• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    EMH
    EMH --- ---
    Pamatujete si nekdo 'Alzbeta, muj kluk a pes Pac'? Kdyz narazim na antikvariat, tak se po tom ptam, ale nikde nic.
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    KRISTYNKA73
    KRISTYNKA73 --- ---
    AHASVER: to jsem cetla prckovi nez se narodil:) ale jako moc detska knizka mi to teda nepripada:)
    KEYA
    KEYA --- ---
    ALDEMIK: U naší Aničky to je oblíbená kniha cca od dvou let :-). Zná ji celou nazpaměť a občas z ní neznalým "čte" :-)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    LUCYA: ja to mam spojene s knihou rok vdovou, tak bych to ani nekoupila...
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    ALDEMIK: ano, děkuji za připomenutí. I když na mě ty ilustrace nevím proč působily strašně temně a uzkostně, asi jak je tam ten medvěd opuštěnej ve sněhu, takže jsem tu knihu neměla nikdy ráda.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    YENNEFER: Aa, diky, pardon, priste budu nejdriv filtrovat :-)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    ALDEMIK: to uz tu myslim bylo
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    A v poslední době mě nadchla knížka Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku od Johna Irvinga:



    Ukázky zevnitř:



    Dělala jsem podle toho i docela vyvedenou literární dílnu s prvňáčkama, děsně je to bavilo...
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Jo a ještě jsem zapomněla - na tom jsem vyrůstala já i sestřička:
    Daisy Mrázková - Můj medvěd Flóra, jistě všichni znáte :-)


    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Do tedka mam hrozne rada serii o Mikulasovi od Sempe Goscinnyho. A este od Tove Janssonnove Muminci. Ty ilustrace byly tak jednoduchy a prece vyjadrily uplne vsechno :)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SAKJA_PANDITA: tohle si pamatuju ale z nejakeho detskeho casopisu :-)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Kdyby se vám podařilo někde na ni narazit, doporučuji tuto knihu:

    Ilustrovaná kniha mýtů, pohádek a dobrodružných příběhů



    Populárně naučná kniha i beletrie zároveň. Tlustá bichle plná ilustrací a informací o pohádkách, jejich rozšíření, případně původ vzniku a minimálně u pohádek i jejich znění.
    SAKJA_PANDITA
    SAKJA_PANDITA --- ---
    MYKO: Nebylo to náhodou Křesadlo?? ale nevím, kdo je autorem.. Pamatuju si, že jsem měla taky pár takových knížek. I když počkej.. na začátku osmdesátejch.. to bylo vydaný asi později.
    MYKO
    MYKO --- ---
    Vzpominam si, ze jsem jako dite na zacatku osmdesatejch let mel takovou tu knizku, co se rozlozi a vytvori se plastickej vyjev, kde jeste ke vsemu jde pohybovat s nekteryma elementama. Jediny co si pamatuju, je (snad) drak v kasne a dva kluci... nevi nekdo?
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    ALDEMIK: neuveritelny, taky jsem ji mela, ale uplne vytesnila a tvoje linky mi vratily zase kus vzpominek z detstvi, diky :)
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    A pamatujete si tady někdo na knihu S malířem kolem světa
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TANKIE_: Včera jsem na ni myslela! Jak já ji měla ráda :)
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    moje nej je cetrik fidibus 8) -gunter spang,werner klemke-

    SAKJA_PANDITA
    SAKJA_PANDITA --- ---
    Moje oblíbená kniha krom Malého prince a Trnkovy Zahrady byla od maďarské autorky Évy Janikovszké : Mně se vždycky musí něco stát, (Velem mindig történik valami; N, Praha, Albatros 1976).. Zábavná kniha, bohužel ji nikde nemůžu po domě najít..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam