• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUÚstav pro dokumentaci a nápravu zločinů školních jídelen

    František Brückner
    Jídelna

    Macaté válce ruk, vlasová síťka
    Obrovský šufan a hradba prs

    Lepkavé tácy, vrzavé lino
    Zoubkaté durytky, učitelský stůl
    Sladké úterky a hliník vidličky

    Dvě vlny obědů, stravenka na rtu
    Nahnědlá omáčka a dozor u dveří
    Muškáty na okně, várnice čaje

    A zbytky v kýblu
    Rytmicky chlístají
    Na rámu řídítek

    Školní jídelny, podivné tetičky a nebo špatné hospody spáchaly a páchají zločiny na spoustě skvělých jídel.
    Pojďme zdokumentovat oběti a zkusit najít takovou úpravu, aby to bylo nejen poživatelné, ale i dobré.





    Kandidáti na průzkum:

    šišky s mákem
    rýžový nákyp
    nudle s mákem
    vařené hovězí
    zapečené těstoviny/šunkofleky
    haše
    sýrová omáčka s těstovinami
    krupicová kaše
    mléková polévka.
    francouzské brambory
    rajská s tvrdým masem
    rozbalit záhlaví
    KELTON
    KELTON --- ---
    ZUZKAOU: A haše! nezapomínejte na haši!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOTHER_ENVY: tak koprovku, rizoto a hlavně červenou řepu umím a mám moc ráda!
    MOTHER_ENVY
    MOTHER_ENVY --- ---
    Nejhorší ze všeho byla vždycky koprovka s půlkou zelenýho vajíčka a potom rizoto, vedle kterýho vám kydli čtyři kostky sterilovaný červený řepy (jakože vitamíny :D).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NIENNA: jasně určitě. Počkala bych ještě chvíli, než se tu sejdou hlavní podezřelí a pak bych na určité období vzala jedno jídlo a zkusila společně vymyslet co s tím.

    Pokud to nebude fungovat, tak to můžeme zkusit živelně...
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Nesnáším žemlovku....krutě....nevím, jestli zato může školní jídelna, ale asi ano....Nicméně teď jsem u jedněch známých dostala ochutnat jejich - tvářila jsem se hrozně - ale kupodivu to bylo FAKT dobrý....MOC....ale s obyčejnou žemlovkou to má společného asi málo....Nevím, jestli sem patří i recepty,ale kdyby byl zájem, tak bych měla takovou HogoFogo žemlovku....
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Já nepozřu rýžový nákyp. Klidně ho vařím, ale nepozřu ani ten, ačkoli je prý výborný.
    Žemlovku mám ráda. Škubánky...kdybych musela, tak to asi sním. Nudle s mákem, nikdy, to jsem si raději nechala dát suché nudle. Šišky s mákem taky ne. Ledvinky mi naštěstí nikdo nedával, stejně jako líčky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FLU: celá moje představa je, že dáme dohromady seznam a patrně u každého jídla se najde někdo, kdo ho umí připravit dobře tak, aby jeho přesvědčil i zaryté odmítače.
    A v ideálním případě to někdo vyzkouší a poreportuje.

    Takže na rady ohledně rýžového nákypu se těším.
    FLU
    FLU --- ---
    ZUZKAOU:

    zemlovka - vyborne jidlo, akorat se musi poradne propect
    ryzovy nakyp - totez co zemlovka
    LINOLEUMKA
    LINOLEUMKA --- ---
    nesnasim ryzovy nakyp! uah
    a pomysleni na nase skolni ovocne knedliky:
    vemte tri houskove knedliky, ohrejte je v mikrovlnce tak aby okoraly, dejte na talir, pote na ne naneste poradnou hroudu pochybne hnedne rozvareniny z jablek, prelejte omastkem a podavejte!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    V první fázi pojďme najít oběti (či oprávněné hříšníky) školních jídelen a špatných kuchařů.

    Můj top seznam

    škubánky
    žemlovka
    rýžový nákyp
    ledvinky v jakékoliv podobě
    plíčky
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Moje představa - dát dohromady jídla a potraviny, která jsou díky špatné úpravě nepoživatelné a zkusit je rehabilitovat.

    A nebo se kolektivně rozhodnout, že to je natolik nešťastná surovina či kombinace, že to prostě nejde.

    Jaká jídla nesnášíte? A proč?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam