• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUOchrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna
    LEMS
    LEMS --- ---
    klinenku sme letos docela podchytili, ale objevilo se neco jinyho co jirovce slusne zere:/ nevite nekdo co to je? pachatel je videt vlevo, asi 4mm dlouha cerna housenka, sou docela rychly.

    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    FERRENC: ked tie napadnute rastliny a zrolovane listy dokladne preskumas zblizka, nachdzas tam nejaky hmyz resp. larvy?
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost se zahradním škůdcem, který způsobuje rolování listů dovnitř a to téměř u všech rostlin - psí víno, cuketa,... Děkuji předem za tipy.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    IVUSHA: o zvierata sa bat nemusis. Mospilan ani Calypso im neuskodi, ak im nebudes do zradla sypat po dve maloobchodne balenia koncentratu.

    ale radsej vyfot tie skodce detailnejsie/osetrejsie a pripoj popis skod (pozer, cicaju? medovica? ucinok na listy?)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LIBRIUM: díky! Už ti někdo řekl, že jsi úžasná a spolehlivá studnice rostlinolékářské moudrosti? :-)
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    LIBRIUM: díky,zkusim to vyfotit na makro se stativem,pokud by ti k určení pomohl detail. Jinak ty přípravky jsem okoukla a neni tam psaný,že by byli nějaký šetrný,to bych se o zvířata asi bála.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    keby si nezohnala mensie balenie NeemAzal, da sa pouzit z prirodnych resp. bioracionalnych produktov este Biobit XL (B.thur., pre husenice patogenna bakteria, cloveku neskodna) alebo SpinTor (spinosad, tiez prirodny produkt, cloveku prakticky neskodny).
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LIBRIUM: a-ha. No, tak se budu pídit já :-)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    TRISSIE: NeemAzal je cisto prirodny preparat, vytazok zo semien Azadirachta indica v sezamovom oleji. nema klasifikaciu ako nebezpecna latka, moze sa pouzivat aj v ekologickom polnohospodarstve. na piadivky posobi excelentne.

    neviem ale, ci v CR zozenies balenia mensie nez 1 alebo 5 Litrov.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LIBRIUM: tak to příští jaro vyzkouším! Já jsem letos kvůli miminku preventivní chemii na plodonosné rostliny dávat nechtěla, tak jsem to pak stejně řešila chemií, ale pozdě :-(
    ještě na podzim zkusím lepové pásky, to by taky mohlo pomoct.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    TRISSIE: u nas si tento rok nepidili. ako sa oteplilo aplikoval som Neemazal a od piadiviek pokoj.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    IVUSHA: soucítím s tebou, u nás zase trpíme na píďalku podzimní, jeden den mám rybíz se spoustou listů a malých plodů, celá natěšená, a druhej den holožír :-(
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    IVUSHA: tie blede zvieratka sa mi na vosky moc nepodobaju teda.

    na vosky ti zaberie Mospilan 20 SP 4 g/10 L alebo Calypso 480 SC 3 mL/ 10 L, pridat do toho kvapku zmacadla. potrebny objem postreku sa pohybuje okolo 5 L na 100 m³ objemu koruny.
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    LIBRIUM: tak jsem zjistila,že jsou to mladé mšice,na celém stromě jsem našla jen pár dospělých.Je obalenej celej strom,mladé švestky opadávaj,listy jsou celé olepené. Vloni všechny listy díky tomu uschly a nebyla jediná švestka.Jsou všude po trávě pod ním,na petunkách,rybíz už taky umírá a růže taky. Zvířata mi vždy přijdou v bílém hávu:-) Myslíte,že když jsou rozjeté v takovém rozsahu,že půjdou aspoň trochu zkrotit? Běhaj mi tam hafani a kočky,tak bych nerada použila něco,co by jim ublížilo.Přemýšlím nad mýdlovou vodou,ta by měla být doufám šetrná i pro ostatní hmyz,nebo tabákovej výluh?
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    IVUSHA: ake skody to posobi?

    +nejake dalsie fotografie tych zvierat?
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    Nevíte,co mi to žere švestku? Asi na netu špatně hledám. Jak se toho co nejšetrněji zbavit?Díky moc
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    SRNECEK: mozno ti tu niekto poradi, inak ale skus hladat ci tu nie je nejake botanicke auditko.... biologia/botanika.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, moc nevím, kam jinam se obrátit, proto se ptám zde... Nevíte někdo, jak vybudovat hermeticky uzavřený systém pro pěstování - svícení, zavlažování atd. Potřebuji "pěstírnu", do níž by se nezasahovalo. Nejedná se o pěstování marihuany, ale o výzkum, kdy je zapotřebí měřit vylučované plyny rostlin. Bohužel netuším, jak něco takového vybudovat. Děkuji za tipy. P.S. Jedná se o projekt na vysoké škole, bohužel grant neumožňuje nakoupit adekvátní techniku, tudíž velice bych ocenil rady, jak docílit kýženého efektu s minimálními náklady. P.S.S. Ocenil bych i tipy na levné hotové sety...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LIBRIUM: díky!
    tak uvidíme, kdy ty hloupé rybízy začnou dozrávat v tomhle divném počasí... ale snad to před koncem května nebude.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    TRISSIE: minimalne 14 dni, ak sa da dlhsie, tak co najdlhsie.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam