• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    DINE
    DINE --- ---
    Brokolicová Polévka
    Aleksandra Griz Antkowiak

    autorska kniha, limitovaná edice 70 ks
    25 stran, 20x20,5 cm, vázaná vazba
    Peekaboo 2010

    Brokolicová Polévka / Pro děti @ eshop.INTER-ZONE.cz :: komiks / fashion / street art shop
    http://eshop.inter-zone.cz/product/Brokolicova_Polevka-Kids
    Free website built by peekabooks using Photo Focus
    http://www.wix.com/peekabooks/peekabooks







    LILY
    LILY --- ---
    KAIRRA: Zahrada se mi líbí furt, stejně jako mému muži. Jsem zvědava, zda dítko bude po nás.
    GABBIANO
    GABBIANO --- ---
    KAIRRA: Tohle vypadá moc hezky, dokonce myslím, že by se to mi líbilo i jako dítěti. Určitě by mě dostávaly detaily jako třeba ten kufr.
    A tu Zahradu taky v podstatě chápu - já jsem měla jako dítě k Trnkovi dost rozporuplnej vztah - ale něco na něm mě přitahovalo. A je to prostě geniální věc, takže když to dítě dokáže ocenit, je mu to jen ke cti.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    Měli jsme ve škole předmět Typologie ilustrace a tam se tohle dost rozebíralo. Je to čirá psychologie :D Vyplynulo z debaty, že dětem ani tak nevadí když je to rukopisně rozmazané, pokud je to čitelné emocionálně.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    GABBIANO: jojo, většina lidí má tu zkušenost. Ačkoliv moje vlastní dítě miluje Trnkovu Zahradu a teď naposled Putování žabáka Filemona (ilustrace Alžběta Skálová, doporučuju velice i po literární stránce)
    GABBIANO
    GABBIANO --- ---
    TANAIS: Pamatuju se, že jako dítěti se mi líbila jen Zmatlíková, Sekora apod., nic rozmazaného, moderního, nečitelného. Třeba Daisy Mrázkovou jsem milovala jako spisovatelku, ale obrázky se mi vůbec nelíbily.
    DINE
    DINE --- ---
    ANYSA: líbí se mi jen ilustrace v této knize .) Téma mě nepřitahuje tolik...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ANYSA: děti vnímají ilustrace úplně jinak, než dospělí. Pro ně jsou důležité barvy a výraz a to ilustrace určitě splňují.
    Nicméně ani mně se ty ilustrace nijak zvlášť nelíbí.
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    Vám se líbí ilustrace stylu Noemova archa ? Vzhledem k tomu, že většinu příběhu má povyprávět obrázek mi to přijde strašné. Sama mám problém identifikovat jednotlivá zvířata a že by moje dítě pochopilo, co se odehrává na třetím obrázku o tom pochybuju...
    DINE
    DINE --- ---
    taky jsem našla v zone pár posledních výtisků vyprodané knihy Můj medvěd Flóra (Daisy Mrázková), pokud někdo má zájem, pošta! :]

    DINE
    DINE --- ---
    novy knihy pro deti v inter:zone obchudku v Praze i na eshop: http://eshop.inter-zone.cz/section/Kids

    Noemova archa
    Tereza Říčanová







    Obrazové album, které podle starodávného biblického příběhu a událostí na vlastním dvoře nakreslila Tereza Říčanová, nechává znovu ožít příběh o záchraně Noema a jeho rodiny. Ilustrace vyprávějí o časech před potopou, o andělu zvěstovateli, Noemově rodině, potopě, záchraně Archy a nové úmluvě mezi Bohem a lidmi. Autorka zvolila pro své vyprávění zcela osobní a jako vždy originální přístup. Ve velkém příběhu umí skvěle najít drobnosti, jež vyprávění dodávají autenticity a osobní síly. Například zvířata oslovuje k záchraně anděl, přičemž nezapomene ani na malé brouky v trávě, a lidé každému zvířeti jeho komůrku vysmolí, aby do ní nenatekla voda. Autorka navazuje na své předchozí autorské knihy vydané v nakladatelství Baobab: Kozí knížka, Vánoční knížka a zpěvník lidových písní Měsíček svítí. Nové obrazové album malířky a ilustrátorky Terezy Říčanové navíc prohlubuje kompozicí díla, neboť text se stal součástí ilustrací a podtrhuje archetyp vyprávění tohoto dávného příběhu. Ilustrace v knize Noemova archa přibližují dětem svět skutečného umění: autorka se nezalekne abstrakce ani velkých krajinných kompozic. A i v této knize stvrzuje svůj nezaměnitelný expresivní, svérázný a přímočarý způsob tvorby, který z dětského čtenáře činí plnoprávného partnera v dialogu mezi autorem a čtenářem.

    32 stran, 23 x 31 cm, česky, vázaná vazba
    Baobab 2010
    Noemova archa [ Baobab ] / Pro děti @ eshop.INTER-ZONE.cz :: komiks / fashion / street art shop
    http://eshop.inter-zone.cz/product/Noemova_archa-Kids
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    MINAB: mě moc baví tahle, ale je spíš povídací než obrázková, a i o exotických
    Academia knihy - Stromovka
    http://www.academiaknihy.cz/stromovka.html
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    JOKERKA: Hej, toho mi dokonca uz jeden predavac odporucal, ale tazko zohnat. Nakoniec mam Spongebob pop-up knizku :)
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    LEON_CHAMEAU: Jestli chces nejaky pekny tak bych zkousela antikvariaty nejspis...a nejlepci knihy jsou od Vojtecha Kubašty :)
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    MAARISTAAN: no ja taky, skoda, že jsem tan nezapatrala, kdyz jsem si vyzvedavala knizku :)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    LUCCHA: Když na to tak koukám, tu knihu bych potřeboval i já, nerozeznám smrk od borovice ;-)
    MINAB
    MINAB --- ---
    LUCCHA: Diky,diky.
    MINAB
    MINAB --- ---
    Ahoj.Skvele auditko!
    Shanim pro temer 4 letou dcerku atlas stromu,kvetin.Nevite o necem vydarenem?
    Diky.
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    Neviete nahodou, kde v Prahe sa daju zohnat detske pop-up knizky?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam