• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    PARCELKA: Budu si muset říci panu Čechovi o provizi ;-)
    PARCELKA
    PARCELKA --- ---
    MAARISTAAN: Nádherný knížky!!! Hned jsem si musela jít jednu koupit (O zahradě), a brzy zajdu pro další:)
    DINE
    DINE --- ---
    v inter:zone na Žižkově slavíme Masopust, kdo přijde dnes v maskách získa 10% slevu na všechny děti zboží !! ;) (dětské knihy, ale taky trička s potiskem, plakáty, pexesa...)

    [ inter:zone Masopust! kdo přijde dnes v maskách získa 10% slevu na všechny děti zboží!! ]
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Prosim vas existuje nejaka kniha, ktera se zabyva aktualni detskou ilustraci v Cechach, byla vydana po roce 2000 pripadne v 90. letech? Pisu absolventskou a nasla jsem akorat Frantiska Holesovskyho ale to je starsi zalezitost potrebuju neco cerstvejsiho. Za pripadnou pomoc dekuji velice :)
    KEYA
    KEYA --- ---
    MAARISTAAN: Rozhodně pořídíme... a Hugovi děkujeme :)
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    MAARISTAAN: ááá, to je zrada! :)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    MAARISTAAN: Tak už ji máme doma a abyste z toho něco měly, milé děti, Hugo vám přečte pohádku na dobrou noc:

    Bylo nebylo, na konci města stál opuštěný starý dům, který zas až tak opuštěný nebyl, protože tam žily myši a ...



    pavouk Čenda, který bydlel v hodinách, o které se staral a ...



    Kukačka, která v těch hodinách bydlela s ním a vyprávěla mu o dobrodružstvých, která prožívala, než ji šroubem přidělali do hodin.



    Čenda měl plné ruce práce, třeba s tím, že musel vyhánět červotoče ...



    a každý den natahoval hodiny ...



    Jedné noci přišel zlý a ošklivý zloděj, hodiny chtěl ukrást a když je chtěl natáhnout, tak je přetáhl, něco prasklo a bum ...



    Čenda a Kukačka měli po bydlení, protože jim tam táhlo.



    Za pár dní stejně přijel bagr a náklaďák a začaly barák bourat ...



    a vyděšený Čenda nevěděl, jak má Kukačku zachránit, aby neumřela spolu s barákem ...



    ... a protože támhle za monitorem už jedna holčička spí, musíte si knížku pořídit, aby jste se dozvěděli, jak to dopadlo ;-)
    Dobrou noc.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    MAARISTAAN: báječný tipy, díky!
    KEYA
    KEYA --- ---
    MAARISTAAN: Přesně tak - O zahradě jsme si z velké části koupili kvůli sobě :). Ale dcera ji měla taky moc ráda. Sehnali jsme tehdy jeden z posledních výtisků prvního vydání a koupili jsme rovnou raději dva. Je fajn, že ji vydali znova.

    Novou knížku asi dostane k narozeninám Prokop :).
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    KEYA: Jojo, pokud bych měl vybrat knihu, která je pro mě a Huga kultovní a která nás spojuje, tak je to O Zahradě.
    Hugo úplně miluje vntiřní stranu obalu, jak je tam na dvojstraně to město. Chodíme v něm prstem uličkama, spadneme ze schodů, vyzvedneme kamaráda, plivneme do studny, navštívíme cukrárnu, utíkáme před přerostlejma krysákáma a ze zahrady hážeme jablka po policajtech :-)
    O klíči a O čertovi (tajně milujeme paní Kominici, ale pst, chodím sem i máma) taky máme, Tajemství ostrova za prkennou ohradou se nám zatím pořád vyhýbá, ale máme ji v merku.
    Teď pan Čech vydal novou knihu, tak ji Hugíno dostane k narozeninám:

    KEYA
    KEYA --- ---
    MAARISTAAN: Tu už doma máme čtyři roky a stále je oblíbená - teď už i u syna. Ale původně si ji v knihovně objevila dcera a měla ji moc ráda. A pak i O zahradě, O klíči a hlavně O čertovi... A my jsme dost ocenili Tajemství ostrova za prkennou ohradou.
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    to jsou vážně pěkné kousky!
    KRISTYNKA73
    KRISTYNKA73 --- ---
    Vsechny tri knizky naprosto uzasny! TA pak se to stalo! mi trochu pripomnelo Paní Láryfáry od Betty MacDonaldová. No a O Mráčkovi musíme nutně mít:)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    A do třetice náš společný milovaný pan Čech, který umí zahrát klukům na jejich dobrodružnou a toulavou strunu.
    Člověk si moc nepočte, zato ho ale jeho ilustrace vtáhnout do klukovské fantazie a snů ...










    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Tuhle mám teda radši já než Hugo, ale má smůlu :-)
    Knížka o panu Kdybychovi, který pořád povzdychává nad tím "co kdyby", o tom, jak mu chybí kámoš a o tom, jak mu jeho plyšový čoklík podal inzerát na seznámení.











    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Co se teď čte u nás ...
    Takové ty kárací příběhy jako: "musíš se česat, nebo Ti budou ve vlasech bydlet vši" a "zavaž si boty, nebo Tě tkaničky svážou a ty hodíš držtičku".
    Huga hlavně baví obrázky :-)







    DINE
    DINE --- ---
    nebojim se ani klasicke dětské literatury ;) ted jsem dostala novinka v obchode: Babar v cestine! :) (to znám od dětství, nejaky doma mame ve orig. - francouzstine)

    Příběh malého slona Babara
    Jean de Brunhoff

    První díl slavné řady knih o králi slonů Babarovi, který svého autora proslavil po celém světě. Slon Babar se stal symbolem civilizované, kultivované Evropy třicátých let – osvícený demokratický vladař, skvělý otec, přítel a „slon činu".
    První díl vypráví příběh osiřelého slůněte, které uteče do města, naučí se tam „správnému chování" a ve své rodné zemi se pak stane králem slonů. A to vše je zatím začátek nových dobrodružství...
    Velká sloní knížka pro nejmenší čtenáře.

    48 stran, 23 x 33 cm, česky, vázaná vazba
    Baobab, 2011

    Příběh malého slona Babara [ Baobab ] / Pro děti @ eshop.INTER-ZONE.cz :: komiks / fashion / street art shop
    http://eshop.inter-zone.cz/product/Pribeh_maleho_slona_Babara-Kids






    DINE
    DINE --- ---
    jo a kdyz jsem tu ;) srdečně vás zvu na výstavu plakátů Micha Hirt, ve tvurci kavarne Vypálené kotátko (vernisáž utery 15.02 v 19h). Budou i sítotiskový workshopy pro deti!
    Micha je umělec a ilustrátor z Berlína, dela komiksy (grafické romány) a sítotiskové plakáty, které nejsou určeny pro děti, ale děti to líbí stejně! ;)

    [ Micha Hirt - výstava tisků / vystavagallery show / 15.2.2011 / CR - Praha - Vypálené kotátko, Mařákova 5, Praha 6 ]

    DINE
    DINE --- ---
    TANAIS: MARKYTKAK: AETHER:
    eh :) no ja porad hledam zvláštní a neobvyklé knihy, a mam největší zájem o ilustrace... v Brokolicova Polevka se mi treba líbí. Se dcerou se obcas koukame i na knihy ktery nejsou urceny pro deti, divame se na obrazy a někdy vyprávim nějaký příběh, nebo vubec...
    PANINKOGNITO
    PANINKOGNITO --- ---
    prosim neváli se nekomu doma bezprizorne kniha s nazvem o čtyř nohé vráně zaplatim za ni ve zlate nebo pripadne netusi nekdo kde by se dala sehnat?
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    AETHER: ono to asi bude spíš pro dospělé, ale taky mi to přijde super :-) nevím proč, něčím mi to připomíná macourka :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam