• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FARESdosbox - nastaveni, site, zvuk, win 3.x, programy, ...
    Krome obecneho nastaveni jazyka, podpory grafiky, zvukove karty a dalsich nastavenich "HW", take o zajimavych programech grafickych nastavbach (napr. Windows 3.11 cz) a jinych starych vecech pouzitelnych v tomto programu. Pouzivate-li dosbox nejen na PC, ale take treba na PDA, ci jinych zarizanich, podelte se se svou zkusenosti se zprovoznanim, rychlosti, kvalitach a vyhodach zminovaneho programu. Nerad bych, a aby v tematu bylo o starych dobrych DOS hrach, jim je jiste vjenovano dostatek temat.
    rozbalit záhlaví
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    PISKVOR: Presne tak, Virtualbox krom toho pro W98, nepodporuje akceleraci grafiky, tu podporuje tusim az od XP.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CUCHULAIN: dosbox funguje leckde; VBox pro Android například neexistuje vůbec...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    RUTHAN: tak mě napadá, že by možná v tomhle případě byl lepší obraz třeba pro VirtualBox
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Nemate, nekdo hotovy Win98 image pro Dosbox?

    Co jsem koukal na instalacni guide, je to strasne moc (spousta ovladacu a fixu, aby na tom rozumne bezely hry..) prace a jediny co jsem nasel na stazeni byl jen nejaky image Windows98lite, kde toho pulka nefunguje.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RUTHAN: ...ve windows aspon, minuly tyden jsem takhle malem rozflakal pocitac vzteky, past vedle pasti. Pak jsem to zkusil v ubuntu - a ejhle plug and play, behem peti minut to jelo...neuveritelny.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    IMPROVIZACE: Televize v kompu, je vzdycky ten nejvetsi voprus s drivema, ktery muze nastat, uz od davnych dob.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    IMPROVIZACE: Njn. Kdyby to někomu pomohlo, obdobně mi fullscreen aplikace kurvil Synergy server (sdílení myši+klávesnice neboli SW KVM).
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    vyresil sem to..
    moh za to SW k televizni karte od pinnacle
    jeste sem nevidel jedinej podobnej SW co by nedelal nakou paseku..
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    RUTHAN: nova instalace se chova uplne stejne..
    na sem jeste nekde ze to kdosi vyresil prepnuti do winXP compataility modu ale taky ne..

    dal sem si rikal jestli mi nekoliduje nakej jinej HID device (mam 3 ovladacku, klavesnici a mys ma HID driver pro extra cudliky) nicmene i kdyz sem nechal jen ovladac ke klavesnici tak nic
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    IMPROVIZACE: Nejde klavesnice, neni to jen o tom, ze by ti to zamrzlo? Zkus jeste cistej Dosbox primo z webu, jestli to dela taky. Tohle by fungovat melo, ledaze bys mel nejaky divnosti v autoexecu, ale to by nebylo ve dvou instancich.
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    auditko vypada mrtve ale zkusim
    z gog sem si stahnul hru a ta pouziva dosbox.. problem je ze v nem vubec nefunguje klavesnice
    mam tu uz dlouho nakonfigurovanej svuj dosbox pres kterej sem driv dost hral, tak sem cekal ze bude porad v poradku jako driv ale klavesnice taky nejde.. driv sla urcite
    mam win7
    dosbox z gog je 0.74 a ten muj je 0.72
    nedari se mi tenhle problem vygooglovat
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Nejlepsi je si asi stahnout keyb utilitku a tu si spoustet v autoexecu, teoreticky je i v zakladu, ale jistej si nejsem.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    co musim dat do cfg aby mi klavesnice psala ěščřžý ...

    keyboardlayout=cz udela jen Z a Y naopak ale misto hacku jsou znaky
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Takovych tu uz je a dobrych.
    BUKVAJZ
    BUKVAJZ --- ---
    Ahoj.Čekněte prosím můj kanál. Vytvářím novou sérii videí zaměřující se na staré dosové hry. Dunou2 počínaje..
    BukvajzTV - YouTube
    http://www.youtube.com/user/BukvajzTV
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Jeste dotaz, nemate nekdo nejaky windows 9x lite image pro dosbox?

    Jaky je vas nejlepsi Dosbox build? - Proste nejaky GUI, net, 3dfx akcelerace a tak..
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Hura nasel jsem
    FreeDOS | View all software
    http://www.freedos.org/software/?prog=edit
    V Dosboxu to beha.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    od verze 6.20 tusim, driv byl edit.com, co mel par byte. obavam se, ze to bude dost zaviset na verzi dosu
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Nemate nekdo starej dosovskej text editor edit.exe ?, uz ani nevim jestli to byla nebo nebyla soucast dosu, tusim ze jo.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Na debianu je ten configurak, taky hloupe zahrany, takze asi bude i na jinym linuxu.

    Nicmene hlavne by mel zajimalo, jak rychle to jede.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam