• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    TYET
    TYET --- ---
    BIRLIBAN: já bych to potřebovala dabovaný, neumím naglicky :(
    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    DINE: Pravda, ti u nás běžící se mi nikdy příliš nelíbili, ale ta původní serie je úplně jiná kategorie. Rozkošné to je.)..
    Moomin 18: Hobgoblin Arrives at the Party - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=bXXdiffXcuw
    DINE
    DINE --- ---
    TYET: a znas tu prvni animovani serie z 1979? myslim ze je lepsi, i kdyz taky vic tmavy a strasidelne tak spis pro vetsi deti a dospele...
    TYET
    TYET --- ---
    GABBIANO: to ti závidím, máme taky skoro všechny animovaný díly, nahraný z televize, ale i když taky nejsou špatný, k literární předloze mají daleko, já mám nejradši Šňupálka, i když můj muž o něm prohlašuje, že je to debil :))
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    GABBIANO: a kterou sháníš?
    GABBIANO
    GABBIANO --- ---
    TYET: Já je mám všechny kromě jedné (a tu nemůžu sehnat, grr!) a hádám se o ně se svým dospělým synem (chtěl by si je odvézt, ale nedám!). Už se zase chystám, až si je všechny přečtu.
    TYET
    TYET --- ---
    já mám hrozně ráda knížky o Muminech, mám asi 4, děsně mě to baví i jako dospělou :)
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    Repast z [ 3WIL @ USTAV . PRO . DUSEVNE . VYSMATE ]

    Sem se to hodí spíš...












































    BETCHO
    BETCHO --- ---
    KEYA: Já jsem Betsy Bowovou znovu objevila nedávno v antikvariátu /v knihkupectvích jsem ji poslední roky neviděla a při pátrání na internetu už vůbec ne, od těch cca osmdesátých let nebyla zřejmě už nikdy vydaná/. A že je to skvělá kniha! Takhle má vypadat literatura pro děti! Skvělý příběh, dobrý nápad, dobře propracované postavy, tíživá atmosféra, k tomu navíc ještě druhý plán v ději -problémy hlavní hrdinky s jejími rozvedenými rodiči- doporučuji pro holky tak od deseti let. //A tento týden jsem pro dceru koupila knihu Koho Krysák kousne - a zatím jsme z ní nadšené. Je to úplná novinka a je moc dobrá...
    Koho krysák kousne (výsledek hledání) |KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/hledani/?query=Koho+krys%C3%A1k+kousne
    KEYA
    KEYA --- ---
    SEVERINE: Tu druhou z odkazovaných knížek si z dětsví pamatuju dodnes - půjčila jsem si ji sama v knihovně a hrozně moc se mi líbila... jen jsem si už nepamatovala název. Obálku ale ano a tak díky za tip - určitě ji Aničce ve vhodnou dobu předložím :).
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    KAIRRA: Mě to přijde jako ideální kniha pro větší sourozenecké věkové rozestupy :-)

    Děťátko si užije čtení a puboš předčítání.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    DINE: zrovna jsem to chtěla napsat, že naše čtyřletá by se asi bála..
    DINE
    DINE --- ---
    LUCCHA: nam se to libi, jsem to cetla s malou kdo bude 5 let za par mesice a vporadku, ale prave me nekdo rikal dneska ze to asi nebude pro mensi deti, spis pro starsi od 7 let kdo uz to budou brat jako vtipny... takze asi ne pro slabší povahy ;)
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    DINE: to vypadá dobře :-)
    DINE
    DINE --- ---








    O zlobivém houbaři
    aneb Jak Standa Lošák dostal na frak

    kresba a scénář: Karel Jerie
    verše: Denis Jerie

    Les je živý organismus spojující stromy, houby, ptáky a zvířata ale i duchy a skřítky. Vezmou-li všechny bytosti a tvorové lesa spravedlnost do svých rukou, bude se divit každý vetřelec. Knížka O zlobivém houbaři jasně ukazuje, co čeká nezvané hosty, kteří si myslí, že les patří jen a jen jim. Klasické dvanáctistránkové leporelo se hlásí k odkazu takových mistrů, jako byl O. Sekora nebo J. Lada.

    12 stran, leporelo, 23 x 16 cm, český
    Seqence, 2011
    199,- Kč
    O zlobivém houbaři / Pro děti @ eshop.INTER-ZONE.cz :: komiks / fashion / street art shop
    http://eshop.inter-zone.cz/product/O_zlobivem_houbari-Kids
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    tahle knížka je dost krutá, ale mně přišla svýho času dobrá - http://www.databazeknih.cz/knihy/ledovy-zamek-51278


    jo a tahle mě bavila, taky svýho času
    Hra na Betsy Bowovou, Ruth Parková | Děti a knihy
    http://www.detiaknihy.cz/?p=97
    GABBIANO
    GABBIANO --- ---
    ALDEMIK: Tloušťka naštěstí neodradí, to Stmívání je docela bichle.
    Jinak všem moc děkuju, už se těším, jak vyrazím se seznamem do knihkupectví.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Děti u mě ve třídě čtou dost Jacqueline Wilsonovou. Je to tak pro děti okolo 11 let, jsou to veskrze polosračky, ale je to poutavé a hrozně to hltaj.
    SHORMICHA
    SHORMICHA --- ---
    ještě mě napadla jedna hodně tenká a malá, ale dobrá knížka za pár korun. s krásnejma obrázkama



    Je to příběh o naší osamělosti. O porozumění a překonání strachu. O tom, že opravdová láska znamená nechat tomu druhému prostor pro svobodné rozhodování. Je o tanci ve větru a o naslouchání hlasu stromů. O splynutí s řekou. O slunci v srdci, když nebe zatáhnou mraky smutku. O tom, že naše duše je veliká jako les, kde každá živá bytost má své místo. O dovádění a také o tom, čeho jsme se tak báli, neboť jsme ještě nerozuměli…
    SHORMICHA
    SHORMICHA --- ---
    ALDEMIK: no je fakt, že já se rozečetla až ve třinácti na podřadnejch knížkách tipu Stopy hrůzy nebo Harlekýn :)) bylo to tenký a čtivý. a taky jsem se pak dostala ke kvalitní literatuře :)
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    SHORMICHA: Já taky, ale jestli nejsou zvyklý číst, tak je odradí tloušťka a nepustěj se do toho...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam