• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    KYWY: ja osobne s ekzemam na rukou problem nemam, ale kamaradka ano a nedavno mi vypravela o nejakem bezva uzasnem jaru, kterej si koupila u nas na poliklinice, byla z nej nadmiru nadsena, uvidim ji o vikendu, tak se ji poptam co je to zac...
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    KEJKA: sorry ...jar.... ne jak ;)
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    GREGI: no to bych asi nedoporučovala :D
    KYWY: prodávají takovou houbičku na násadě... v podstatě je to něco jako kartáč na nádobí, akorát s houbičkou a jak se lije do té násady... ruku si vůbec nemusíš namočit... nebo myčku ;)
    KYWY
    KYWY --- ---
    Ahuj chtěla bych se zeptat jak řešíte mytí nádobí? Já ukecala přétele aby myl nádobí za mne ale občas přeci jen musím něco umýt a hned se mi ekzém na rukou zhorší popřípadě objeví, pokud byl zrovna naprosto v klidu. Zbavuji se ho pak kolem měsíce i víc.
    GREGI
    GREGI --- ---
    a da se to i mazat na chleba? Nebo do spaget by se mi to hodilo....
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    Koupila jsem si nový krém na promazání - olivové máslo - se to jmenuje... je opravdu dobrej...
    doporučuju... je to zelená větší plastová krémová krabička a na ní několikrát napsáno olivové máslo... k sehnání v síti drogerie schlecker nebo jak se to píše a prý i v DM... stojí kolem 80,-
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    GREGI: jj, toho uz jsem si vsimla, protoze treba konopne masti a mrtvy more na mne bohuzel nezabira...tak zkousim a zkousim ;)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    tak cajik na kuzi maji taky http://www.everest-ayurveda.cz/popis_caju/himcaje_NIMBA.htm otazka je, zda to opravdu funguje, slecna v obchode mi minule vypravela, jak si zakaznici stezuji na chut techto caju (divila ze si ho kupuju protoze mi chutna a ne kvuli jeho ucinkum), ale piji je, protoze skutecne pomahaji...zkusime, uvidime ;)
    GREGI
    GREGI --- ---
    MIKINKA: problem ze kazdemu pomaha uplne neco jineho... proto to chce zkouset a zkouset:)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    KEJKA: no...musim uznat, ze to opravdu nezni moc lakave, ale zkusim... juknu jestli nemaji jeste nejake chutnejsi, himalajske ajurvedske bylinne cajiky by mohli mit neco na kuzi...jsou take lecive a i chutne (nebo mne alespon chutnaji ;) ale zatim jsem pila jen overene a doporucene, tak uvidime ;)
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    MIKINKA: nevím... první odvar mě tak odpudil, že zkusím koupel... ta bude určitě účinná... je v tom lopuch, maceška, tužebník jilmový, čekanka, bříza a zemědým... to vysvětluje proč je tak hnusnej.. :D je takovej dost hořkej ale ne tak jako když si neosladíš ale tak jako když kousneš do hořký okurky... a k tomu ta výrazně bylinná chuť... ble... koupel bude dobrá ;)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    KEJKA: no dulezite je jestli alespon pomaha?!
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    takže ten čaj na kůži co mám doma je od Serafin - bylinné směsi... název je přímo kůže... :) ale fakt se moc nedá pít... nemůžu říct že by byl chutný...
    GREGI
    GREGI --- ---
    HARIBOKACHNA: mrkni na nastenku... Neco tam je
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    KEJKA: dekuju moc :)

    KEJKA
    KEJKA --- ---
    MIKINKA: až budu doma, tak se ti mrknu a písnu :)
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    no moje kozni ma dovolenou, takze fakt nevim co ted... asi si proste vezmu doma zyrtec:(
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    HARIBOKACHNA: na klinice by te meli vzit kdekoliv, ne jen tam kde mas trvale bydliste... ja ho mam v Praze a bydlim v Brne a nemam zadny problem...
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    HARIBOKACHNA: obvodni si myslim, ze ti nepomuze a na alergologii vetsinou akutaky neberou... zkus nejakou kozni, kdyz jdes na kliniku, tak te vezmou hned, se soukromyma ordinace, pokud tam nejsi vedena je to uz horsi...ja kdyz potrebuju honem honem, tak v Praze bezim na Bulovku, kterou mam po ruce, pockam si hodinku a vezmou mne...bohuzel mi nejsou schopni pomoci jinak nez kortikoidama a protopicem, ale kdyz je to akutni, tak jsem rada za cokoliv
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    ted je otazka s tou alergickou reakci na neco jit nejlepe - k obvodni/ ke kozni / najit si alergolozku sama? ( blby je, ze pracuji na praze 7 + tu bydlim), ale trvaly bydliste mam na pze 4, takze mne asi nevezmou nikde na praze 7 predpokladam? + nevite o nejakem dobrem lekari na tento problem konkrente .. nejhorsi je, ze ani kozarka ani obvodni neberou tel. a ja mam tu alergii u oci, na rukou... fakt neprijemny
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam