• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSProkrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější
    TMA
    TMA --- ---
    JOHNY115: To je jedna z technik, jak i s prokrastinaci byt velmi produktivni. Zvolis si cil, ktery opravdu chces a ten odprokrastinujes daleko do budoucnosti. Nicmene mezitim potrebujes duvod, proc ho odprokrastinovat: nejlepsi vymluva je ta, ze mas strasne moc jine prace. Strukturovana prokrastinace.

    http://www.structuredprocrastination.com/
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    hmm ma neco nechut jit spat spolecnyho s prokrastinaci ? ... cely prazky zalehavam nejdriv ve ctyri ... a dnes sem si rekl ze pujdu driv ... a ani sem se nenadal a zjistil sem ... ze sem si uklidil pokoj, pokrocil se zakazkou webu a vyridil maily ... ze bych se skrze prokrastinaci ke spani ... dostal nevedomne k vyrizeni jindy prokrastinovanych ukolu ? O_o
    GRIGORIJ
    GRIGORIJ --- ---
    TAURUS: to bych prosil! :) Navic ja neprokrastinuji amatersky, ale profesionalne!
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    GRIGORIJ: Dobře, beru zpět, rok, to je velmi slušné!
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    MASLIX: mistni Lenost?
    Vase Lenosti? :)
    MASLIX
    MASLIX --- ---
    wow, mistni lenost vymyslela nove slovo "rozprokrastinovano" :D
    GRIGORIJ
    GRIGORIJ --- ---
    TAURUS: to je hanedbna urazka! Takhle mam rozprokrastinovano nekolik projektu... nektere vic nez rok!
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    GRIGORIJ: To je teda dost amatérská prokrastinace :))
    GRIGORIJ
    GRIGORIJ --- ---
    Ja ted prokrastinuji tempem extremnim :D

    Zapoceti ukolu mi problemy nedela. Potiz nastava, kdyz uz je to "v podstate hotovo" i.e. postup vymyslen, algoritmus navrzen, par otazek nauceno a vidim, ze to pujde. Proste okamzik, kdy bych to nejradsi predal k doreseni studentovi nebo sekretarce, ktere nemam :D

    Takze ted mam na navrzeno cca 5 slibnych reseni projektu a dalsi se objevuji fenomenalnim tempem, ale zatim jsem se nedostal k tomu, abych nejake vyzkousel... no do podnelka se to nejak udela (musi) :]]
    TMA
    TMA --- ---
    PROMETHEA: Prokrastinuje se zcela běžným tempem. Chtěl jsem to napsat už ráno, ale odložil jsem to na později.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    TRISSIE: no prave :)
    me uz bohuzel zacina skola, tudiz i prokrastinace u pocitace...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PROMETHEA: v létě není potřeba prokrastinovat u počítače, když se dá prokrastinovat u vody, že :-)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    v lete se moc neprokrastinuje,co?
    okurkova sezona =)
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    MASLIX
    MASLIX --- ---
    Prave jdu odesilat ten dokument, ale zabralo mi to snad 10 hodin dohromady...happy days! :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TAYLES: hodne stesti preju! ja mam zhruba 9 stran ze 40 a odevzdat musim do 20. srpna. no vzdala jsem to, jinak bych to asi ani nebyla ja. jsem totiz schopna si klidne mesic rikat, ze budu psat a nesahnout na to. ale tobe preju, at to stihnes :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    já už začla a zjistila jsem, že toho mám jaksi nějak míň, než jsem myslela, že
    a to pro jistotu jedu v pondělí a úterý na výlet
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    MASLIX: Do neděle je ještě čas... zrovna tyhle úkoly mě vždycky celkem bavily, taková rekapitulace minulosti spojená s verbální kreativitou :) Já mám zase tendenci odkládat rozhodování o komplexních problémech s potenciálně dalekosáhlými důsledky, koupí bot počínaje (tyhle, nebo tyhle?)
    MASLIX
    MASLIX --- ---
    Mam tu dokument, ktery musim do nedele vyplnit, prakticky si musim vymyslet ukoly a projekty na kterych jsem kdy pracoval. Dost to ovlivni moji budoucnost, resp sanci na to ziskat praci snu. Co myslite, jak jsem na tom?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TAYLES: tak záleží na tom, kolik toho máš napsat, kolik je tam výzkumu a jak rychle se to dá napsat.
    Posledních 40 stránek mé diplomky na právech vzniklo za 4 dny včetně závěrečné korektury. Sice to nebyl úplně ideální stav, ale výsledkem byla "dobrá", což je jako výsledek výborné :-)
    Co se týká diplomky z ekonomie, tak nad tou jsem asi tak tři roky prokrastinovala, aby více-méně (včetně vypracování respondentských dotazníků) vznikla za poslední 2 týdny před posledním možným termínem odevzdání.

    Takže podle mě máš ještě docela dost času :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam