• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    SIGN: už se těším :-)
    SIGN
    SIGN --- ---
    zbyva ani ne 24 hodin do releasu Drupal 7
    Drupal 7 a oslavy k vydání nové verze | Drupal.cz
    http://www.drupal.cz/clanky/setkani/drupal-7-oslavy-k-vydani-nove-verze
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Jo! Pardon za to tapetování tady, ale už jsem na to přišel. Kdyby se to mohlo někdy někomu dalšímu hodit, tak se rád podělím o čerstvou zkušenost, jinak mě smažte.

    Pokud chceme zálohovat jen obsah a komentáře, pak postačuje zálohovat (a obnovit) tyto tabulky: comments, node, node_counter, node_comment_statistics, node_revisions, url_alias

    Možná tam jsou nějaké navíc, ale takto to zabralo. Jupí a dík za prostor k přemýšlení - občas si potřebuju takhle externalizovat myšlení :)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Zkusím lépe definovat otázku: dostal jsem původní obsah včetně diskusí na lokální testovací server. Jaké tabulky potřebuji vyexportovat do čisté instalace na produkčním serveru, abych na něm pak měl obsah diskusí, zápisy v blozích a nody typu page, ale zároveň tam netahal zbytečná (a nejspíš poškozená) nastavení? Stávající obsah nové instalace může jít k čertu, ale nastavení (views, bloky, téma, uživatelé) musí zůstat netknuto. Jde to udělat jinak než ručně? Jaké tabulky (sql dotazy) si z té zálohy mám vytáhnout?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    LIQUIDEYED: No, na vyjmutí tabulek z backupu jsem už přišel, jen mi nějak nechce fungovat nahrání té zálohy. Vidím komentáře ve výřadu, vidím různá fóra, ale nemám jednotlivá diskusní vlákna a kliknutí na komentař vede na 404. Teď si s tím zkusím ještě pohrát na localu. Když jsem to před pár měsíci stěhoval, nahrání zálohy fungovalo bez problému. Zdá se, že teďto bude ještě sranda.
    LIQUIDEYED
    LIQUIDEYED --- ---
    RADICETA: pro export obsahu nodes je modul node export. Ale pouziti radsi jenom v development mode.
    Backup a Migrate pokud mas verzi 6.x-2.4, tak pod Advanced Backup mas moznost Database Options, kde se daji vybrat tabulky, ktere chces backupnout.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    SIGN: Dík, mám teď čistou instalaci, poslední verze upload modulů a vypadá to, že to jede. Teď by mě ještě zajímalo (mohu-li být tak smělý) jak z kompletní zálohy z Backup and migrate modulu vycucnout jen komentáře ve fórech, případně jen obsah nodů daného typu. Mám kompletní zálohu starého webu, ale obávám se, že když ji nahraju tak jak je, bude to ve finále stejně rozdrbané, jako na začátku. A růčo se mi to (zatím) dělat nechce.
    SIGN
    SIGN --- ---
    RADICETA: asi bych zkusil nejdriv na server nahodit cistou drupal instalaci 6.20, a zjistil jestli uploady fungujou, je dost mozny, ze za to bude moct nejaky dalsi modul.

    ten warning se da fixnout v modulu ddblock (chyba modulu)
    radek 972 function ddblock_form_alter(&$form, &$form_state, $form_id) {
    $form_state by se nemelo posilat referenci

    takze by to spravne melo byt
    function ddblock_form_alter(&$form, $form_state, $form_id) {

    kdyztak udelej patch a posli to tam ;)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Ahoj. Potřebuju pomoct. Provozuji Drupal 6.20 na hostingu Wedos, PHP verze 5.3. Nejsou mi nahrávat soubory přes drupalí rozhraní. Vyhazuje to na mě buď HTTP error 0 nebo růzén kýble hlášek typu warning: Parameter 2 to ddblock_form_alter() expected to be a reference, value given in /data/web/virtuals/1281/virtual/www/includes/common.inc on line 2892.

    Už jsem si myslel, že to mám rozbordelené celé, ale tohle je teď čistá instalace a na lokálním LAMPPu nemám žádné problémy. Co se to prosímvás děje a jak z toho ven?
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    S7ANLEY: ha.. už to mám. díky :-)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    TEKKET: mediafile je imho nejlepsi pro sdileni s "verejnosti". Hotfile je smejd i v premium verzi, nikdy jsem z toho nevymack vic nez 400kb/s
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    BULHI: hotfile a spol. jsou hodně omezený pro lidi, co nemají placený účet. Pokud sdílíš ip s větším množstvím lidí, tak často nemáš téměř šanci z podobných služeb něco stáhnout. Pro takový situace lépe fungujou např. uloz.to, mediafire.com nebo rghost.ru. Hotfile patří k těm horším.


    S7ANLEY: stačí pár set euro, ne?:)
    S7ANLEY
    S7ANLEY --- ---
    FMATEJU: To by som poprosil aj ja teda :)
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    BULHI: spis vytisteny a svazany. :-)
    BULHI
    BULHI --- ---
    nevim teda co dostupnejsiho by sis predstavoval.. ze ti to nekdo prinese vypaleny na cdcku? :-)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    S7ANLEY: hezká záležitost :-)
    ještě kdyby to bylo na nějaké dostupnější službě, než hotfile :-)
    S7ANLEY
    S7ANLEY --- ---
    Pripravil som balík kníh pre tých čo si nechcú nič kupovať :) Neobsahuje to zatiaľ nové knihy Drupal 7 First Look ani Drupal 7 Module Development.
    Apress - Building Online Communities with Drupal, phpBB, and WordPress (2006).pdf
    Apress - Pro Drupal Development 2nd Edition (2008).pdf
    Drupal 6, Ultimate Community Site Guide (2009).pdf
    O'Reilly - Using Drupal (2009).pdf
    Packt - Building powerful and robust websites with Drupal 6 (2008).pdf
    Packt - Drupal 6 Attachment Views.pdf
    Packt - Drupal 6 Content Administration (2009).pdf
    Packt - Drupal 6 JavaScript and jQuery (2009).pdf
    Packt - Drupal 6 Panels Cookbook.pdf
    Packt - Drupal 6 Performance Tips.pdf
    Packt - Drupal 6 Search Engine Optimization (2009).pdf
    Packt - Drupal 6 Site Blueprints (2009).pdf
    Packt - Drupal 6 Site Builder Solutions (2008).pdf
    Packt - Drupal 6 Social Networking (2009).pdf
    Packt - Drupal 6 Themes (2008).pdf
    Packt - Drupal 6 Theming Cookbook.pdf
    Packt - Drupal 7.pdf
    Packt - Drupal E-commerce with Ubercart 2.x.pdf
    Packt - Drupal for Education and E-Learning (2008).pdf
    Packt - Drupal Multimedia (2008).pdf
    Packt - Drupal Web Services.pdf
    Packt - Drupal, Creating Blogs, Forums, Portals and Community Websites (2006).pdf
    Packt - Flash with Drupal (2009).pdf
    Packt - Learning Drupal 6 Module Development (2008).pdf
    Packt - Selling Online with Drupal e-Commerce (2008).pdf
    Prentice Hall - Front End Drupal, Designing, Theming and Scripting (2009).pdf
    Wiley - Cracking Drupal, A Drop in the Bucket (2009).pdf
    Wrox - Leveraging Drupal, Getting Your Site Done Right (2009).pdf

    Hotfile.com: One click file hosting: Drupal.rar
    http://hotfile.com/dl/90226315/646b3fd/Drupal.rar.html
    Enjoy
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SIGN: tywe, to bych bral! :D
    SIGN
    SIGN --- ---
    novinka dne
    Drupal + Joomla! = Droomla | Drupal
    http://www.corephp.com/joomla-products/droomla.html
    :D :D :D
    SIGN
    SIGN --- ---
    Replacement Patterns Don't Show Up | drupal.org
    http://drupal.org/node/975792#comment-3815316
    ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam