• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BETSABEChampagne - klub přátel šampaňského - Moët&Chandon, Piper Heidsieck, Bollinger, Dom Pérignon a další...
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    vcera jsem mela 30 minut na to, zaridit nakup sampanskeho. objevila jsem v mistnim supermarketu Champagne, ktere evudentne nikdo nekupuje (pani prodavacka ze me byla uplne u vytrzeni) a koupila 2 lahve, jednu pro otce k narozeninam a jednu pro domaci pripitek k vyroci. Za prijemnou cenu 649 Kc v kamennem obchode muzu jen doporucit!!!! :)
    Champagne Etienne Dumont - vinoskop.cz
    http://www.vinoskop.cz/cs/francie/1010082-champagne-etienne-dumont.html

    Elegantní suché šampaňské je cuvée z odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Víno světle zlatavé barvy s jemným trvalým perlením. Chuť je suchá, svěží s ovocnými tóny a trvalým závěrem. Podávejte vychlazené jako aperitiv při slavnostních příležitostech.
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    STAGE: hmm, ale stipe:)
    STAGE
    STAGE --- ---
    BETSABE: Cav je hned niekolko/robi sa z viacerych odrod a rozhodne by som na nu nezanevieral :")
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    a ted v utery oper Cremant - a naprosto super... taky jsem ochutnavala Cavu, ale na me byla strasne agresivni, takze never more... dobry pomer cena/vykon je nicmene Jacobs Creek sekt, neni agresivni a prijemne "pitelny"
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    minuly tyden: Moet Chandon 2x a jedna lahev sampanskeho z nejakeho mensiho domu... dlouho jsem Moet nemela a prijemne prekvapil:)
    priste bych rada dala Veuve Cliquot - uplne jsem uz zapomnela, jak chutna
    N_I
    N_I --- ---

    ...ten Cliquot me chutove dostal, i kdyz nebyl rocnikovy

    souhlasim....ted jsem dali lahev...a je fakt vynikajici...navic konecne k tomu byli i skvely jahody....
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    nejake prirustky/ochutnakvky nekdo? :)
    nedavno jsem mela alsasky Cremant a musim rict, ze tisickrat lepsi, nez vsechny sampusy dohromady
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    silvestr:
    Veuve Cliquot Ponsardin 2x
    a
    limitovana edice Perrier Jouet Belle Epoque (2004)

    ...ten Cliquot me chutove dostal, i kdyz nebyl rocnikovy. Belle Epoque byla takova jakoby "floralnejsi"
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    STAGE: bylo dobry:)

    jinak ten vintage Heidsieck se pil tedy skutecne "sam"... parada
    STAGE
    STAGE --- ---
    BETSABE: Nikolas - to je takovy "dizajn" Champagne house.. Jedine snad Palmes d'Or sa da povazovat za uz trochu solidnejsi piti. Ostatni je ve velmi odlehcenem a prazdnem stylu, i kdyz netvrdim, ze to nema na trhu misto, nebo, ze se to nehodi.
    XFLARE: to je spis sberatelsky kousek, i kdyz by to s vyssim zbytkovym cukrem mohlo byt pitelne. K tomu roku - Red top se nedelal rocnikovy a nerocnikova champagne se omnoho rychleji stava mene atraktivni. Ale nekdo po tom mozna rad sahne..
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    takze nova akvizice... Piper Heidsieck vintage 2000:

    PIPER HEIDSIECK Brut 2000
    PIPER HEIDSIECK Brut 2000
    http://www.bullesdelegende.fr/product-544--piper-heidsieck-brut-2000.html

    tesim se mocne! loni me dostal spolu s Dom Perignonem 2000 (to je zatim ma nejvetsi Champagne extase)
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    tak jsme yas po navratu z Parize pukli asi 3 champagne... jmena musim vyhrabat... jedno bylo Nicolas Feuillatte... to bylo vyborne.
    XFLARE
    XFLARE --- ---
    WOJTYLA: ok diky :-)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    XFLARE: pokud jsi z prahy, nebo do prahy jezdíš, stav se v champagne butiku v Celnici a zeptej se kluků tam...myslim že minimálně hrubej odhad ti řeknou...
    XFLARE
    XFLARE --- ---
    WOJTYLA: bylo celou dobu ve sklepe.. nj uvidime jeste
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    XFLARE: nikdo si to za nějakou extremní částku nekoupí, když nemá záruku že to bylo ve stabilní teplotě...pokud si seš jistá že to někde nestálo rok v pokojový teplotě, tak najdi ve svym okolí nekoho kdo má ročník narození 1966 a dej mu to k narozeninám...bude nadšenej, ty budeš za hvezdu a přinese ti to víc, než pár stovek na aukru...
    XFLARE
    XFLARE --- ---
    BETSABE: se prave bojim, abych ho neprodala za pado :_D
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    nebo to dej od koruny:) a uvidis ten hukot
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    XFLARE: ha, tak to teda netusim. otazka je, zda to je jeste vubec dobry, jestli se to muze takhle archivovat dlouhodobe?
    XFLARE
    XFLARE --- ---
    Ahoj, nemohl by mi prosim nekdo odhadnout cenu Heidsieck Monopole Champagne Red Top rok cca 1966? Asi budem davat na aukro
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam