• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    TANAIS: no, my se do toho zamilovali už jen kvůli mechanické bytosti ... Hugísek je nejmladší sběratel robotů na světě !
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    SYNAESTHESIA: tím sem párkrát listovala po různých knihkupectvích. Nevím, jestli jsem tomu nevynahradila dostatek času, ale nepřišlo mi, že by z toho mělo mít dítě zcela nový zážitek z četby. Ale jak říkám, třeba to vyžaduje více času :)
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    LUCCHA: njn, ale třeba mě osobně představa, že někdo vydává (necituju přesně) zvuk, jakoby se snažil nevydávat zvuk, celkem straší .-))))
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    Protože se můj a Lucchy syn jmenuje Hugo, určitě mu pořídíme toto:

    Velký objev Huga Cabreta
    napsal a ilustroval: Brian Selznick
    nakladatelství: Fragment
    překlad: Drahomíra Michnová
    formát: 244 stran, 21,7x15cm, česky, vázaná vazba



    anotace:
    Zcela nový zážitek z četby! Dobrodružství psané obrázky!
    Sirotek, údržbář nádražních hodin a zlodějíček Hugo žije ve zdech rušného pařížského nádraží, kde se musí skrývat a zůstat v anonymitě.
    Náhle zasáhne osud a chlapcova skrývaná existence i jeho nejcennější tajemství se náhle ocitnou v ohrožení.
    Záhadná kresba, zápisník střežený jako oko v hlavě, ukradený klíček a skrytý vzkaz od Hugova otce tvoří kostru tohoto spletitého, křehkého a kouzelného příběhu plného tajemství.
    Unikátní kombinace textu s ilustracemi, které při listování knihou vytváří doslova filmový příběh, bude pro každého čtenáře zcela výjimečným zážitkem!

    Velký objev Huga Cabreta obdržel v roce 2008 prestižní americkou Caldecottovu medaili pro nejlepší dětskou knihu a v roce 2007 byl nominován na Národní knižní cenu.



    tu je recenze: www.svetdetskefantazie.cz
    tu oficiální web: www.theinventionofhugocabret.com
    a tady náhledy ilustrací: www.theinventionofhugocabret.com (flash)
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    HRABALKA: Co jsem si stačila v rychlosti prolistovat a přečíct, tak je to naprosto normální pohádka..rozhodně oproti Barbuše z pohádky Kubula a Kuba kubikula je to slabej odvárek. Našemu Hugouškovi jsme už v kolíbce předčítali Kinga, tak se nebojím, že by ho to něják vyděsilo :-D
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=poh%C3%A1dky+pro+dlouh%C3%A9+ve%C4%8Dery
    v levných knihách to mají asi za 90,- Kč. Je to hezky ilustrované.
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    Já jsem nedávno koupila v Levných knihách mj. knížku Pohádky pro dlouhé večery (nakl. Svojka). Jsou tam docela obyčejné příběhy lidí a zvířat, žádná kouzla, ale tak akorát jako jedna až pět pohádek před spaním. Zas trochu něco jiného než Božka Němcová a další strašidla :-)
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    já zase četla všechny jeho knihy, je to můl nejoblíbenější autor, a všechno od něho je lehčí nebo těžší "úlet, psycho" nebo jak bych to tak nazvala.. dítě bych s tím neděsila, určitě ne to svoje :-D. Ale film Dveře v podlaze doporučuju všem rodičům.
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    HRABALKA: Máš pravdu. Je to Rok vdovou nikoliv Vdova na jeden rok :-)

    HRABALKA: všude píšou: "... je vlastně příběh z oceněného románu Johna Irvinga pro dospělé, Rok vdovou, kterou autor upravil a samostatně vydal jako dětskou knihu..." já ti neumím přesně odpovědět Rok vdovou sem nečetla.
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    LUCCHA: jinak dotaz - to je nějak předělaný příběh z té knihy speciálně pro děti? Nebo tam jsou navíc jen ilustrace?
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    já nechci být hnidopich, ale Irvingova kniha se tu prodává jako Rok vdovou
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku

    John Irving
    Ilustrace: Tatjana Hauptmannová
    Nakladatel: Meander
    Formát: 34 stran, 18,5x20,5cm, česky, vázaná vazba

    Doporučená cena: 198 Kč

    Popis:
    Tom se probudí uprostřed noci. Slyší nějaký šramot. Jako by vycházel z prken z podlahy. Jako by vycházel ze zdi a ze schodů dole. Tiché strašidelné zvuky, jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku. Co to jen může být? Tom vzbudí tátu a spolu se odvážně vydají na dobrodružnou cestu po domě, aby vypátrali, kdo se to tu snaží nevydat ani hlásku. Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku je příběh z oceněného románu Johna Irvinga pro dospělé Vdova na jeden rok.
    Poprvé se tu objevuje v knižní podobě pro děti příběh spisovatelova syna, který se bál tajemných nočních zvuků, s půvabně hororovými ilustracemi Tatjany Hauptmannové, jež určitě upoutají a okouzlí děti po celém světě.

    Poprvé se v Česku objevuje kniha pro děti světoznámého spisovatele Johna Irvinga, který napsal příběh pro svého syna, jenž se bál tajemných nočních zvuků. Kniha je ilustrovaná půvabnými horrovými kresbami Švýcarky Tatjany Hauptmannové, které určitě upoutají a okouzlí i české děti.

    Knížka Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku je vlastně příběh z oceněného románu Johna Irvinga pro dospělé, Vdova na jeden rok, kterou autor upravil a samostatně vydal jako dětskou knihu pod názvem "Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku.





    ..tuhle knížku mám na mušce hned při další návštěvě knihkupectví
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    Oskar a měsíční kočky

    Lynda Gene Rymondová
    Ilustrovala Nicoletta Ceccoliová
    Nakladatel: Albatros
    Formát: 32 stran, 26,5x24cm, česky, vázaná vazba

    Doporučená cena: 199 Kč

    Popis
    Oskar je kocourek s tygří srstí, kterého si zamilují děti i dospělí. Je to velký uličník, ale se srdcem na pravém místě. Skočte se s ním podívat na Měsíc za kočkami s vybledlými kožíšky a perlově zářícíma očima. Ale pozor abyste se stihli vrátit domů a nenechali v kouzelné smetaně vzpomínky na všechno, co máte rádi!







    Náš dnešní úlovek :-) Rozhodně pro všechny kočičáky. Krásná ilustrace s vtipnejma "sci-fi" detajlama.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam