• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSProkrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější
    Prokrastinace, otálení před započetím práce nebo během dokončování nějakého úkolu, je v populaci studentů vysokých škol poměrně rozšířena. Myslím, že trpící prokrastinací by měli dosáhnout společenského uznání jejich svízele. Škoda jen, že se k tomu asi nedokopeme...
    rozbalit záhlaví
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    REK11: "zadny nadseni se nekona" je jeste dobrej stav, hodne stesti. pocit naprostyho vyhoreni uz je pak horsi, snad u tebe nenastane, nez ty tri semestry dodelas :)
    REK11
    REK11 --- ---
    POZITRON: tak ja to mam tak,ze jsem po hodne drsnych okolnostech v soukromi odesla-ted se tam musim vratit a dodelat necele tri semestry do bakalare-jinak mi neuznaji zkousky,co uz mam hotovy a uprime vim,ze bych mela.........ale zadny nadseni jako kdyz jsem tam nastupovala se teda nekona,spis je to tak,ze bych mela.....
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    REK11: trefna otazka. zvlast kdyz si clovek muze rict, ze bakalar prece staci, tak nac riskovat dusevni zdravi kvuli magisterskymu diplomu (v mem pripade jeste v nezpochybnitelne zbytecnym oboru, ze kteryho stejne neplyne zadny uplatneni na trhu prace)
    REK11
    REK11 --- ---
    FRAKTALEK: a to se dělá prosím jak? :-))
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    POZITRON: stalo. a velka cast dokonceni vejsky nebo v podstate dosazeni jakehokoliv vetsiho cile je prekonani prave tehle stavu pri zachovani si dusevniho a psychickeho zdravi.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    stalo se vam nekomu, ze jste dospeli do stadia, kdy uz vam z oboru, kterej studujete, bylo uplne na bliti (nebo jinak fyzicky spatne) a z predstavy, ze byste se jeste meli ucit na x zkousek a psat x seminarek, jste upadali do deprese? neni to okamzik, kdy by se na to mel clovek uz jednoduse vykaslat?

    ve tri mam zkousku, druhej pokus a jeste jsem se nezacala ucit, resp. umim jen to, co jsem se naucila minule a za co me vyhodil.
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Problémem všech motivačních hlášek je, že to vede k nerealistickým očekáváním.

    Proto společnost Despair, Inc. vyrábí "demotivační plakáty" :)

    Tematicky relevantní do tohoto klubu tedy je:

    POZITRON
    POZITRON --- ---
    mam do vanoc mam napsat 4 seminarky, uz 14 dni si rikam, ze casu dost, to zvladam bez problemu a myslite, ze jsem zacala? achjo, to je konec.
    DHA
    DHA --- ---
    Něco mám mít napsané a odeslané v pondělí, nemám ani řádku, ale zato mám spoustu tohoto :o))
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    JAMILLOS: neboj, nepoučíš se, při dalším deadlinu na tom budeš podobně ;)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Zjistil jsem, že když člověk dostane fakt tvrdej kopanec od někoho blízkýho a když je pak taky vystavenej krutejm následkům, ďáblíka prokrastinace to dost oslabí, aspoň dočasně.
    Teď například trpím za svý předchozí neuvážený činy a zjišťuju, že mám necelejch 14 dní na dokončení bakalářky, ze který mám cca půlku, a to ještě nejistou. Ale to bylo předtím, teď na ní makám každej den a většinu dne.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    POZITRON: já jsem třeba prokrastinovat nepřestal. Jenom v mezičasech né, že nedělám nic, ale dělám, co mě zrovna baví, ať už je to uklízení, hraní Starcraftu, nebo spánek. Stává se mi mnohem míň, že bych seděl a díval se někde asi 10 cm za monitor, přes kterej je otevřený PDF s úlohou z matematiky ...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    tak jak prokrastinujete? od posledniho prispevku uplynula dlouha doba, nerikejte, ze vsechno bez problemu stihate a nic neodkladate :) (dnes v 15:30 mam mit ve skole referat a jeste jsem na nem nezacala pracovat, to celkem jde)
    VERT
    VERT --- ---
    How to Avoid Procrastination: Think Concrete — PsyBlog
    http://www.spring.org.uk/2009/01/how-to-avoid-procrastination-think.php
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    KERRAY: super clanek
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    Delay as a self-handicapping strategy: I can protect my self-image by procrastinating?
    http://www.psychologytoday.com/print/591
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    Co si Steve Jobs mysli o hledani toho, co nas opravdu bavi: "Keep looking, don't settle."

    TED: Steve Jobs: How to live before you die
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TMA
    TMA --- ---
    Turning Work into a Skinner Box | kpkaiser.com
    http://www.kpkaiser.com/mindhack/turning-work-into-a-skinner-box/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam