• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SILENT: No, to by se asi řesilo zase jiným hookem... Hele, pokud tě fakt tlačí čas, tak se do toho pusť jakkoliv, předělat to pak můžeš vždycky, ne?
    SILENT
    SILENT --- ---
    DEEFHA: achtak, jenze i kdyz to z indexuju, stejne nebudu moct specifikovat, ktere tagy zrovna prohledavat. nebo to nejsem schopne najit, nejak me ta drupalovska dokumentace mate...
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SILENT: No ono jde o to, že v tomhle hooku můžeš specifikovat jak a co se má indexovat. Což je přesně to, co potřebuješ a navíc by to bylo jako standardní modul se všemi jeho výhodami.
    SILENT
    SILENT --- ---
    SIGN: ted si presne nejsme jistej, jak to myslis - zindexovat node by mi pomohlo?
    SIGN
    SIGN --- ---
    hele a co treba v hook_nodeapi update index op? to by nepomohlo?
    SILENT
    SILENT --- ---
    DEEFHA: to sice jo a dokonce by me to zajimalo, ale jsem ponekud v casove presu :( cili asi z php prohledam sql a vysledky v nejakym polem pak budu prosivat dal a az cisla nodu pak predam drupalu. a abych nebyl maly prase, nebudu ty tagy hledat xpathem, protoze bych se taky musel dozvedet neco novyho, ale regexpem. fuj! ;)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SILENT: aspoň se člověk něco naučí, ne? :-)
    SILENT
    SILENT --- ---
    DEEFHA: doporuceni je to sice dobre a spravne, ovsem to bych umel jeste o neco hur, nez udelat to oklikou :(
    SIGN
    SIGN --- ---
    DEEFHA: cool, sinc tam byl minule s kocovinou jak rikal a taky to prezil :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SIGN: Po pravdě řečeno prosinec je můj oblíbený měsíc hlavně proto, že je plný firemních a partnerských večírků :-) Právě patnáctého se koná jeden, na kterém bych určitě neměl chybět, takže pokud ho ve zdraví přežiju, šestnáctého bych se možná objevil...
    SIGN
    SIGN --- ---
    DEEFHA: prijdes na meet-up? :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SILENT: Zkusil bych maximálně využívat search API, určitě to usnadní spoustu věcí a bude to jaksi systémové :-) http://api.drupal.org/api/group/search
    SILENT
    SILENT --- ---
    DEEFHA: ok, dik, asi to tedy udelam primo z php a budu prohledavat rovnou sql a ve vysledcich pak xml. kdyby nekdo mel nejake snadne reseni, velice ho uvitam!
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SILENT: Jo takhle, už mi to došlo. No, tak na to by byl asi potřeba custom search modul, který by tuhle funkcionalitu řešil. To asi nebude nic moc jednoduchého :-(
    SILENT
    SILENT --- ---
    V tele nodu mam xml. Pokud ty tagy nejsou stejne jako html, tak je drupal uplne ingnoruje. Search pak ignoruje i html. Coz je celkem pochopitelne - mozna to lze skrze api i jinak, ale to normalni prohledavani je nastaveno takhle. Ja tam mam slovnikova data - co node, to heslo. Casti hesel jsou v ruznych jazycich a podle toho jsou i tagovana. A ja bych chtel prohledavat treba jen v urcitem jazyce. Delat pro kazdy tag zvlastni pole nelze.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SILENT: Jak jako ignoruje tagy? Já teda drupalí fulltext skoro nikde nepoužívám, takže abych nekecal, ale při pohledu do search API mi to tak nepřijde...
    SILENT
    SILENT --- ---
    neporadil by nekdo, nevim zda to je vubec nejak jednoduse proveditelne: v nodech mam nejak otagovany text a nyni ho potrebuji prohledat. drupal umi fulltext s tim, ze tagy ignoruje, coz je casto zadouci. ja bych ale nekdy potreboval vyhledavat na zaklade tagu, tedy napr. prohledavat pouze text v urcitem tagu. musim drupal uplne obejit a prohledavat primo databazi a pak vysledky filtrovat treba xpath, nebo to jde nejak v drupalu primo? pokud ano i ne, mate napad, jak to provest co nejsnaze? dik!
    SINC
    SINC --- ---
    SIGN: skoda, tak to vyzkousim a uvidime
    mi to zatim prislo jako nejlepsi modul na praci s mapama, ale delal jsem jen v tom drupalu5
    SIGN
    SIGN --- ---
    BESH: na jedno neeeeee ;)

    SINC: bohuzel, s tim sem nikdy nedelal
    SINC
    SINC --- ---
    nemate nekdo zkusenost s modulem google map tools 2 dev (D6) ?
    jsem delal jen s verzi pro D5 a ta je finalni a mam z ty vyvojovy verze trochu strach
    BESH
    BESH --- ---
    pak urcite skaknem na jedno, tak se pridejte...to nam vlastne jde ze vseho nejlip :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam