• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARAXFenomény doby
    ...Céčka, sbírá céčka, v tom je ta léčka a já jsem o tom neměl ani zdání, céčka, že sbírá céčka, tak co mi brání, jen abych sehnal je a běžel za ní. Po městě bloudím od krámu krám, někde i loudím, jinde se jen ptám, korunou cinkám, že na to mám, nikoho vůbec nedojímám... Co jsou fenomény minulé, dnešní a budoucí doby? Jak a proč vznikají? Je možné je uměle vytvořit? ...a pro ty vševědoucí... jaký bude příští?
    rozbalit záhlaví
    RETICULI
    RETICULI --- ---
    JARAX: Skus dat clanok, co sa tym zaobera, ja som o taketo nieco vobec nezavadil. Muzstvo mi pride ako stale velmi dobre etablovane a neohrozene... Zistil sme ze sme muzi vychovani zenami, lebo fotrovia sa povacsine uchlastaju alebo su absolutne nefunkcni, ci uz kvoli pracovnemu vytazeniu, alebo proste maju na kably. Mam v zalohe viacero tem. Budem ich tu nastinovat postupne.
    JARAX
    JARAX --- ---
    ok, tak vykopávám :)
    Poslední dobou mi přijde, že je fenoménem tvrdit, že probíhá "Krize mužství". Projevuje se to zvýšeným počtem článků na toto téma, zakládání mužských kruhů, lig otevřených mužů atd. Co vy na to? Je? Není? Mohou za ní ženy? Nebo doba? Nebo televize?
    RETICULI
    RETICULI --- ---
    Dost mrtvo je v tejto teme na to, kolko vela sa tu da rozoberat
    EVIE
    EVIE --- ---
    JARAX: mě teda dostalo spíš tohle.....Postmoderní člověk je líčen následovně: dává přednost rychlému střídání produktů, ale také mód, idejí a postojů, nejen věci, ale také vztahy k druhým lidem snadno odhazuje, chápe je jako záležitost na jedno použití, preferuje krátkodobost ... proto jsem tam dala ty zásady:))

    a máš pravdu, krize je virtuální, dyť za ní můžou virtuální peníze, které nikdy neexistovaly vytvořené pro potřeby konzumu
    JARAX
    JARAX --- ---
    ....otevřete tedy svoje peněženky a utrácejte... ...zachráníte svět...
    JARAX
    JARAX --- ---
    Současná krize to vlastně přesně odráží - krize je vlastně virtuální. Protože se masmédiím podařilo u lidí vyvolat strach z konzumu (= možná přijdu o práci, nebudu si teď kupovat novou plazmu), systém kolabuje...
    JARAX
    JARAX --- ---
    EVIE: konzum se zásadami :)) to by šlo :) asi jsem se našel... moje neudržitelná mentalita postmoderního člověka se přepla do modelu konzumní člověk, který se snaží kultivovat prostor kolem sebe a nechovat se k němu tak necitlivě a který preferuje výrobky, které nené potřeba obměňovat a prožitky, které jsou vnitřního charakteru a nemusí se za ně platit. Ale většinu toho co se v článku píše sedí - i ta televize, cestování, atrakce, zážitky...

    Jedna z nejkrutějších věcí v tom popisu je to, že vlastně pokud systém nebude plný konzumních individuí, pak spadne ekonomicky jako balíček karet, a obráceně - pokud si někdo myslí, že dnešní společnost není konzumní, tohleje důkaz...

    EVIE
    EVIE --- ---
    KACIQ: výstižná pravidla konzumu, přes které se těžko přenese kdokoliv, myslím ... maximálně si můžes hrát na vlastní alternativu .... a hledat ve všem tom smetí, co se produkuje něco, co za to opravdu stojí, ale i to je možná jen vyšší level konzumu se zásadami:)
    EVIE
    EVIE --- ---
    KACIQ: změna je taky vývoj a možná i fenomén, protože je neustálá. navíc když máš tolik možností, který stojí za to vyzkoušet....tak to už pak každý vidí sám na sobě:))) a spíš inspirace starou dobou než vracení se, protože v gotických podmínkách bych žít nechtěla:)
    JARAX
    JARAX --- ---
    vtšina lidí co je zajémají vých filozofii totiž inklinuje k nějakému praktikování , ať je to zen, bojová umění nebo třeba pokusy v praktikování čínské medicíny
    JARAX
    JARAX --- ---
    ...s těma východníma filosofiema už je to skoro na ústupu, soudě podle návštěvnosti kurzů taiji - nejdřív rozmach, pak lehký pád, dneska jen ti co to opravdu zajímá...
    REONA
    REONA --- ---
    Hezké téma :)

    Já mám za to, že vše co dneska může být označeno za fenomén souvisí přímo či nepřímo se současným virtuálním způsobem života. I ty Iphony a IVšechno...protože se můžu veřejně před cizími lidmi prezentovat pouze vlastnictvím "in" věcí - a to mi přijde stejně "skutečné" jako net

    co jiné fenomény? třeba rozmach východních filosofií?
    KARMA
    KARMA --- ---
    informační technologie vůbec
    EVIE
    EVIE --- ---
    ale tak mě napadá další fenomén...ITáci:)
    EVIE
    EVIE --- ---
    DHA: y pátek v hospodě měl týpek vedle sebe hozeného nablýskaného iPhona, kde byl celou donu on-line na facebooku...to už je moc....
    DHA
    DHA --- ---
    JARAX: to je nebezpečná věc, lidi se pak rozváděj, vražděj a tak....
    EVIE
    EVIE --- ---
    množství informací a jejich rychlost
    JARAX
    JARAX --- ---
    tak jak tak koukám na ty virtuální fenomény, úplně mi unikl second life... du to vyzkoušet... :)
    JARAX
    JARAX --- ---
    Face book sem ještě nezkoušel ale vzhledem k množství uživatelů to jistě fenomén bude...
    DHA
    DHA --- ---
    Nyx, Facebook...... :)
    JARAX
    JARAX --- ---
    virtuální identity :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam