• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA: Těžko.
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    Můžu nějak naučit Drupal 8 spolupracovat s MyISAM?
    DUKON
    DUKON --- ---
    ahojte
    znamy se na me obratil s radou o pomoc
    potrebuji rozchodit
    KUŽELKY Sokol Luhačovice
    http://www.kuzelky.luhacovice.cz/
    asi uz se jim o to delsi dobu nikdo nestaral a neco tam spadlo.

    dik
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Ahoj,
    hledam freelance developera na obcasnou spolupraci s firmou kde delam. Dodali bychom funkcni specifikaci, design (pripadne i rovnou HTML) a potrebovali bychom to cele rozbehat v Drupalu.

    Pikantni na tom je, ze jsme v Sydney, takze by se cela prace resila po emailu/skypu. Jsem schopny to resit v cestine, ale byla by dobra alespon pasivni schopnost komunikovat v EN s tymem. Jedine co pozaduji (krom znalosti Drupalu) je dodrzovani terminu. Platby bychom resili pravdepodobne rovnou v CZK.

    Aktualne tu mam zakazku na predelani webu http://www.fctgl.com/.

    Vice asi uz v poste pokud mate zajem.
    MARKIZ
    MARKIZ --- ---
    MARKIZ
    MARKIZ --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s tvorbou tzv. headless Drupal webu? Viz http://blog.openlucius.com/en/blog/headless-drupal-nodejs-part-13-drupal-8-restful Zajimaji me ukazky takovych webu ve spojenim s javascriptovymi frameworky typu node.js, react, angular apod, hlavne VYKON.... Pohravam si s myslenkou si timto smerem trochu zaexperimentovat... Myslim ze tento web https://www.lullabot.com/ ma na Drupalu jen administraci, kvuli vykonu vsak nepracovali s JSON RESTful APIi, ale nejak (pro me slozite) konvertuji databazi....
    GUSTAVTUTRE
    GUSTAVTUTRE --- ---
    detaily a zájemci pls kdyžtak do pošty

    Český rozhlas přijme do týmu Nových médií uchazeče na pozici kodéra/ku v CMS Drupal.

    Popis pracovní činnosti:
    Pracovní náplní bude tvorba a správa webové prezentace, tvorba webových komponent, aplikací a další práce na vývoji a údržbě internetových produktů.

    Požadujeme:

    • SŠ nebo VŠ vzdělání
    • pokročilá znalost HTML, CSS a jQuery
    • pokročilá znalost CMS Drupal, zejména na úrovni frontendu
    • orientace v implementaci responzivního designu
    • znalost využití API sociálních sítí (Facebook, Twitter, Google+, a další)
    • praktické zkušenosti s vývojem ve verzovacím prostředí (GIT) výhodou
    • znalost prostředí LAMP
    • samostatnost a zodpovědnost
    • znalost trendů technologií v oboru
    • angličtina výhodou

    Nabízíme:

    • zázemí silné a stabilní mediální společnosti
    • získání nových zkušeností a praxe
    • práci v tvůrčím a dynamickém týmu
    • odpovídající mzdové ohodnocení a zaměstnanecké výhody
    • místo pracoviště Praha
    • termín nástupu 1. 6. 2016, případně později

    Součástí přijímacího pohovoru bude písemný test a zadání praktického úkolu.
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    CRS1138: ok, vyreseno tim, ze jsem kompletne odinstaloval mysql ze systemu a ponechal vse na MAMP, pridal cestu k MAMP/Library/bin/ do me $PATH v .bash_profile a drush zda se funguje jak ma.
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    Co se Drupalu tyka jsem totalni zelenac, tak prosim o shovivavost.
    Jsem na Macu, pouzivam MAMP a nainstaloval jsem Drush a snazim se o
    drush sql-dump > db-backup.sql

    Jenze drush mi haze error
    mysqldump: Got error: 2002: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) when trying to connect
    Database dump failed 

    Coz je imho error od mysqldump protoze dostanu stejny error pokud provedu
    mysqldump -uuser -ppass dbname > db-backup.sql

    Defaultni mysqldump je v /usr/local/bin/mysqldump, pokud ale spustim
    /Applications/MAMP/Library/bin/mysqldump -uuser -ppass dbname > db-backup.sql

    Tak vse funguje jak ma. Zkousel jsem ruzne symlinkovat mysql.sock a vsechno mozne, co se mi podarilo vygooglit, ale uspech se nedostavuje. Resil to tady nekdo a vyresil?
    SINC
    SINC --- ---
    Jestli nekdo neodebirate Security Team newsletter, tak v 18:00 naseho casu mozna nutnej update:

    There will be multiple releases of Drupal contributed modules on Wednesday
    July 13th 2016 16:00 UTC that will fix highly critical remote code execution
    vulnerabilities (risk scores up to 22/25 [2]). The Drupal Security Team urges
    you to reserve time for module updates at that time because exploits are
    expected to be developed within hours/days.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Zdravím, řeším problém v Drupalu 7. Přes views mám vytvořený blok s novými příspěvky v diskusním fóru. Nadpisy by měly fungovat jako link na daný post, což funguje, ale jen pokud má diskusní fórum jen jednu stránku. Jakmile se zobrazí pager, pak odkazy míří na poslední stránku diskuse. Zkoušel jsem hledat, ale nenašel jsem nic relevantního. Drupal i views jsou aktuální. Poradíte mi, kde začít?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Zdar, resite tu nekdo eshop s modulem Commerce? Jak resite parametry ( multilang, multicurrency) produktu a jejich vliv na cenu? Co pouzivate za moduly? Minuly tyden jsem se bezvysledne pekloval s commerce_option a commerce_pricing_atributes, ktere jsou pomerne dlouho neaktualizovane, ruzne verze jsou vzajemne nekompatibilni atd... Dik.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Nazdárek, poptávám drupalistu pro sem-tam úpravy menšího e-shopu (D7/Commerce bez custom modulů), např. změny v navigaci, filtrace produktů, nasazení affiliate atd.. Zájemci prosím pište do pošty, rád sdělím další info a předám kontakty. A případně to pošlete dál, díky :-)
    FUNLOCO
    FUNLOCO --- ---
    Ahoj. Nějakej drupalista z Prahy, kterej se tím živí a měl by zájem nám nárazově vypomáhat s webem? Kdyžtak pošta, díky.
    HIDARI_LUPO
    HIDARI_LUPO --- ---
    SAMGARR: zkus drupalgardens.com
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Mate zkusenosti s nejakou "distribuci" Drupalu? Potrebuju rychle udelat funkcni web kde bude cca 5 stranek, blog a jednoducha fotogalerie. Uvazoval jsem od Wordpressu, ale s tim nemam zkusenosti. Navic se muze stat ze se web bude rozrustat a nerad bych to migroval z WP do Drupalu. Diky.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    DEEFHA: Ja to pak zkousel jeste preinstalovat a ani mi to pak uz neprochazelo instalacema. Tak jsem si tam dal Drupal 7 a ten funguje jak ma. S 8 si budu hrat az na to bude nalada. Ale diky za tip. Urcite to prijde vhod :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    ISATAG: nginx .htaccess ignoruje, je potřeba ho nastavit třeba nějak takhle:
    Drupal | NGINX
    https://www.nginx.com/resources/wiki/start/topics/recipes/drupal/
    Drupal 8 Nginx Config · GitHub
    https://gist.github.com/JediSange/8742644
    update.php requires trailing slash or returns 404 with nginx [#2353907] | Drupal.org
    https://www.drupal.org/node/2353907#comment-10567306

    Jinak osmičku jsem ještě nezkoušel, ale sedmička nemá s nginx-em žádné problémy. Jen jak je to teď zatím ještě čerstvé, tak bude potřeba si s tím nejdřív trochu pohrát.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Zdravim, mam dotaz. Nainstaloval jsem si cerstve Drupal 8.0.0 ale nefunguje mi. Bezi mi to na nginx, instalace a vsechno ostatni probehlo dobre podle navodu, ale kdyz jsem na konci instalace klikl na odkaz na nove vytvorenou stranku, tak mi to hodilo a hazi:

    Page not found
    The requested page could not be found.


    A nemuzu prijit na to co je spatne. Vedel by nekdo kde muze byt chyba? Napada me .htaccess, protoze jsem se koukal dovnitr a je to delane na apache. Jestli je chyba tady, jak to upravim pro nginx?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam