• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HAITAGANSeriály Josse Whedona - Buffy, Angel, Firefly, Dr. Horrible, Dollhouse, SHIELD (???)
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    BARTIAS: nevim co je pro tebe sedivy prumer, pro me napr Veronica Mars a tu Dollhouse prekonava ve vsech smerech. Prijde my spatny pouze v porovnani s ostatni Whedonovou tvorbou, jinak je skvely :)
    BARTIAS
    BARTIAS --- ---
    CIZIN: taky se ruzne po nete pise "A co jineho byste tvrdili, kdybyste byli Joss Whedon a sledovanost vaseho noveho serialu byla nizsi nez nizka?"

    priznejme si to, Dollhouse je v pulce prvni serie, neni lepsi nez sedivy prumer a nizkou sledovanost ma ne proto, ze by byl nepochopeny, ale proto, ze nudi :-/
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    REDGUY: to holt asi ma byt laitmotiv celeho serialu - drsna huburozbijejici Caroline prorazejici na povrch skrz ruzne imprinty..taky me to moc nebere....ale zato me prekvapila v minulem dile Dichen Lachman/Sierra, prijde mi ze narozdil od Elizy hrat umi...
    CIZIN
    CIZIN --- ---
    Šestej díl má bejt zlomovej. Do těch prvních pěti ještě dost kecali Foxové, pak už snad dali pokoj. Se teda aspoň řiká na internetě... Osobně vydžím všech 13, ale pokud se fakt brzo něco nezmění, tak je to průser.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    8( Tak Dollhouse porad nic moc. Posledni dil ze zacatku vypadal zajimave, ale pak zase vyresila situaci tim ze nekomu rozbila hubu. Dost nuda 8(
    BARTIAS
    BARTIAS --- ---
    ZONICEK: vsichni ve Versu umi anglicky a cinsky, protoze Amerika a Cina jako nejvetsi dve mocnosti "kdysi" kolonizovaly vesmir. Jsou to uz jedine dva jazyky, protoze ostatni nardnosti "byly asimilovany"

    bojuje se o nezavislost "kolonii". centralni planety jsou prohnile a zkorumpovane, okrajove divoke a zaostale, ale chteji se odtrhnout, nechteji byt rizene odnekud z centra, protoze to smrdi totalitou. prohrajou, Mal ztrati iluze, protoze bojoval za kolonie. "osedla" Serenity, protoze diky zivotu paseraka se muze pohybovat v "sede" zone a na okraji Versa, vyhnout se tomu totalitnimu zpusobu zivota, ktery nenavidi

    to je vlastne myslenka celeho serialu, ketrou Whedon popisuje uz v textu uvodni pisnicky:

    Take my love, take my land
    Take me where I cannot stand
    I don't care I'm still free
    You can't take the sky from me

    Take me out to the black
    Tell them I ain't coming back
    Burn the land and boil the sea
    You can't take the sky from me

    There's no place I can be
    Since I found Serenity
    E42
    E42 --- ---
    ZONICEK: No, myslím, že se jim to k tomu dost hodilo .)
    Jinak viz http://en.wikipedia.org/wiki/Firefly_tv#Signature_show_elements
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    E42:
    Já to viděl celé, spíš jsem myslel že ta čínština nějak souvisí stim kde bojujou, ale pokud je to pro to aby mohli nadávat :)
    E42
    E42 --- ---
    ZONICEK: Čínština a angličtina jsou dva jazyky, který se široce používaj, čínsky tam jako 2. jazykem mluví kdekdo, v praxi jí ale slyšíš používat prakticky jenom na klení, kde je v TV účelem, aby tomu nebylo rozumět.
    Do toho se dostaneš .) Tu úvodní scénu si pusť znova po pár dílech, taky si to sedne.
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Jsem asi ze začátku Firefly moc nepochopil důvod toho boje, ale proč tam nadávaj čínsky nebo co to je za jazyk ?
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    uplne ne, kdyz Ecco zmlati fotografa a zahlasi "I am a southie" tak sem se i usmal:)
    E42
    E42 --- ---
    No nemůžu si pomoct, ale je to fakt pitomý. Hlavně tomu úplně chybí humor, což je u Whedona dost nepochopitelný.
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    HAITAGAN: a myslim ze jedna z veci ktere tomu taky lamou vaz je snaha zavdecit se siroke verejnosti..zatim vsechny Whedonovo genialni pociny staly na vicemene ulitlem napadu, zatimco Dollhouse mi pride ze se drzi hodne pri zemi...ono taky neni divu po tom jak dopadla Firefly
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    REDGUY: nemyslim si ze uplne saje...je proste prumerny, coz je neco co jsem od Whedona proste necekal...a s tretim dilem uz si troufam rict ze Eliza fakt neumi hrat, respektive neumi hrat nic jineho nez ruzne stupne drsne holky...vseobecne mi herci prijdou jako jedna ze slabych stranek, uzasna Amy Acker nevyuzita a zbytek dost nezajimavy...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Zda se mi to nebo Dollhouse zatim fakt saje?

    E42
    E42 --- ---
    Whedon Women Host Fox Friday
    http://www.youtube.com/watch?v=mBy0dydeYoI

    Kristepane, ještě že jsem to neviděl dřív, to bych se snad ani nezačal koukat. Nehorázný slepice z nich udělali.
    BARTIAS
    BARTIAS --- ---
    HAITAGAN: jo, ta se mu povedla

    jako ja to nevzdavam a Whedona nezahazuju. Astonishing X-Men napsal paradne a Dr. Horrible mel presne to jeho kouzlo... ktere ale Dollhouse zatim nema. rozjezd nekdy potrebuje spoustu veci, genialni show ale poznas podle toho, ze te pilot sestreli (haha, dvojsmysl), tak jako prvni dil Firefly. na to mrknes a jsi hooked forever

    vzpomnel jsem si na ten pokus o hlasku: "I need a fatherly type. Somebody like Edward James Olmos."
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    BARTIAS: jaku uz jsem rikal, Whedonovy veci potrebuji rozjezd...treba se to vylepsi...a nemuzeme cekat ze to bude zase stejne jako ty predchozi veci, je v tom jasna snaha zkusit neco jineho...btw ta scena ve ktery se ten zapas prolina s rozhovorem byla dost vychytana....
    BARTIAS
    BARTIAS --- ---
    dal jsem Dollhouse vcera pred spanim a nedopadlo to dobre. zdalo se mi to tezce prumerne. Eliza se mi 100x vic libila v tom pitomem hororu Wrong Turn. sceny primo z Dollghousu me dost nudily a proc tam sakra nebyly hlasky? vsiml jsem si jedineho pokusu, ktery vyznel dost do prazdna

    aspon, ze Tahmoh Penikett neztratil svoje charisma, a kdyz v tom ringu napere toho svalovce z vyskoku kolenem do brady, vypadalo to cool. a uznavam, ze tancici Eliza me taky dostala, i kdyz za to mohly hlavne ty neuveritelne kratke satecky
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    E42: z Tru Calling jsem videl jen par scen, ale prisla mi tam zase stejne Elizovita, proste takovy ten jeji univerzalni projev...akorat teda bez whedonovskych hlasek, takze me serial nezaujal...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam