• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SINC: Tohle bych řešil úplně jinak, přes pathauto. Změnit nastavení cesty pro dotyčný slovník, nody se pak sice budou servírovat přes standardní view taxonomy/term, ale ten se dá samozřejmě přetížit...
    SINC
    SINC --- ---
    potreboval bych radu
    mam view, ktera mi na adresa clanky/ zobrazi vsechny node typu clanek
    a potreboval bych, aby mi na url clanky/nazev zobrazila vsechny clanky ktery spadaj pod taxonomy term nazev
    snazim se nejak nastavit argumenty a filter, ale nejak tomu moc nerozumim, resim to poprve
    dik moc
    ZPC
    ZPC --- ---
    dotaz: potrebuju nejakej CMS na web - resp. jedna se hlavne o galerii - majitel si ji chce sam obhospodarovat, pridavat podkategorie PLUS par stranek s textem, ktery si chce taky editovat. Pocitacovy diletant, takze jednoduchej backend podminkou...

    doporucili byste drupal? a nejaky konkretni moduly?
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    SINC: muzes hodit link toho shopu? a popr. se muzem v poste o tom pobavit, prave taky chystam na ubercartu jeden shop, tak by me zajimaly podrobnosti a tak :-)
    SINC
    SINC --- ---
    DEEFHA: ok diky, zas o neco chytrejsi, boost urcite vyuziju na necem jinym
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SINC: Mno... Agresivní cache sice dost pomůže, ale nesnáší se se spoustou modulů. Modul Boost je zase nejvhodnější pro weby, kde je většina návštěvníků anonymních, což se pro e-shop moc nehodí.

    Nevím, jak velké možnosti jsou na savana.cz, ale na vlastním serveru se mi osvědčil akcelerátor samotného PHP (např. eAccelerator). Předkompiluje všechny PHP skripty, takže pak dochází ke zrychlení odezvy serveru, také každý požadavek sežere o něco méně paměti, takže je možné zvýšit některé limity apache... No celkově to prostě trochu pomůže :-)
    SINC
    SINC --- ---
    pouzivate nejake moduly, nebo upravy drupalu pro navyseni rychlosti? krome cache
    delal jsem ted jeden eshop s drupal + ubercart + par zakladnich modulu a nejsem s rychlosti moc spokojenej, mozna pomalym hostingem (savana.cz),
    tak bych byl vdecnej za nejaky rady ohledne rychlosti
    dik moc
    BESH
    BESH --- ---
    Da se nejak donutit view (typu page), ktery mam nalinkovany v menu, aby se tvarilo jako soucast ty menu hierarchie? No to neni asi uplne spravne receno, ono se tak uspesne tvari, ale neprojevuje se to v drobeckovy navigaci. Priklad:

    Menu asi takto:
     * Polozka 1
     * Polozka 2
        - podlozka 1
        - podlozka 2 (je view)
     * Polozka 3

    Scenar 1)
    jsem na podlozce 1, coz je regulerni stranka a v drobeckovy navigaci je:
    "Domu -> Polozka 2"

    Scenar 2)
    jsem na podlozce 2, coz je view a v navigaci je:
    "Domu"

    ...jde to udelat tak, aby tam byla stejna cesta jako u podlozky 1?
    KACIR
    KACIR --- ---
    MAJA: Vytvořit nový typ obsahu, který by se lišil právě jen jiným nastavením v Oprávnění?
    MAJA
    MAJA --- ---
    Mám jednu site s Drupalem v.6. Potřeboval bych, abych mohl povolit čtení některých článků jen určité skupině (roli) uživatelů, a zbytek by mohl defaultně číst kdokoliv (i nezalogovaný).

    Poraďte prosím ...
    BESH
    BESH --- ---
    BESH: Tak problem vyresen. Na hostingu maj par restrikci na .htaccess, takze tam kupr. nesmi byt nastaveni PHP a par dalsich options. Po odstraneni prislusnych pasazi uz je vse ok.
    LISHAK
    LISHAK --- ---
    PHOW_SAATCH: tak priplatime stovku, downgradujeme verzi drupala nebo dezertujeme na jiny hosting? :-)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    BESH: Tak na to jsem nenarazil, ale s CGI by to souviset mohlo... To se tuším moc nedoporučuje, tak nějak všobecně :-)
    BESH
    BESH --- ---
    Tak jsem se dneska odhodlal nasadit aplikaci v drupalu 6.x na hosting a byl to hroznej fail :) ...server error 500 porad

    Muze byt problem v tom, ze na hostingu nejede PHP 5 pres mod_php ale pres cgi? Ja jsem pak zkusil dat i cistej instal drupalu 6 a to samy, ale ten se aspon rozbehl po odstraneni .htaccess (u ty aplikace ani to odstraneni nepomohlo). Googlil jsem, co to slo a v par forech uz se to resilo, ale nikde zadny spasny reseni nepredkladaj :(

    (nastaveni db bylo v poradku, clean urls jsem taky pred deployem vypnul, RewriteBase v .htaccess jsem zkousel vsemi zpusoby)

    Narazili jste na to taky nekdy?
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    DEEFHA: vzhledem k tomu, jak uvadej, ze u nich facha Drupal 6.2 musej zaroven vedet, ze s 24 MB pameti toho clovek asi moc neudela... to nechapu, ze tam neni 32 MB default ;-(
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    PHOW_SAATCH: To je celkem trapné :-)
    UCKO
    UCKO --- ---
    PHOW_SAATCH: Taky jsem platil poplatek. Ale nic jiného nezbylo. Mám to do konce roku, pak si asi užiju přesun živého webu na nový hosting. Levnější. Ještě chtěli připlatit za spouštění cronu. Ale to elegantně řeší POORMANSCRON
    BESH
    BESH --- ---
    PHOW_SAATCH: v Drupalu 6.x je 32MB potreba hned jak zapnes kupr. Views modul...no a to je skoro vzdycky :)
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    UCKO: Vazeny kliente,
    aktualni memory_limit na serveru kde je umistena Vase domena je nastaven na 24 MB. Pokud potrebujete navysit memory_limit, muzeme toto navyseni provest az na hodnotu 40 MB. Toto navyseni provadime za rocni poplatek 100 Kc + DPH viz nas cenik http://www.cesky-hosting.cz/cenik/ .
    UCKO
    UCKO --- ---
    PHOW_SAATCH: Ano je to pamětí. 24 málo :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam