• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      MEDOULKA: asi nejlepší rada, co ti můžu dát, je zkoušet a zkoušet. všechno záleží na tom, jakej exemplář ti přidělili v porodnici.
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      BALAENA: ja vim, .. dostala jsem od tebe uz hodne informaci a dobrych rad, bohuzel s timhle si zatim nevi rady nikdo, takze potraviny vynechavame a cekame, co bude:/
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      MEDOULKA: njn :( říkám "většinou"
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      BALAENA: ma to ta moje mala dcerka, v dost velkem a rychlem nabehu, horkost, boleni bricha, horici exem do deseti minut atd. Brambory varene i skrob napr. v pudincich. Stejne reaguje i na dyni a banan.
      Uz byla par mesicu uplne cista, ale ted jsem vyměkla a zacla delat bezlep. chleba, kde byly prave bramborove supinky a uz to ma zas vsude.
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      MEDOULKA: tepelně opracované brambory ti taky vadí? bramborový škrob i bílkovina je termonestabilní, takže většinou vadí syrové brambory, ale vařené už ne
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      UMIAKI: diky, to jsem neznala!

      Bohuzel stale narazim na to, ze v bezlepkovych smesich je jako pojivo pouzivan bramborovy skrob nebo bram. šupinky, shanim neco bez brambor prave.
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      VERONIKA22: bohuzel je to tak nastesti sem si koupila mini baleni ... a tohle sou presne ty situace kdy to namazu kortikoidem protoze tohle ani konopi ani morska sul nedaaa..
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      KACHNY: ty bláho jak to tak čtu, tak začínám chápat, že ekzém je totálně nevyzpitatelnej a nejde nikomu doporučit to co funguje mě na jedničku :o(
      bože to je blbá nemoc :o(
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      QUAACA: ty jo tak ten sem si dnes koupila a z nuloveho ekzemu mam loketni jamky do krve :o(
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      MEDOULKA: Tadytu je základní zdroj na bezlepkovobezlaktozove veci http://bezlepkova-kucharka.cz/domaci-pekarna?startpage=2
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      LABRUJA: diky, bohuzel to je recept s lepkovou moukou:/
      QUAACA
      QUAACA --- ---
      já si koupila minulý týden v lékarně krém A-DERMA s ovesným mlékem http://www.docsimon.cz/zbozi/a-derma-creme-de-soin-krem-s-ovesnym-mlekem-150ml
      krém není mastný, takže se dá mazat na ruce bez omezení a zatím hodně pomáhá!
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      PAVLINKA: tak naštěstí ekzém zatím neřešíme. jen mám strašně suché dítě jako saharu. teda spíš měla jsem neboť jsem od narození mazala niveou a tím se to furt asi jen zhoršovalo. u prvního dítěte se to začlo zhoršovat až po 1,5roce
      PAVLINKA
      PAVLINKA --- ---
      VERONIKA22: jee:( taky sem mela x lektvaru a nikdy to moc nezabiralo..ja sem teda po 32 letech zkusenosti s timhle svinstvem pro to, aby se nejrozjetejsi exem namazal kortikoidama, do zklidneni a pak zase bez, dokonce mi to v rozjete fazi doporucil i homeopat, prekvapilo me to, ale namazala sem a bylo lip...priroda dle me, kdyz to jde do masa a krve, jen mirne zklidni a nekdy zas pekne rozjede...
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      PAVLINKA: já si teď v lekárně vyzvedla namíchanou mast - na část nožiček které má mrňous jako struhadlo. po namazání byl výsledek takový - že kůžička celá popraskala a místama zčervenala. bože to byl zase doktorčin typ :o(

      tak jsme zase u weledy a vypadá to, že už se od ní nehnu. dítě má pokožku stále hezčí a hezčí :o)
      PAVLINKA
      PAVLINKA --- ---
      dost sazim na MUDR. Rychlovskeho - homeopat, kdyz to zabere, urcite vam ho doporucim, zatim sem v lecebne fazi a asketickem programu, ktery nedodrzuju..) jedine co, omezila sem mlecne vyrobky...
      PAVLINKA
      PAVLINKA --- ---
      VERONIKA22: sebamed des, zrovna sem nad tim premyslela, jako mala sem ho uzivala a bylo to jeste horsi, ale porad, stejne jako johnson detem nabizi...rikala sem si, ze se mozna vylepsil...

      exem je o suchu, ale je to vlastne ohen, tzn promazavat ho treba vazelinou a kosmetikou na teto bazi je na prd, me homeopat doporucil sezamovy olej a stejne sustim...bio nebio..proste to musi sednout.) konopne masti doma delane taky nepomahaly, asi kvuli te vazeline, pomohl protopic, ale ten se zase nedoporucuje detem...sadlo fine, ale taky jen na chvili...
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      btw. shanim tip na smes na chleba bezlepek/bezvajco/bezmleko/bez brambora.. nemate nekdo tip? diky
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      MEDOULKA: ok zítra vyzkouším :o) a do kyblíku budu asi dávat těch 2,5ml snad to bude stačit.
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      VERONIKA22: dávala jsem jen pozor, aby tu vodu s lin. v rámci hrátek nepila, ale obličej jsme myli normálně. Zkus, uvidíš, nevím, jak moc důkladně zvykneš oplachovat a jak je tvuj prcek stary... kdyztak voda vedle v misce je snadno po ruce.
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      RYBKA: zkusim použít a uvidíme - stejně už jsem 200kč v té lékárně nechala.

      MEDOULKA: ale ještě bych měla dotaz - v návodu píšou, že dítěti nesmí ten linola olej přijít do očí ale já jsem doposud vodou v kyblíku oplachovala i obličej a nějak netuším jak to mám nyní dělat? je potřeba si kvůli tomu obličeji připravit na koupání ještě jinou nádobu s čistou vodou?
      předem díky!
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam