• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    MAARISTAAN: báječný tipy, díky!
    KEYA
    KEYA --- ---
    MAARISTAAN: Přesně tak - O zahradě jsme si z velké části koupili kvůli sobě :). Ale dcera ji měla taky moc ráda. Sehnali jsme tehdy jeden z posledních výtisků prvního vydání a koupili jsme rovnou raději dva. Je fajn, že ji vydali znova.

    Novou knížku asi dostane k narozeninám Prokop :).
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    KEYA: Jojo, pokud bych měl vybrat knihu, která je pro mě a Huga kultovní a která nás spojuje, tak je to O Zahradě.
    Hugo úplně miluje vntiřní stranu obalu, jak je tam na dvojstraně to město. Chodíme v něm prstem uličkama, spadneme ze schodů, vyzvedneme kamaráda, plivneme do studny, navštívíme cukrárnu, utíkáme před přerostlejma krysákáma a ze zahrady hážeme jablka po policajtech :-)
    O klíči a O čertovi (tajně milujeme paní Kominici, ale pst, chodím sem i máma) taky máme, Tajemství ostrova za prkennou ohradou se nám zatím pořád vyhýbá, ale máme ji v merku.
    Teď pan Čech vydal novou knihu, tak ji Hugíno dostane k narozeninám:

    KEYA
    KEYA --- ---
    MAARISTAAN: Tu už doma máme čtyři roky a stále je oblíbená - teď už i u syna. Ale původně si ji v knihovně objevila dcera a měla ji moc ráda. A pak i O zahradě, O klíči a hlavně O čertovi... A my jsme dost ocenili Tajemství ostrova za prkennou ohradou.
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    to jsou vážně pěkné kousky!
    KRISTYNKA73
    KRISTYNKA73 --- ---
    Vsechny tri knizky naprosto uzasny! TA pak se to stalo! mi trochu pripomnelo Paní Láryfáry od Betty MacDonaldová. No a O Mráčkovi musíme nutně mít:)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    A do třetice náš společný milovaný pan Čech, který umí zahrát klukům na jejich dobrodružnou a toulavou strunu.
    Člověk si moc nepočte, zato ho ale jeho ilustrace vtáhnout do klukovské fantazie a snů ...










    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Tuhle mám teda radši já než Hugo, ale má smůlu :-)
    Knížka o panu Kdybychovi, který pořád povzdychává nad tím "co kdyby", o tom, jak mu chybí kámoš a o tom, jak mu jeho plyšový čoklík podal inzerát na seznámení.











    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Co se teď čte u nás ...
    Takové ty kárací příběhy jako: "musíš se česat, nebo Ti budou ve vlasech bydlet vši" a "zavaž si boty, nebo Tě tkaničky svážou a ty hodíš držtičku".
    Huga hlavně baví obrázky :-)







    DINE
    DINE --- ---
    nebojim se ani klasicke dětské literatury ;) ted jsem dostala novinka v obchode: Babar v cestine! :) (to znám od dětství, nejaky doma mame ve orig. - francouzstine)

    Příběh malého slona Babara
    Jean de Brunhoff

    První díl slavné řady knih o králi slonů Babarovi, který svého autora proslavil po celém světě. Slon Babar se stal symbolem civilizované, kultivované Evropy třicátých let – osvícený demokratický vladař, skvělý otec, přítel a „slon činu".
    První díl vypráví příběh osiřelého slůněte, které uteče do města, naučí se tam „správnému chování" a ve své rodné zemi se pak stane králem slonů. A to vše je zatím začátek nových dobrodružství...
    Velká sloní knížka pro nejmenší čtenáře.

    48 stran, 23 x 33 cm, česky, vázaná vazba
    Baobab, 2011

    Příběh malého slona Babara [ Baobab ] / Pro děti @ eshop.INTER-ZONE.cz :: komiks / fashion / street art shop
    http://eshop.inter-zone.cz/product/Pribeh_maleho_slona_Babara-Kids






    DINE
    DINE --- ---
    jo a kdyz jsem tu ;) srdečně vás zvu na výstavu plakátů Micha Hirt, ve tvurci kavarne Vypálené kotátko (vernisáž utery 15.02 v 19h). Budou i sítotiskový workshopy pro deti!
    Micha je umělec a ilustrátor z Berlína, dela komiksy (grafické romány) a sítotiskové plakáty, které nejsou určeny pro děti, ale děti to líbí stejně! ;)

    [ Micha Hirt - výstava tisků / vystavagallery show / 15.2.2011 / CR - Praha - Vypálené kotátko, Mařákova 5, Praha 6 ]

    DINE
    DINE --- ---
    TANAIS: MARKYTKAK: AETHER:
    eh :) no ja porad hledam zvláštní a neobvyklé knihy, a mam největší zájem o ilustrace... v Brokolicova Polevka se mi treba líbí. Se dcerou se obcas koukame i na knihy ktery nejsou urceny pro deti, divame se na obrazy a někdy vyprávim nějaký příběh, nebo vubec...
    PANINKOGNITO
    PANINKOGNITO --- ---
    prosim neváli se nekomu doma bezprizorne kniha s nazvem o čtyř nohé vráně zaplatim za ni ve zlate nebo pripadne netusi nekdo kde by se dala sehnat?
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    AETHER: ono to asi bude spíš pro dospělé, ale taky mi to přijde super :-) nevím proč, něčím mi to připomíná macourka :-)
    AETHER
    AETHER --- ---
    DINE: imho jako sberatelsky kousek budiz, ale jako dite me podobne veci dost desily a tak bych to diteti taky nekoupila
    LILY
    LILY --- ---
    Mně to z těch třech obrázků přijde jako variace na takové ty nijaké komiksy rádoby šmrncnuté slabým odvarem Prevíta, ale ne příliš úspěšně.
    Ale možná mi jen uniká podstata onoho díla a ve skutečnosti je v něm ukryto něco geniálního, kdoví...
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    asi mám starší vkus no :)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    MAARISTAAN: žejo! taky se mi líbí :)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Co blázníte? Vždyť je úžasná ... !
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    já myslím, že vydavatel došel k veskrze moudrému rozhodnutí, když vyrobil limitovanou edici.. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam