• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    STANDART
    STANDART --- ---
    DARUMA: proti svědění mi velmi spolehlivě zabírá Ichtyo care, skvělá mast/pasta za pár korun.

    SAMANOVA006
    SAMANOVA006 --- ---
    IKSIK: jo, díky..vidím to tam.je fakt, že Ty to máš takové spíš rovné..
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    SAMANOVA006: Takhle. Ve skutečnosti jsou trochu výraznější, ale nepodařilo se mi to vyfotit líp.

    SAMANOVA006
    SAMANOVA006 --- ---
    IKSIK: jak vypadají Tvoje rýhy? ..nikdy mě nenapadlo v tom něco hledat..myslela jsem si, že to je z nevyspání...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Já podobný dvě rýhy mám a ekzém momentálně nemám, ale atopik jsem a ty rýhy mám trošku jiný.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    SAMANOVA006: Mám tyto dvě rýhy taky (od dětství), ale ekzém nemám. Dcerka (1rok) má rýhu jednu a ekzém má. Muž nevím, ten už tam má vrásky.
    SAMANOVA006
    SAMANOVA006 --- ---
    Myslíte, že je toto ta Dennieho-Morganiho rýha? (ekzém mám)
    ..od té doby, co jsem si tady o té rýze přečetla, tak si toho všímám a viděla jsem ji i na lidech, kteří ekzém nemají...
    STARF
    STARF --- ---
    DARUMA: je, jde o mokvani, na mokvavej ekzem je ucinnej jarischuv roztok
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Taky se vam stava, ze kdyz to zacne svedit a skrabete si to, tak vam vyskoci takovy maly pupinky, ze kterych tece po rozskrabani takova pruhledna vodicka? Je tohle typicky projev atopickeho ekzemu?
    SAMANOVA006
    SAMANOVA006 --- ---
    TERRYNKA: tak to je zajímavý..to bych čekala spíš zhoršení .) díky
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    SAMANOVA006: Mám kamarádku, které tetování ekzém v daných místech výrazně zlepšilo, ale za univerzální radu bych to nevyhlásila :-)
    SAMANOVA006
    SAMANOVA006 --- ---
    Ahoj.nemáte někdo zkušenost s ekzémem a tetováním? Mám ekzém na hřbetech rukou a prstech a sem tam i na obličeji.jinde po těle ne..tetování bych chtěla někam na tělo, ale chápu, že kůže je celek..a ta moje je dost citlivá, proto mě zajímá, zda by třeba tetování (jinde) nemohlo zhoršit ekzém na ruce atd..?
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    TORUVIEL: a je to sadlo nebo olej nebo jiny tuk
    jinak zakladni priprava je jasna ohrejes (na tekuto ) vlozis a nechas tam cca 3-4 dny klidne dyl zcedis..

    ja ted delam pokus s konopim v kokosovem oleji a myslim ze to vypada velmi slibne ..
    jinak me se osvedcila kombinace mandlovy olej/konopi a liskooriskovy olej konopi a nechala sem to v nem asi 4 tydny a jeste si tam proavam kousek vceliuho vosku a propolis ( vyborne se po nem vsechno hoji )
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    KOBUK:
    TERRYNKA: To vám bohužel nepovím, nevím to, vyráběl ji pro mě kamarád.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    TORUVIEL: Jankovi bezvadně zabírá Canabiox E - byla to poslední věc, které jsem dala šanci, než se vrhnu na konopnou mast.
    Jaký máš recept na mast?
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    TORUVIEL: A podle jakého receptu je vyrobená?
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Vím, že je to asi známo, ale vyzkoušela jsem asi 1000 krémů a mastí, včetně běžně v lékárně sehnatelných konopných. Ale nyní již 2.týden mažu DOMÁCÍ konopnou mastí a hle, rok trvající ekzematické ložisko mého dítěte je najednou pryč.
    OUBI
    OUBI --- ---
    Ahoj, slyseli jste nekdo o onemocneni kuze zvané prurigo? http://www.wikiskripta.eu/index.php/Prurigo
    byla jsem u noveho alegologa a rekl ze se mi ekzem na nekterym mistech meni v to prurigo :( docela spatna prognoza..ach jo..
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Mléko mi nedělá jedinej problém. Spíš ten alkohol. Momentálně jsem absolutně bez ekzému asi proto, že už asi půl roku nechodím s klukama z práce na obědy. Tam se obvykle vypije několik piv. Teď jsem zase začal, protože už mě nebavěj ty párky a housky apod. takže jsem zvědavej, co to udělá. A jednou za den si dám tabletku B-komplexu. Tady nevím, jestli to s ekzémem nějak souvisí, ale jakmile vynechám třeba týden, tak mi hned praskne alespoň koutek nebo častěji rozpraská celá pusa.
    Jak píše Standart, mastičky jsou jenom pro zmírnění důsledků, nikoliv řešení..
    STARF
    STARF --- ---
    STANDART: ze mam spatny jatra mi cinska doktorka rekla hned jako prvni vec, kdyz sem ji nedavno navstivil... alkohol mi na ekzem nedela vubec dobre, i jedno pivo hodne citim... v podstate uz kvuli tomu nepiju (ale to jedno pivko za tyden nebo 14 dnu si holt dam)

    hodne mi pomohlo naprosto omezit mleko a mlecne produkty a nejak sem casem prestal jist i maso... s veganskou stravou sem naprosto spokojen

    jinak souhlas s hulenim... nerekl bych, ze jde moc o ten akt koureni, spis si vsimam, ze kdyz se zhulim, daleko vic se soustreduju na procesy v tele a vic si tim padem uvedomuju, ze ve me funguje nejakej ekzem, takze uz cca mesic nehulim a ekzem je daleko lepsi (navic to u me vzdycky byla spis takova prilezitostni vec, ale co si budeme povidat, u nas se huli vsude, takze o vikendu se ke me vzdycky nejakej ten joint dostal)

    ted sem po 3 mesicich zase zacal meditovat a ekzem hodne ustupuje, klid mysli je vazne dulezitej, ekzem je podle me predevsim psychosomaticka choroba
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam