• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    BOO: dlouho jsem tu nečetla nemám problém, ale objednala jsem si ten vzorek, na zimu, že zkusím :o)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    BOO: hele protopic pri prvnim pouziti svedi jak cert a je vsechno horky..ale tak po trech dnech si ta kuze zvykne a pak si za par dni hladka jak decka prdelka - ta neopruzela tedy :D

    ja kdyz ho mela poprve, tak jsem celou noc nespala - mela jsem to na krku a furt jsem jen skrabala a chodila oplachovat ledovou vodou - fakt peklo! Kvuli tomu jsem na nej pak hrozne zanevrela, ale kdyz mi ho doktor opetovne vnucoval, tak jsem si to nakonec protrpela par dni a pak pri opetovnym pouzivani uz je to ok...pomaha a je zdravejsi nez kdejakej kortikoid

    doktor napsal excipial - na oblicej bych to fakt nedala, bych mela vic bedaku nez po te bioderme - nejake jine tipy? nejake kremy delane primo na oblicej a overene atopiky, ze nedelaj mega bordel?!


    KEJKA: hele ten elocom, nevim jak ostatni, ale moje zkusenost je asi takova, ze sic rychle zahoji, protoze je dost silnej, ale nedoleci te uplne, zustanou ti tmave flicky nebo tak, takze to je fakt akutak max na dva dny... alespon u mne...navic mi pak uz ani nezabira, coz je u tak silneho leku docela smutne
    FERDA
    FERDA --- ---
    ja vcera si dal na ruce lipobase a musel sem strcit ruce do ledu a nechat to odtect z rukou tu mast .... to byl masakr
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    Ahoj, nevím jestli to tu neproběhlo, ale tohle http://www.atopickyekzem.cz/ je zajímavé, s Lipobase mám dobrou zkušenost, ale s tímhle novým Repair ne, ale dá se tam objednat vzorek :o)
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    Tak jsem dnes byla nucena navštívit svojí kožařku, léky co jsem měla doma od posledně už nezabíraly... dostala jsem Elocom mast (po namazání pálí jak čert) Alerid tablety místo Analerginu, a váženou mast Endelin na promazávání a Protopic, se kterým mám jenom dobrý zkušenosti... tak jsem zvědavá
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    no já byla dneska u doktora, tak z něj vypadlo, že nateklý uzliny a nohy asi nebude jen tak, tak mi vzali litry krve a všeho a uvidíme... wuf :(
    EXODUS
    EXODUS --- ---
    Moje zkušenost - pro miminka - možná i pro dospělé

    Ve 4. měsíci se moji dcerce udělal malý flek na tváři, dávala jsem kde co, chvíli to bylo lepší chvíli horší, moje doktorka mi řekla, že je to impetigo, což mě dost vyděsilo a kožní lékářka se vyjádřila k celé situaci tak, že je to na podkladě atopického ekzému.

    1. rada Udržujte svůj ekzém v čistotě - asi to zní hloupě, ale impetigo je taky pekně otravné svinstvo.

    Začala jsem psát každý sousto, co jsem snědla a hlídala každou změnu, stále to měla jen na tváři a nic moc změny, někdy to bylo vidět míň, někdy víc... Po třech měsících jsem se s ní odstěhovala na jih Moravy a ekzém zmizel!!! Byla jsem z toho dost v úletu, ale je fakt, že jsem se hodila do klidu a přestala jsem se definitivne stresovat plus jizni slunce a dobre domaci jidlo a bio zelenina, ovoce dela taky sve.

    V 8. měsící jsem musela začít s příkrmy a zase se pomalu zacal objevovat, u kozni lekarky jsem dostala do vany Balmandol olej, na promazavani Lipobazi, na loziska Ictamo pro a na mokvajici rany kortikoidy. Od znamych jsem dostala Exomegu od Adermy a uz ji tim promazavam pul roku a ekzem si ji vzdycky nekde objevil, i pres to, že mi bylo řečeno, že z dlouhodobého hlediska při používání by se tak dít nemělo, (ovšem, co znamená dlouhodobě?) ekzem se tedy znovu objevil, kdyz jsem ji dala prikrm, ktery obsahoval pepr a jeste po rohliku, ktery jsem ji začala dávat, když se ji v 9.měsíci prořezaly první zuby. Začalo to celé na novo... Jednoho dne jsem chytla do ruky modrou indulonu a parkrát ji tím promazala a kůže byla viditelně vláčnější a jemně růžová, pak jsem onemocněla a dostala ATB a v lékarně mi paní řekla, že bych měla dát dceři laktobacilky, že mají i verzi pro kojence, ktera se vysype do mlika nebo jidla, od Swissu, doma jsem zjistila, že je to dobré i na atopický ekzem a OPRAVDU ji flek na brisku zmizel a ostatní fleky na rukach ji taky zbledly, zanedlouho jsem tutéž lékarnu navštívila znovu a jen tak ze zajímavosti jsem se ptala, co mají na atopický ekzém a paní mi poradila LECIDERM od ALTERMEDu, nabízeli mi ho už i v Motole, ale tenkrat na opruzeniny, což nebyla uplně vhodná volba - nic to nezpůsobilo, ale je to zbytečně nadstandartní péče, stačí mít vhodné ubrousky a nebo vodu, nicméně LECIDERM jsem zakoupila a to TĚLOVÝ KRÉM, který je na šupiny a když to jsou jen zrůžovělá ložiska bez olupující se kůže stačí tělové mléko, víc informací naleznete také v letáčku, který mají v lékarnách nebo přímo na obalu.

    V kombinaci LAKTOBACILU a LECIDERMU u nás ekzém mizí před očima. Za 20dni budem mit na dortě 1. svíčku a uplne bez ekzemu.

    Doporučuji i ten Balmandol olej, sama ho používám a alergická vůbec nejsem, má blahodárný účinek na kůži všeobecně(nevím, jak jsou na tom ti, co mají právě třeba akné, chtělo by to se poradit s kožařem) akorát si nejsem jistá, jestli není na předpis. A MODRÁ INDULONA taky stojí za zkoušku, je dostupná všude v drogerii i cenou, při nejhorším, kdyby kůže po ní třeba pálila, se dá vymazat na boty.)

    http://www.altermed.cz/cs/catalog/altermed-leciderm

    2. rada na závěr, že Promazávat 2xdenne se fakt vyplatí.

    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    BOO: mne zacli natejkat v srpnu a ted je mam natekle prakticky uz porad...minimalne ty uzliny a docela mi to stve, pac se nevejdu do kalhot...

    (bydlim bohuzel momentalne v Brne :( )
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    BOO: no vyslovene suchej ani ne, kdyz si ho ale nenamazu tak mam pocit, ze je mi ta kuze na nem mala...ten excipial nezanechava film? Mam z toho pak to akne... :(

    btw natekali vam nekdy pri ekzemu nohy? resp. mne pred par mesici poprve natekly nohy a uzliny v trislech, pak to zmizelo, ted se to objevuje cim dal tim casteji a masticky to obcas sklidni, ale uzliny uz jsou natekly permanentne...dneska jsem byla doma dokopana k lekari, ale sama nevim, za kdy s tim jit a co by to mohlo znamenat, pac ja to pripisovala ekzemu, ale...
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    lidicky, co pouzivate na oblicej? Ja ted nakoupila od biodermy atoderm PP v takovym mega baleni a borec v lekarne mi tvrdil ze nemaji zadny special preparat vyhradne na oblicej, ze tohle je proste na vsechno, takze jedu od hlavy az k pate, je to velice prijemna zalezitost, nicmene na xichtik ne uplne idealni, pac mi vyrasily bedarky z toho filmu, kterej na nem zustane...mmm
    WE_RU
    WE_RU --- ---
    BOO: to me ekzem na prstech (i kdyz promazavam) praska do krve, tam jak sou takovy ta vrasky u kloubu, je to silena bolest a nevim, co s tim
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    btw ja protopic pouzivam na cele telo od krku dolu, na oblicej nepouzivam nic, tam to zmizi, kdyz se to dostane do krve...doktor vzdycky napise taaak dva protopici na oblicej, mrkne na mne a vime ;)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    BOO: myslim si, ze v perinach to neni...je to v hlave

    ja sem momentalne v rezignacni fazi,takze jedu kortkoidy, protopic, kortikoidy, protopic....horsi je, ze se dostavam do stadia, kdy uz ani jedno nezabira, takze budu muset zase vysadit a trpet, nez se telo vycisti, shit fijalovej!
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    jaké máte zkušenosti se saunou / párou samozřejmě když zrovna nejste rozdrbaný ;)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    Tak jsem si minuly tyden koupila gel na ekzem s tim, ze pokud bych nevidela zlepseni, tak nema cenu ho sem davat, ale po tydne pouzivani ruce opravdu vypadaji lip, tezko rict, jestli je to takovej zazrak, nebo proste je to zase jedno z mnoha obdobi, kdy se to uklidni, kazdopadne v tescu na narodni je k dostani za 80 ka ce, takze oproti jinejm kremum za hubicku a za zkousku clovek nic neda:)
    Gel je to ridci konzistence, dobre se roztira, jen si chvili potom prijdu takova ulepena..



    ATOPIC gel
    Složení:
    Bylinné extrakty, gel.

    Popis:
    Tento gelový přípravek obsahuje komplex bylin (jitrocel, senná, myrha, šafrán,...), které blahodárně působí zejména u problematické pleti. Pokožku vypíná, vyživuje a hojí. Velice vhodný při problémech s opary, koutky i akné. Příznivě působí u atopického ekzému.

    http://www.incormedica.cz/atopic_gel-atopic_gel
    FERDA
    FERDA --- ---
    jamam tedka spatne obdobi na ruce
    mam v nich docela diry, praskliny, dost blbe se mi cokoliv dela rucne :(
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    BOO: spis narazove
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    BOO: tak asi nevadi, ze uz tam nechodim:)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    BRAWNELAMIA: no tak oblicej, to je jistota, u ktery se nemusim bat, ze by se nedostavila... je vcelku bezne ze nevidim na obe oci :D ale ty nohy jsou fakt hnus, prijdu si jak kdybych pribrala 10 kilo, jako nemoct ohnout nohy je fakt peklo...

    jinak ja se koupala kazdej den v morsky soli, 250g na 60 l (ma to byt max 500g na 100l) na 15 min. a vysledek akorat takovej, ze hned po koupeli jsem byla souvisle cervena a ne flekata, takze kdyby mne videl nekdo kdo nevi o mym ekzemu rek by si ze mam jen divnou barvu pokozky :D
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    BRAWNELAMIA: no měla bych to jako částečnou náhradu moře, ke kterému se nedostanu no.. asi koupim větší balení a budu pravidelněji sypat a pak mě to donutí se i pořádně namazat, myslím že trochu to určitě helfne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam