• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUOchrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    LIBRIUM: tak jsem zjistila,že jsou to mladé mšice,na celém stromě jsem našla jen pár dospělých.Je obalenej celej strom,mladé švestky opadávaj,listy jsou celé olepené. Vloni všechny listy díky tomu uschly a nebyla jediná švestka.Jsou všude po trávě pod ním,na petunkách,rybíz už taky umírá a růže taky. Zvířata mi vždy přijdou v bílém hávu:-) Myslíte,že když jsou rozjeté v takovém rozsahu,že půjdou aspoň trochu zkrotit? Běhaj mi tam hafani a kočky,tak bych nerada použila něco,co by jim ublížilo.Přemýšlím nad mýdlovou vodou,ta by měla být doufám šetrná i pro ostatní hmyz,nebo tabákovej výluh?
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    IVUSHA: ake skody to posobi?

    +nejake dalsie fotografie tych zvierat?
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    Nevíte,co mi to žere švestku? Asi na netu špatně hledám. Jak se toho co nejšetrněji zbavit?Díky moc
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    SRNECEK: mozno ti tu niekto poradi, inak ale skus hladat ci tu nie je nejake botanicke auditko.... biologia/botanika.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, moc nevím, kam jinam se obrátit, proto se ptám zde... Nevíte někdo, jak vybudovat hermeticky uzavřený systém pro pěstování - svícení, zavlažování atd. Potřebuji "pěstírnu", do níž by se nezasahovalo. Nejedná se o pěstování marihuany, ale o výzkum, kdy je zapotřebí měřit vylučované plyny rostlin. Bohužel netuším, jak něco takového vybudovat. Děkuji za tipy. P.S. Jedná se o projekt na vysoké škole, bohužel grant neumožňuje nakoupit adekvátní techniku, tudíž velice bych ocenil rady, jak docílit kýženého efektu s minimálními náklady. P.S.S. Ocenil bych i tipy na levné hotové sety...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LIBRIUM: díky!
    tak uvidíme, kdy ty hloupé rybízy začnou dozrávat v tomhle divném počasí... ale snad to před koncem května nebude.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    TRISSIE: minimalne 14 dni, ak sa da dlhsie, tak co najdlhsie.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    do háje, to mi ta letošní sezóna hezky začíná...

    přes pečlivý postřik mám na hrušce rez hrušňovou (jalovec nemám a o žádném v okolí nevím, takže čert ví, odkud se to bere...)

    a na rybízech jsem dneska našla a zlikvidovala asi 40 píďalek podzimních (které mezitím stačily značně zlikvidovat rybízy, jak jinak).

    Ochranná lhůta Karate pro peckoviny není uvedená (protože se má postřik dělat před květem), ovšem když byla volba přijít o všechno nebo postřik, tak jsem to prostě stříkla - mám počítat OL 14 nebo 28 dní?
    KKLEA
    KKLEA --- ---
    SASOS: tisícerý díííík!
    SASOS
    SASOS --- ---
    KKLEA: krokus
    KKLEA
    KKLEA --- ---
    Ahoj, dnes jsme objevili tuhle kyticku a nevime si rady, co by to mohlo byt. Vi nekdo?

    021.JPG (4978690 B)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    PETEKKA: zalievka
    Calypso 480 SC: 9 mL + 10 L vody alebo
    Perfekthion: 25 mL + 10 L vody alebo
    NeemAzal TS: 50 mL + 10 L vody do konvy
    zalievkou, davka 1 L zalievky na 1 m hriadky
    ochranna lehota 4 tyzdne.
    silne zasiahnute rastliny vyhrabat i s korenmi,
    spalit, miesto v hriadke po nich asanovat davkou
    5 g dusikateho vapna (kyanamid vapenty techn.)
    alebo 0.5 L insekticidnej zalievky
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    víte někdo jak se zbavit vrtalky pórkové?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    tak mě napadlo - kdy se dělá preventivní postřik proti rzi na hrušních? Teď někdy v březnu, ne?
    PERGL
    PERGL --- ---
    Má někdo zkušenost s pěstováním ale spíš s užíváním Indického ženšenu neboli Withanií opojnou (Withania somnifera) ??
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    LIBRIUM: perfekthion dle googlu se koupit u nas da. to decis mega taky. Tak jo, zkusime, dik.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    strasne to smrdi, ale pomoze urcite.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    YMLADRIS: zozenies este Bi 58 (dostat v SR male balenia) alebo Perfekthion (dostat aj v CR, to iste, ale iba litrove a vacsie balenia)?
    teda takto. potrebujes Bi 58/Perfekthion (objem podla velkosti stromku) a jedno maloobchodne balenie (50 mL) Decis Mega, mas moznost si to Bi 58 (ca. 25 - 50 mL) zohnat teraz niekedy v SR?
    dostat to tam v zahradnictvach, baumaxoch apod., od firmy Floraservis
    BI 58 EC - NOVÉ
    http://www.floraservis.sk/bi-58-ec---nove.php

    Decis zozenies aj v CR.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    sorry za repost jeste sem

    prosim pekne

    https://plus.google.com/u/0/photos/108598616921410701578/albums/5706738234395223921

    domaci strom mi napadlo neco, listy rychle zloutnou, strikali jsme mospilanem (ne uplne dokonale vsude, ale celkem dost) bez efektu. Nevi nekdo co to je? Jako by minimuska (1mm), naznak jakychsi kridel ci co, a taky minilarva ci co (ani to poradne nevidim).

    Nebo kde se mam zeptat? Ma cenu to strikat vyluhem z tabaku? Prijde mi, ze to postupuje rychle ;-(

    Velke fotky na odkazu vyse.

    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    SASOS: vies co, teraz koncom zimy ich postriekaj Applaud 25 WP davku 0.1% (1 g/L), 2x v odstupe 14 dni
    na jar potom urob roztok Confidoru s koncentraciou ca. 100 mg/L imidaklopridu (tj. 0.15 g Confidor 70 WG alebo 0.5 mL Confidor 200 SL na liter) a postriekaj ich s tym + zalej podu.
    Nurelle ani Karate tam potrebovat nebudes (Karate by aj tak nestacilo...).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam