• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUOchrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    SVETLUSKA222: alternativne aplikaciou insekticidu (imidacloprid, Reldan, Dursban, Agrion Delta, Talstar), ale najprv by som skusil tie lepove pasy.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    FAT: no že mi to nenapadlo.... podívám se, třeba bude mít někdo ještě další dobré nápady... DĚKUJI!!
    FAT
    FAT --- ---
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Jakým způsobem bojujete, proti mravencům, co lezou po kmenu mladých stromků a obtěžují mladé listy mšicemi? Přemýšlela jsem, že kmen obalím normální mucholapkou, nic jiného zatím mi nenapadlo. Chci zabránit těm mravencům lízt na kmen.
    LEMS
    LEMS --- ---
    ok, diky zkusim srs a stary dobry google!
    RADU
    RADU --- ---
    LIBRIUM: srs dělá řadu monitoringů ale jestli klíněnku teď zrovna netušim.imho to ale půjde dohledat na googlu.)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    LEMS: to by mal vcas oznamit prislusny urad (neviem, ktory CR urad je zodpovedny za toto); informovat sa tam? zavisi od situacie, vyvojoveych stadii skodcu atd.
    ROWAN
    ROWAN --- ---
    RADU: no on má místo přímo u okna. Víc světla už mít nemůže:-(
    LEMS
    LEMS --- ---
    nebude nekde podle akutalniho vyvoje pocasi urceny presnejsi termin na postrik proti klinence nez je 10 duben?
    RADU
    RADU --- ---
    spíš bych se u tehle druhů přikláněla k nedostatku světla, většinou na to trpěj
    ROWAN
    ROWAN --- ---
    a proč to dělá, dyť už má čim fotosyntetizovat...
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    no je docela mozny ze bere zasoby pouze z toho korenu a jen vlahu si bere z prostredi.. a uz mu nestaci
    ROWAN
    ROWAN --- ---
    tedy, je již vidět, že je nemocný ten list, a ještě minimálně další list, ale má snahu růst dál..
    ROWAN
    ROWAN --- ---
    On se fotí dost blbě, ale tady je pokus o dokumentaci...

    RADU
    RADU --- ---
    ROWAN: foto;) mohlo by to bejt něco abiotickýho jakože nedostatek světla, tepla, nadbytek vody.....až po nějaký choroby
    ROWAN
    ROWAN --- ---
    vyrašil mi zázvor (kořen ze supermarketu), tak jsem ho zasadila - vyhnal několik listů, ale ten poslední (ještě nerozvitý) byl žlutý a postupně hnědne. Nevíte někdo co by to mohlo být - jak zázvoru pomoct, když už jsem ho zasadila...
    RAGULAJA
    RAGULAJA --- ---
    Na správnou Přemkopodlahovskou zahradu patří trpajzlík. Kdo má zájem, nechť soutěží na iReceptáři (máme jich 6 a rádi je rozdáme je na konci týdne:)) link

    SASOS
    SASOS --- ---
    jeste doplnim, ze se da uspesne pouzit i hermankova tinktura a snesej to dobre i masozravky, ktery jsou jinak desne haklivy ...
    RADU
    RADU --- ---
    MIRIS: na tohle ačkoli ne fungicidní téma anobrž insekticidní napsal z VÚRV Ruzyně Radek Pavela jednu normálně dostupnou knížku kupodivu "Rostlinné insekticidy" - maj jí teď všude zlevněnou a doporučuju, má to tam moc hezky popsaný. (je z edice takovejch tech uzounkejch A5kovejch knížek o všem možnym do zahrady apod)
    MIRIS
    MIRIS --- ---
    plísen:
    známý od vínařů mi doporučil uvařit přesličku jako čaj a nastříkat tim květ (cannabis)...na zahraničním foru mi doporučil jeden zkušený ještě heřmánek...tak sem uvařil normální čaj...
    zdá se že to funguje bezchybně : )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam