• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BETSABEChampagne - klub přátel šampaňského - Moët&Chandon, Piper Heidsieck, Bollinger, Dom Pérignon a další...
    Klub pro všechny, kdo mají rádi šampaňské. Tipy na drinky, na dobré kupy, na ochutnávky, nezávazná diskuse... Vše k šampaňskému směřovat sem! Nebráníme se ani diskuzi o sektu.
    rozbalit záhlaví
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    . .dělal jsem takove stromy pro Perier-jouet, dosti aromaticke a neznama chut. .ostatne asi uz nebude prilezitost- vysoka cena ..

    BETSABE
    BETSABE --- ---
    JCSOFT: :DD jj, bylo to u znamych a nez jsem to stacila prozkoumat, lahev zmizela nekde v propadlisti :((
    JCSOFT
    JCSOFT --- ---
    BETSABE: Arghh, pro tohle by každej nadšenec do Champagne měsíc nejedl, a ty napíšeš "nejake vintage, ale nevim presne jaky rocnik"... :)
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    minulou nedeli poprve Krug :), nejake vintage, ale nevim presne jaky rocnik...
    byla to jizda...!
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    Piper Heidsieck cerevna vineta bouchnuto a vypito kdesi u Tanciciho domu na nasi nove lodce! Ultimatni zazitek!
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    popis zni silene, ale ta chut byla skutecne naprosto dokonala... mozna bych rekla, ze u me prekonala jeste malicko ten Dom Perignon:
    Při prvním přivonění pocítíte jemnou, delikátní a diskrétní vůni jarní trávy a exotického dřeva, která je ihned následována vůní pepře, zázvoru a kmínu která evokuje vůni čerstvě umletého kávového zrna. Tyto jednotlivé vůně jsou vzájemně provázané s grandiózním orientálním vrcholem připomínajícím mátový čaj. Chutí je toto víno velmi kultivované a elegantní s dlouhým delikátním vrcholem jako závoj vlající v čerstvém pouštním vánku.
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    na Silvestra vypito:
    2x Vevuve Doussot
    a pak takova doslova "raritka":
    RARE Vintage 2002 0,75 l - Piper-Heidsieck - Champagne-šampanské víno - ChampagneShop.CZ
    http://www.champagneshop.cz/katalog/piper-heidsieck/147/rare-vintage-2002/0,75l

    to Rare bylo teda naprosto vynikajici..
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    SKRZSMRT: no ono to asi tak zhavy nebylo, mysleno, ze jsme to nemuseli tak dramaticky dopijet...nicmene to bylo prijemne:)
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    takze Vanoce jsou tady, aneb nadeleni:
    2x Veuve Doussot - vypito, naprosto pohodove, prijemne:
    Champagne brut tradition - Veuve Doussot - Sklenkavina.cz
    http://www.sklenkavina.cz/champagne-brut-tradition-veuve-doussot

    1x Piper Heidsieck - jeste ceka:)
    Piper Heidsieck Brut Giftbox 0,75 l - Piper-Heidsieck - Champagne-šampanské víno - ChampagneShop.CZ
    http://www.champagneshop.cz/katalog/piper-heidsieck/149/piper-heidsieck-brut-giftbox/0,75l

    takze tak:)
    SKRZSMRT
    SKRZSMRT --- ---
    JCSOFT: Souhlas, deset let je pro DP vpoho, ještě ročník 2002 který je řazen v champagne jako nadprůměrný. Předražený je určitě, ale blátíčko je to parádní:-)
    JCSOFT
    JCSOFT --- ---
    BETSABE: DP 2002 by měl být, za ty prachy, teprve někde na cestě a vydržet hromadu dalších let :) Pokud ne, je to jen důkaz, jak děsivě předražený je.
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    coz me privadi na otazku, jak dlouho lze sampanske skladovat? non-vintage a vintage, nevite?
    ten DP 2002 pry uz byl tak akorat, aby se skutecne "nezkazil"...
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    v patek dopijeni zasob 6x Dom Pérignon vintage 2002.
    Aby se to nezkazilo.
    Bylo to naprosto vynikajici.
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    ...dala bych šampaňo.
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    JCSOFT: prave, tohle jsem koupila normalne v Bille, dost me to prekvapilo, prijemne! loni jsme si totiz koupili pohodovy Champagne v rak. Alpach v Bille a byla jsem z toho naprosto odvazana:)
    JCSOFT
    JCSOFT --- ---
    BETSABE: Je fajn, že se ceny konečně hejbou i u Champagne směrem dolů :-) Vzhledem k tomu, běžné NV kousky stojí (maloobchodně u vinaře, tj. obchodník ještě méně) nějakých 14-15€, tak ty lokální požadavky na 700-900 Kč fakt nemám rád. Jinak Etienne Dumont dost jede v UK (jedna z nejprodávanějších značek), kde ho ve velkém protáčí hlavně Sainsbury's, základní brut v akcích už od deseti liber...
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    vcera jsem mela 30 minut na to, zaridit nakup sampanskeho. objevila jsem v mistnim supermarketu Champagne, ktere evudentne nikdo nekupuje (pani prodavacka ze me byla uplne u vytrzeni) a koupila 2 lahve, jednu pro otce k narozeninam a jednu pro domaci pripitek k vyroci. Za prijemnou cenu 649 Kc v kamennem obchode muzu jen doporucit!!!! :)
    Champagne Etienne Dumont - vinoskop.cz
    http://www.vinoskop.cz/cs/francie/1010082-champagne-etienne-dumont.html

    Elegantní suché šampaňské je cuvée z odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Víno světle zlatavé barvy s jemným trvalým perlením. Chuť je suchá, svěží s ovocnými tóny a trvalým závěrem. Podávejte vychlazené jako aperitiv při slavnostních příležitostech.
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    STAGE: hmm, ale stipe:)
    STAGE
    STAGE --- ---
    BETSABE: Cav je hned niekolko/robi sa z viacerych odrod a rozhodne by som na nu nezanevieral :")
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    a ted v utery oper Cremant - a naprosto super... taky jsem ochutnavala Cavu, ale na me byla strasne agresivni, takze never more... dobry pomer cena/vykon je nicmene Jacobs Creek sekt, neni agresivni a prijemne "pitelny"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam