• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    MACKIEE: není mi úplně jasnej ten dotaz. kdybys to zkusil trochu podrobněji, tak mě třeba něco napadne.


    SIGN: jo, to je pravda.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    MACKIEE: z hlavy me napadaji moduly jako date, scheduler a rules, ale jen tipuju
    MACKIEE
    MACKIEE --- ---
    s dotazem MACKIEE nikdo nic prosim?
    SIGN
    SIGN --- ---
    TEKKET: hnat to pres html scraper mi prijde uz prilis, pokud mas alternativu treba to csv a moznost si ty data vyexportovat v podstate v cemkoliv
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    SIGN: pro feeds mám rád plugin xpath parser. Slušně si poradí s xml a měl by i s (x)html - např. běžným view.
    SIGN
    SIGN --- ---
    A dneska si nenechte ujit setkani :)
    Drupal setkání - Praha - 23. března 2011 | Drupal.cz
    http://www.drupal.cz/clanky/setkani-akce/drupal-setkani-praha-23-brezen-2011



    RADICETA
    RADICETA --- ---
    SIGN: Jojo, však jsem psal že tomu rozumím jako koza petrželi :) Za sebe jsem rád, že jsem to tehdá úspěšně přemigroval.
    SIGN
    SIGN --- ---
    BULHI: jedna z moznosti by bylo si udelat view na produkcnim, kterej by ti vypsal vsechny pole uzlu co potrebujes a hodil do csv, a pak u sebe na lokalu pouzit feeds modul, napamovat pole z csv na svuj lokalni ctype, teoreticky by mohl slouzit i node export modul, kterej ti to vyho do csv, ale nevim jestli tam muzes exportovat jen jeden ctype

    RADICETA: problem bude, kdyz budes mit pole cck, ktery nepouziva jen tvuj ctype, kdyz sdilis jedno pole mezi vice ctypes, tak si vytvori vlastni db tabulku pro pole
    BULHI
    BULHI --- ---
    no ten content type tam ma jeste navic vlastni tabulku a buh vi co vsechno jsem jeste prehlidl, je to hrozna dzungle :-)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    BULHI: Ocituju sám sebe:

    Pokud chceme zálohovat jen obsah a komentáře, pak postačuje zálohovat (a obnovit) tyto tabulky: comments, node, node_counter, node_comment_statistics, node_revisions, url_alias

    Možná tam jsou nějaké navíc, ale takto to zabralo.


    Smazat nepotřebné node si budeš muset sám podle nadpisů.
    BULHI
    BULHI --- ---
    jasny no, to porovnani modulu jsem nasel taky, ale moc jsem z toho nezmoudrel a v tech jednotlivejch tabulkach se nejak nemuzu zorientovat co bych vlastne mel exportovat.. cili to tam asi fakt obslehnu cely, kazdopadne diky za input
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    BULHI: Netroufám si hrát na nějakého experta, ale něco podobného jsem řešil nedávno a tehdy to dopadlo exportem vybraných tabulek přímo z databáze a jejich importem zas přes phpmyadmin. Ještě mezitím byla ruční úprava těch exportů. Ale nevím, jestli to stojí vedle paralelní instalace pa přímého exportu všeho za tu námahu a čas.
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    BULHI:

    Možná něco najdeš tady
    Comparison of Content and User Import and Export Modules | groups.drupal.org
    http://groups.drupal.org/node/21338#import_and_export_drupal_to_drupal

    ale všechno bude asi pomalejší a pracnější, než kopie webu.
    BULHI
    BULHI --- ---
    no ta lokalni verze je takovej test ground, kterej jsem chtel zachovat, protoze tam mam rozdelany jiny veci, ktery chci pak dat na ostrou.. cili mi asi nezbyde nez udelat jeste paralelni verzi jen pro tenhle ucel, ale nejdriv jsem se chtel radeji zeptat na nyxu :-)
    MACKIEE
    MACKIEE --- ---
    BULHI: A jaky je duvod neudelat si kopii celeho webu? I vetsi weby nemivam problem duplikovat...
    BULHI
    BULHI --- ---
    je nejakej jednoduchej zpusob jak vyexportovat nodes jen jednoho typu? jde o to, ze bych si potreboval presunout uzivatelema naplnenej katalog na local a udelat nad nim nejaky pokusy.. nodes maj krome defaultniho obsahu i nekolik cck fields.. zkousel jsem pogooglit, ale zadnej velkej uspech.. nejaky tipy jak na to? rikal jsem si ze to exportnu rucne primo z databaze ale asi to zadna sranda nebude jak tak na to koukam :-)
    MACKIEE
    MACKIEE --- ---
    Zdravim,

    mam dotaz, zkousel jsem hledat, ale nic kloudneho nenachazim :(

    Potrebuji udelat jidelnicky v intranetu. Je jich 11 tydnu, tj. vzdy po 77 se opakuji. Tusite, jak donutit views, aby je podle toho rotovali?

    Dik za kazdy podnet! ;)
    SIGN
    SIGN --- ---
    DEEFHA: super!
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SIGN: Jak je psáno v popisu pozice, tak ano - jedná se ale z naprosté vetšiny o interní projekty. Prezentace směrem ven je už více než deset let řešená neustále na míru vyvíjeným CMS, který z nejrůznějších důvodů prostě nelze ničím jiným nahradit.
    SIGN
    SIGN --- ---
    DEEFHA: planuje CRo i nejaky dalsi weby, nez jen intranet na drupalu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam