• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    MIKINKA: ne ne ja pravě jela zpatky fakt skoro fialova a popraskana a i latka mne bolela, jako že to vypadalo hustě, nejhůř za celou dobu, ale jemně jsem se mazala krásně to postupně zmizelo...(nazapomínat ale na psychiku, ta má velký podíl, taky jsem tou dobou vyměnila frajera a pořídila si psa, což mi vždycky zakazovali) prostě jsem použila metodu boje ne ústupu...:o) ale určitě je to u každýho individuální...taky někomu v tom ještě můžou hrát roli třeba potraviny, (jo vlastně jsem začala jíst tu zakazovanou čokoládu) prostě jsem se vykašlala na všechny doporučení a udělala co chtěla a jako léčbu použila tu sůl a slunko...
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    VENIKA: byla jsem na tom podobne, ale asi jsem to hodne prehnala a kdyz jsem mela puchyre jak blazen, tak jsem toho pak docela litovala...bohuzel se uz od mala bud neopalim nebo spalim, takze jsem ted akorat tradicne flekata jak se vsude loupu...
    otazka je jestli je lepsi kdyz to svedi nebo pali a boli?!
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    mam ted aktualne cerstvou zkusenost - velmi nesetrne jsem si spalila na slunicku bricho, mimojine i v oblasti, kde mam ekzem. A on je prokazatelne apson an pohled hezci.. Takze ted bojuju s tim, co je lepsi.. cilene se skvarit na slunci, nebo mit ty osklivy svedici skvrny :-)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    NEBULA: a i po návratu od moře se ti to zhoršilo a pak nadobro vyléčilo nebo si z chorvatska přijela čistá a už si tak zůstala?
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    BOO: jj já jsem si nechala na sobě vždycky tu sul nesmyvala jsem to a do toho jsem se nechala na prudko bombardovat slunkem, jela jsem tam teda 2x po sobě a nejhorsi byla ta bolest když už citis jak te ta sul megazere a vylezes z vody a nechas si to to je skoro euforka z ty bolesti, no hardcore, ale rikam uz 6 let nemam ekzem a to jsem atopik, takže od narozeni (3 mesice) a prave taky jsem se uplne zalekla ze snad prasknu, ale to uz probihal mohutny proces hojeni, takze jemne se urzuj a casek a to se zlepsi, urcite ;)
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    BOO: vydrž to se hoji a zmizne to, nebo se to aspon hodne zlepsi, ja byla uplne fialova...
    GREGI
    GREGI --- ---
    BOO: jj klasika no... btw co si ram delala dva mesice?:D
    FERDA
    FERDA --- ---
    caute,

    mam exem od narozeni, sucha kuze, prosel sem si vetsinou stadii, na zacatku sem mel drsne sejmutou pry i pokozku na hlave
    prez cely zivot sem s tim bojoval a da se rict ze ruznymi pripravky
    posleze se mi do toho pridavala senna ryma a alergie, pred 3 lety sem chytl astma
    tedka mam 25 let
    prez celou dobu co si pamatuju meho boje proti nemoci sem si prosel i fazemi kdy lidi nevedeli co ze to vlastne je a psychicky sem se z toho musel dostat do uplne pohody v ramci nekolika let nez se to stalo beznou praxi mezi lidmi
    co se tyce pripravku tak je fakt ze sme se posunuli o trochu dal a je to hodne individualni, ovsem tech pripravku, ktere jsou ucinne je velmi malo
    co se tyce kortikoidu, je to fakt velke zlo
    indulona rozhodne byla vzdy jeden z tech nejlepsich pripravku, newim jak tedka
    momentalne pouzivam neutrogenu na ruce, je to jeden z best pripravku na promazavani, je sice fakt ze to stoji kolem 150kc na mensi tubu, ale pomaha to
    urcite zalezi na tom co clovek ji, zalezi hodne moc na tom v jakem je psychickem stavu, nejde ani tak o stressy spis o to aby byl clovek vyrovnany
    mel sem za celou dobu par koznich lekaru, nekteri na picu, jini zase ok, kazdopadne tech opravdu dobrych v Ostrave neni vubec moc, neli zadny
    dobra je ta ovesna koupel, je to moc prijemne na cele telo, ovsem na extremni pripady asi nepomuze vyrazne, je to takove pohlazeni
    jinak urcite jakekoliv pripravky sem prisel na to ze jdou pouzivat po urcitou dobu dokud neprestanou ucinkovat, u me je to max 1 mesic co muzu pouzivat jakkykoliv prostredek, posleze prestava ucinkovat
    naucil sem se s tim zit, da se to, vim treba ze i kdyz mam nejvetsi zatez na telo jak psychicky tak fyzicky tak je to az posledni vec, ktera me sere a za to sem vdecny
    dost pomaha i to ze je doma bezprasne prostredi, neni telo vystavovano zatezim na kuzi apod.
    masticka z ganji regularni je best, ovsem taky neni nafurt, ja s tim bojuju tak ze po mesici nachazim jiny prostredek, nejlepe se da vychytat nekolik kremu, ktere pomahaji a stridat je, ovsem mam zkusenost ze se ucinnost zvysuje az od 3 pripravku v kolotoci
    v praxi bych to prirovnal k tomu ze predavkujete telo urcitym pripravkem a tim padem klesa ucinnost, jelikoz si telo zvyka, best kombinovat
    vsechny nemoci jsou spojeny: alergie,astma,exem
    pokud se dostanete do faze ze to mate na nejvyssi urovni jako treba ja, tak je hlavnim ani ne lecba jako spis porozumeni toho jak telo musi byt v rovnovaze, potom dodat telu leky a posleze kontrolovat ucinnost latek
    moje momentalni 3 kombinace: neutrogenna, ganja mast na ekzem, nove pripravky

    snad vam to pomuze, je to boj, zavidim vsem kteri tyhle problemy nemaji
    ZERO
    ZERO --- ---
    cau, mate nekdo zkusenost s MRSA?
    http://www.litnem.cz/oddeleni-infekcni-diagnostiky-mrsa/
    (snad to tady neno ot)
    GREGI
    GREGI --- ---
    RUKSAK: fotku;)
    RUKSAK
    RUKSAK --- ---
    NEBULA:
    SHEILA_B: no nechám to chvíli vyhnít a uvidíme, pokud to třeba do 7 dní nezmizí, asi mám jasno a moje latentní fáze už nebude latentní, ale leprózní:)
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    RUKSAK: nevím, ale taky mám někdy pocit, že nějaké narušení integrity kůže (což je i ten štípanec) tomu může napomoct, taky se mi nekdy zdá, že se mi chce třeba objevovat třeba u škrábance, nebo u štípance nebo u strupu, prostě u nějakýho bebinka, svině, tak to vždy pro jistotu namažu i s tím štípancem nebo co to zrovna je......
    SHEILA_B
    SHEILA_B --- ---
    RUKSAK: nebude to spis nejakej rozskrabanej zanet z kousancu??

    Ja jedu dneska k mooricku tak doufam ze me tam ekzem aspon trochu prestane....
    RUKSAK
    RUKSAK --- ---
    Dobré dopoledne, chtěla jsem se zeptat, zda je reálné, že by mi vylezl ekzém (mám ho od narození a momentálně je více méně v latentní fázi) ze štípanců? zdá se mi, že potom, co mě poštípaly muchničky vypadá moje ruka po celé délce jako bych měla ekzém.
    (snad je můj popis aspoň trochu pochopitelný)
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    BALAENA: no právě přesně tak, to abych brala speciální prémie na svý patlátka :o))) hlavně ta bioderma mě drásá, ta je fakt super :o)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    NEBULA: a ten muller - 30 a 50 s fyzikálními filtry, fakt to není špatný. a ve svý kategorii ani ne úplně drahý, i když s nabídkou běžné drogerie se to cenově nedá srovnat. jako ostatně většina našich patlátek, že...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    NEBULA: doliva má super tyčinku na rty a tekutý mýdlo, jinak za moc nestojí
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    BALAENA: super, dík za tipy! :o) ale já se teda sluníčka spíš straním, nechtěla bych si "přismahnout" :o) a takže jsem úplně bílá běloba :o) ale ten Muller vypadá dobře, no promyslím to, mám už svý "zajetý" tipy, ale i o to olivové by mohlo být dobrý, ještě jsoem zkoušela něco z řady Doliva tak to teda nic moc ale výborná je Bioderma, ale ta je taky pěkně drahá, ale taky super, hlavně na obličej :o)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    NEBULA: však já ve všem mluvím o dětských řadách :) i tu niveu jsem myslela tuhle
    dost dobrá je teď dětská řada Alpa Batole s olivovým olejem - třeba ta dětská koupel, ta sice promastí míň než Linola, ale dítě mělo poprvý v životě ve vaně i trošku pěny, to bys musela vidět to nadšení :) a po koupeli beztak mažeme
    a bezvadný je to tělový mlíko, šampon je taky dobrej a vůbec ledacos. a docela dobře to voní

    hele, výborný opalováky a poopalováky, který skvěle toleruje i můj čtyřletej atopik, dělá Dr. Muller Pharma, nebo jak si zrovna říkají
    tohle na opalování - třicítku na tělo, 50 na obličej, a po opalování panthederm sprej a pak dobrý tělový mlíko na promaštění - třeba zase od nich, tohle je super
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    BALAENA: mě nivea dráždía vadí, jen jí cítím jak voní a mám tendenci se osypat :o) jinak jsem ještě mívala ráda nela batole milk, ale to už se asi nevyrábí, tak různé, hlavně bez parfemace a často ty děstký bývají ještě použitelné, ale taky jak co, musí si to člověk vysledovat sám, jinak mě vyhovuje linolin jako takový a panthenol, zrovna jsem měla krém panthenol z lékárky (spíš takový mlíko) -po opalování a ujistila jsem že je absolutně perfektní tak jsem jej normálně spotřebovala na sebe a jdu si koupit další :O)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam