• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HAITAGANSeriály Josse Whedona - Buffy, Angel, Firefly, Dr. Horrible, Dollhouse, SHIELD (???)
    Diskuze o počinech geniálního Josse Whedona a lidi kolem něj.


    rozbalit záhlaví
    E42
    E42 --- ---
    BARTIAS: Hehe, to je vtipný. Mě zase ta akční scéna k smrti nudila, ostatně stejně jako všechny podobný v Buffy. Navíc hrozně irituje, jak se z héreček v detailu stávaj v širších záběrech kaskadéři s parukou. Prťavá SMG najednou vyroste do dvou metrů a začne se hejbat jak King Kong, no m'am.
    Ale asi to holt k tomu starýmu feministovi nějak patří .)
    BARTIAS
    BARTIAS --- ---
    za sebe musim na 6. dil rict: KONECNE!

    takhle si predstavuju Whedonuv Dollhouse, ktery prave zacal a zvolna nabira raketovou rychlost. napinavy dej (asi uplne poprve), zabavne dialogy, konecne hlasky (hlavne prvnich dvacet minut, krasne slovni hricky, dialog mezi Ballardem a tim milionarem bezvadny), vedlejsi linie, ktere se protnou a pro me osobne prekvapive zvraty - ok, vedel jsem, ze se asi neco stane, ale neodhadl bych, ze tohle

    zacina se mi tam fakt libit Olivia Williams/Adelle DeWitt a Harry Lennix/Boyd Langton. Tahmoh Penikett/Paul Ballard je muj oblibenec uz od zacatku BSG

    akcni scena me neuveritelne bavila. hlavne, kdyz se vytahli z te kuchyne ven, do zadni ulicky. Ballard spolehal na silu a sel na ni s tim kickboxem z jednicky (cool), Echo mu to vracela kung-fu-nebo-nevim-cim-ale-bylo-to-kurevsky-rychle a diky tomu mezi nimi byl skvely kontrast. kdyz sebou navzajem triskaly o to auto a zase vyskakovaly na nohy jako v Rockym, byl jsem vylozene nadseny

    jsem rad, ze to zacina vypadat nadejne, ze to Whedon nepohrbil, ale jestli za tou bezkrevnosti predchozich peti dilu vazne jsou nejake zasahy od Foxu, zacnu verit tem drbum, ze na tom studiu je neco dabelskeho
    BARTIAS
    BARTIAS --- ---
    HAITAGAN: sedivy prumer je podle me aktualni serie Heroes. podprumer aktualni serie Prison Break

    REDGUY: skvely postreh, je tezko se szit s Echo/Caroline presne proto, jak rikas. ale taky proto je tam podle me plny barak vedlejsich postav, ktere se snazi byt vyrazne (a teprve ted se jim to zacina darit)...

    REDGUY: ...tak Helo, jo? ;)) k tomu ti treknu jenom jedno, zatim muzeme predpokladat, ze "DeWitt has a PLAN!" ze si s Ballardem pohrava mi (zatim) nevadi, muze tam byt vic, nez tusime. treba je ona ten tajemny spojenec, treba ma uplne jine duvody, proc ho nechce nechat zabit (treba je jeho matka a Obi-Wan mu o ni tenkrat nerekl pravdu, hehe)
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    E42:
    REDGUY: nj, mate oba pravdu, ale co by to bylo za diskuzi kdybych s vama furt souhlasil :)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    HAITAGAN: No, to je prave ono. V teenage serialu o upirech mam mnohem nizsi narok na "realisticnost", protoze to je proste teenage upiri serial, takze mi fakt neni divny ze za tri roky prijdou do knihovny asi jen dva studenti co _nejsou_ lovci upiru 8).
    Dollhouse se ale tvari jako drama z naseho sveta, kde jedina dodana vec je jedna konkretni supertechnologie. Takze mam trochu vyssi naroky na realnost chovani postav...
    E42
    E42 --- ---
    HAITAGAN: To si myslím, že je hodně nebezpečný uvažování, kterýho se bohužel některý scénáristi rádi dopouštějí. Podle mě to, že nějakej svět má až divoce nereálný parametry, neznamená, že se jeho obyvatelé můžou chovat nesmyslně a nelogicky v rozporu s pravidlama toho světa a jejich vlastní motivací. Premisa stanovicí vnitřní pravidla fiktivního světa může být sebedivočejší, ale ty pravidla by se pak už měly dodržovat víceméně stejně důsledně a postavy by se měly v rámci těch pravidel chovat víceméně stejně logicky, jako kdyby šlo o reálný drama. A právě v tomhle podle mě vězí část hranice mezi dobrým a špatným příběhem.
    Čili souhlasím s REDGUYem, pokud je tohle pohrávání si s postavama jenom autorská svévole bez jakýhokoli opodstatnění, nemůže to s tím seriálem dopadnout dobře.
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    nemusi to taky vsechno davat smysl! mluvime tu o serialu cloveka co natocil pribeh o ozivlejch hrackach, dva teenage serialy o upirech, demonech, robotech a čarodejnicich a jeden scifi western :D :D
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    No, kdybych byl sef supertajne organizace provozujici superilegalni cinnost a dozvedel jsem se, ze jeden z mych podrizenych si s nekym, kdo usilovne pracuje na mem odhaleni a dostal se pomerne daleko, jen tak "hraje" misto aby ho proste zlikvidoval (at uz telesne nebo co se moznosti hrozby tyce), tak dotycnemu podrizenemu koupim slusive betonove papuce a poslu ho k rybickam. Ale pravda, to by asi nebyl moc zabavnej serial 8) Jen kdyby to nebylo tak okaty...
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    REDGUY: jak jsem rikal, DeWitt si s nim proste rada hraje...vi ze je Ecco jeho nemesis a schvalne ji na nej poslala, aby ho trochu potrapila...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Hmmm... to mi vysvetlete. Pokud je cilem zaridit aby Helo prestal vysetrovat, nebo aby byl aspon neskodnej, proc na nej poslali Echo? Pokud ho primo nezlikvidovala, tak jediny co dosahli je, ze se znovu ujistil ze existuje a jeste vic se zatvrdi - a vubec nemluvim o riziku ze ji nekdo uvidi, natoci ji nejaka kamera a tim dostane Helo argumenty pro pokracovani ve vysetrovani. Pokud bylo cilem ho kompromitovat (napr. postrelenim policajta), stacil by na to jakejkoliv jinej active...
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    E42: pravda ze kdyby to byla ciste likvidacni mise tak tam nabehne s brokovnici jako Sierra v prvnim dile...na druhou stranu DeWitt ma ocividne rada komplikovane lec poeticke reseni problemu...
    E42
    E42 --- ---
    HAITAGAN: Tady si jenom myslím, že máš drobný nepochopení: Echo podle mě neměla za úkol Ballarda zabít, ale jinak "odstranit" (hence the police officer shooting). Ale krk bych za to nedal a dvakrát logický mi to taky nepřijde. Vůbec bych řekl, že je tam spousta tý (kontra)špoinážní hry jenom na ozdobu bez nějakýho rozumnýho smyslu.

    Ale každopádně zdaleka nejlepší díl zatím, o tom žádná.
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    CIZIN: Stage Fright byl skutecne dost desivy dil, nadruhou stranu jsme aspon slyseli zpivat Elizu, ktera byla asi posledni z Whedonovych ditek u ktere jsme jeste nemeli tu cest :)


    REDGUY: ja jsem premyslel proc se s nim Ecco porvala a mam pocit ze kdyby ne, lidi z Dollhouse by hned poznali ze je infiltrovana - muselo to vypadat ze se ho pokusila zabit tak jak ji nakazali...
    a rezie mi prisla obratna dost, predevsim kdyz ten odpadly handler vrazdi sousedku, to byla dokonala scena...
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    ukradeno z Hofylendu:

    Dvacet unikátních vynálezů roku 2008

    zajimave je to cele ale vsimnete si predevsim bodu 13 :)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    No... nevim. Je pravda ze tenhle dil byl s prehledem nejlepsi ze vsech, jak ale bylo receno, vzhledem k kvalite minulych to zas tak moc neznamena. Obecna myslenka dilu se mi libila, ale dost mi to zabila neobratna rezie (to ze nekdo narusi personu pripravenou pro Echo bylo zjevny v okamziku kdy se ubergeek otocil ke dverim) , logicky diry (kdybych byl sebebohatsi internetovej mogul, tak se _nikdy_ nebudu obsahle vybavovat s agentem FBI o sve ucasti na vysoce ilegalni cinnosti) a hned nekolik brutalnich klise (sleeper agent, spojenec uvnitr). A rvacka Echa s agentem mi prisla samoucelna, pokud za ucel nepocitam "Ukazat Elishku v tesnym obleceni jak se pere".

    Nicmene, uvidime. Pokud bude stoupajici tendence pokracovat, mohlo by nakonec by i dobre 8)
    CIZIN
    CIZIN --- ---
    HAITAGAN: Souhlas.

    Whedon nekecal, tahle epizoda je skutečně o třídu lepší než ty předchozí (což vzhledem k jejich (ne)kvalitě není zas takovej výkon). Pokud je tohle pravej Dollhouse, tak už se těším na zbytek týhle série (a budu doufat v další).

    Obávám se ale, aby tohle nebyla jen výjimka a nevrátili se zase k víceméně stand-alone epizodám, který zatím srážely dost slabý zápletky (a díl se zpěvačkou byl vyloženě k nepřežití).
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    stalo se neco co jsem opravdu necekal - sesty dil me nezklamal! nebyl to nejky radikalni premet jak se vsude psalo, ale byl proste dobry, bavil me a jestli budou dalsi stejne dobre, tak u me ok...a dobre videt ze Eliza nezapomnela co se naucila jako rogue slayer :)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    HAITAGAN: Me s*a i jako Faith 8)
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    REDGUY: tak ono to vypada ze Caroline se postupne proklube skrz Ecco na povrch a pak mozna se dockame nejakeho Whedonovsky zajimaveho vyvoje postavy...co se Elizy tyce, jako Faith jsem ji zboznoval, ale tady se mi taky nejak nelibi...to takova Sierra je mnohem lepsi :)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Ja musim rict ze mam hlavne problem s Elizou Duskhu. Prijde mi uplne na hranici nesympaticnosti a kdyz si na jejim miste predstavim treba SMG, hned to vypada lip. Ne dobre, ale lip.

    Mozna je to ale taky trochu tim, ze proste neni mozne se s ni nejak szit jako s postavou, protoze v kazdym dile je bud nekdo jinej, nebo vypatlanej retard... to mi prijde dost nedomysleny. Kdyz se divam na serial, chci mit rad jeho postavy a chci je znat. Kdyz je ale hlavni postava pokazdy nekdo jinej a navic ji hraje nesympaticka herecka... 8(
    CIZIN
    CIZIN --- ---
    BARTIAS: Na druhou stranu, co by získal tím, že vyhypuje šestej díl, kterej se ukáže stejně průměrným jako předešlých pět? Jen tím nasere zbývající hrstku fanoušků, který na to koukaj z loajality vůči němu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam