kapitalismus, činske zboži je levné proto si značky postavili továrny tam kde se jim to vyplati, kde ušetři peníze pro sebe.
    s ekologii to je špatne celkově, už od prumyslove revoluce, ale nejsme snad za ni rádi? holt továren je hodně a vyrábi se vic než jsou lidi schopný kupovat, problem spiš vidim v tom že to zboži směřuje většinou jen do europy a usa a tak jsou lidi pod neustálým presem si kupovat jak ty řikaš i nepotřebný věci.

    jak jsem pochopil, bavite se hlavně o oblečení, ja osobně si kupuju hodně v sekači, popř. od alternativnich prodejcu, ale taky klasický značky, jako nike a adidas třeba a zas tak moc nepřemýšlim o tom kde ho zrovna vyrobili, stejnak je to čína, indonesie malaysie ..

    bohužel, idea je skvěla, ale západni svět bez čínských výrobku nedokáže nasytit svoji konzumní společnost

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam