• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    CARTMAN
    CARTMAN --- ---
    pesneji na co to potrebuju:
    mam block se seznamem kategorii. mam druhy block se seznamem zbozi. chci kliknout v seznamu kategorii a tim vybrat zbozi z te kategoie ve druhem bloku. Jak si predat promenou urcujici kterou kategorii nacist?
    CARTMAN
    CARTMAN --- ---
    Zdravim
    jsem ve vyvoji modulu pro drupal novacek ale bavi me si s tim ted hrat. Narazil jsem na jednoduchou vec kterou vim jak udelat prasacky ale zajimalo by me jak se to ma udelat spravne v drupalu s prihlednutim ke Coding Standards. Jednoduse si potrebuju do blocku predat promenou z jineho blocku

    kdybych to delal mimo drupal tak treba pres _GET... napr:
    <?php
    (isset($_GET["val"])) ? $val=$_GET["val"] : $val=0;
    echo $val;
    ?>
    <a href="index.php?val=2">napis dva</a>
    


    v drupalu me jako nejhezci reseni napada _SESSION a pak nekolik nehezkych zpusobu.

    nejsem liny cist pokud me poslete na stranku rad si to z ni prectu ale google me s mymi dotazy posila na stranky plne obecnych zvastu o nicem.

    Dik
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    aneb co všechno nejede na drupalu: Pirate party international - http://www.pp-international.net/

    login or register to post comments - to člověka hned praští do očí:)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    TEKKET: To nevadí :-) A slušnej hosting fakt stojí o dost víc. Každá sranda něco stojí :-)
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    DEEFHA: spoustě zákazníků nevysvětliš, že slušnej hosting nestojí 15 korun měsíčně:)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MACKIEE: Jo takhle, sdílené hostingy. To ano, na nich může být u náročnějších projektů problém... Ale virtualy jsou dneska tak levné :-)
    MACKIEE
    MACKIEE --- ---
    DEEFHA: Presne tak, ale nektere hostingy neumoznuji zvysit RAM. Myslim, ze Drupal se da v zakladu rozbehat i s 8MB ram, ale s Joomlou jsem fungoval normalne az na 32MB.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Ad RAM - 32 MB a více si už dneska "zaslouží" v podstatě cokoliv, hlavně na 64bit systému. Samozřejmě kromě čistě statických webů bez DB a bez ničeho :-) U Drupalu logicky vzrůstá paměťová náročnost s počtem modulů a také s jistými speciálními úkony - např. imagecache efekty na velké obrázky, to je žrout neuvěřitelný.
    MACKIEE
    MACKIEE --- ---
    SAMGARR: Moje zkusenost je takova, ze dokonce hostingy, ktere maji primo na strankach, ze Joomlu podporuji ji ve vysledku naprosto nezvladali. Nebo za tezky priplatek (serverhousing).

    Tenhle seznam je ale asi pravdepodobne dobry. I kdyz web4u.cz to moc nepodporoval, napriklad nastavenim safe-mode atd. Ale mozna se to uz zmenilo.

    TEKKET: To se mi prave na Drupalu libi, ze umoznuje vlastni vytvareni / modifikace adminu.

    TEKKET: Jiste je, ze oba systemy si zaslouzi vice ram (32 a vice?)
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    SAMGARR: jo myslím, že nárokama na hosting jsou na tom joomla a drupal asi dost podobně. Více bude záležet na konkrétním projektu.
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    MACKIEE: ad přijatelnost rozhraní pro klienty. Když si trochu pohraješ, dáš klientovi jako téma např. rootcandy(pro určité role admin menu), vertical tabs kde to jde, views+vbo na správu obsahu atd., tak dosáhneš velmi pěkného a uživatelsky příjemného prostředí.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    MACKIEE: jen z me zkusenosti - Joomla ted bezi snad vsude, viz http://www.joomlaportal.cz/hosting.html
    MACKIEE
    MACKIEE --- ---
    GONDAR: Dam svoje dojmy; Joomla je v zakladu prijatelnejsi pro klienty (ma to oddelenou administraci, ktera se velmi podoba desktopovym programum). Drupal je podle meho lepe ohebny, mnohem lepe udelany vevnitr a je mnohem snazsi jej prizpusobit temer jakymkoliv podminkam. Joomla ma take nevyhodu v tom, ze na bezi jen na nekterych hostingach. V joomle jsou nektere pluginy placene nebo vyzaduji zpetny odkaz.

    Moc se mi libi, jak je Drupal navrhnuty, veskere zmeny v systemu jsou nedestruktivni, takze je mozno aktualizovat. Staci se naucit pouzivat hooky (nebo Google) a clovek nemeni nic v jadru.

    Delal jsem v Joomle dva weby, par jich prevzal, ale uz nikdy vice nechci. V Drupalu delam vsechny weby na ktere uz Wordpress nestaci :)

    Samozrejme je to "jen" muj nazor, urcite se najdou taci, co naopak budou chvalit Joomlu.

    Co se tyce Tvych otazek na rozsiritelnost, mnozstvi pluginu, atd. - myslim, ze to vyjde stejne.
    BULHI
    BULHI --- ---
    GONDAR: postavit se urcite da, akorat teda nechapu co myslis tou dokumentaci projektu.. kazdopadne Joomlu jsem nikdy nepouzil, ale to proto, ze jsem o tom systemu zatim vzdycky slysel jen to nehorsi :-) ve smyslu ze je to hrozny matlani, ma bezpecnostni diry atd.. osobni zkusenost nemam, ale ani se to nechystam nijak napravit :-)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    GONDAR: Co jsem tak mohl posoudit, tak Drupal má (nejen) oproti Joomle zdaleka nejlepší architekturu a vnitřnosti. Je sice fakt, že klienta zajímá v podstatě jen to, jak jeho web vypadá a jestli funguje tak jak má... Ale já vždycky myslím v první řadě na sebe :-) a když v Drupalu něco dělám, tak si to prostě užívám. To se mi ještě u žádného jiného CMS nestalo.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    GONDAR: takovej web zvladne joomla i drupal, ale to ti asi moc nepomuze:-D
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    mohl by mi prosim nekdo objasnis zakladni rozdily mezi drupal/joomla ?
    rozsiritelnost
    mnozstvi pluginu
    mnozstvi pluginu pro socialni site
    moznost doprogramovani neexistujicich funkci

    stale plati nize uvedene, vlastne nevim, jestli se takovyhle web na drupalu postavit da, resp. jestli to nekdo v cechach umi (pripadne diky na tipy na firmy/jednotlivce):
    [ GONDAR @ DRUPAL - Open Source CMS ]
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    SIGN: nojo, toho jsem si nevšimnul nikdy. ale je to dost basic, i když ty nejčastější dotazy tam zase jsou.
    SIGN
    SIGN --- ---
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    BESH: proč ne, formou nějaký wiki. Ona by se celkově hodila nějaká wiki třeba na drupal.cz, kam by se daly dávat např. věci, na který se dokola někdo ptá ve fórech.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam