• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    TAYLES: Z tohodle mám fakt radost! Dárek k Vánocům jak vysněný.
    Koukám, že podle ukázek bude krásně odkazovat na příběhy ze svých dalších knihy.
    Se synem jsme byli unešeni, když jsme v knize ZAHRADA objevili při prohlížení nakresleného města domek na střeše, kde žil Čert s Kominicí v knize O ČERTOVI :-)

    ČECH je prostě frajer!

    Tady jsou ty ukázky:
    Komiksárium » Seznamte se s Pepíkem Střechou, kterého Pavel Čech rozkoktá v novém komiksu
    http://www.komiksarium.cz/index.php/2012/10/seznamte-se-s-pepikem-strechou-ktereho-pavel-cech-rozkokta-v-novem-komiksu/
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    nový Čech

    Velké dobrodružství Pepíka Střechy - Pavel Čech | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/173169/velke-dobrodruzstvi-pepika-strechy/
    TIMA
    TIMA --- ---
    BEBERA: Mně takhle hrozně otrávila knížka Opička Ofélie. Klukovi se samozřejmě líbily ty pohyblivé oči, takže to jednu dobu chtěl pořád číst, ale já u toho trpěla jak zvíře. Přijde mi, že ty texty už dneska generujou nějaké stroje.

    Takže tohle nebrat!


    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    notyvole :DDDDD

    jako já jsem na dětské básničky citlivka, máme doma nějakou jakoze rozcvičkovou knížku a pokaždé když jsem musela číst "natáhnu se pro jablíčko natáhnu se pro hruštičku, všechny srovnám do košíčku" tak jsem si k tomu v duchu představovala blicího smajlíka.. zvlášť, když vedle toho člověk čte "blbý" Paví očko dobrý den, kde ten verš plyne jak voda...
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Pred casem nam prislo leporelo detskych rikanek jako darek od OZP zdrav.pojistovny. Vcera ho syn donesl, ze bychom si ho precetli a po prvni rikance jsme si radeji jen prohlizeli obrazky. To mi reknete, proc tohle nekdo vyrobi, rozesle a zaplati! A kdyz uz, proc si kurnik neda autor tu praci, aby se mu ty verse rymovaly???

    Na okraji rybníku,
    sedí žába v šatníku.
    Přestože je pořád nahá,
    tváří se jak velká dáma.

    Prach a bláto všude stříká,
    copak je to za čuníka?
    To je přece prase Véna!
    Ten je pořád samá špína.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    SUPCZ: Vidíš, Hobit by asi fakt šel...
    SUPCZ
    SUPCZ --- ---
    Nekonečnej příběh je super. Akorát ta druhá část je trochu těžší, myslím, že holky to moc nepobraly.

    Aktuální favorit je Madynka od Lingrenový.

    S přehledem jde číst Hobit, ale Pána prstenů jsem ani nezkoušel.

    Osobně mám rád Malou čarodějnici. Na Čarodějova učně si ale budou muset ještě počkat.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    YENNEFER: mám připravený v knihovně -)
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    YENNEFER: ten je vybornej, to sijeste ted pamatuju, jak mi ta detska predstavivost jela...carotelata, mit tak aspon jedno carotele! :)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    TANAIS: já teď čtu mluvící balík od geralda durrela a má to obrovský úspěch :-)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    EMBRYO: Nekoneční příběh, pravda. To mě nenapadlo, to je super.
    EMBRYO
    EMBRYO --- ---
    TANAIS: Michael Ende, Nekonecny pribeh
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    PETJULE: díky :-)
    No, Ronju jsme četly samozřejmě spolu na pokračování, ale je fakt, že se jí to líbilo. Film jsem jí pustila teprve až když jsme to přečetly.
    No, právě proto se mi nechce teď do Broučků a tak, no...
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    TANAIS: tyjo, to už v 6ti letech pobrala tvoje dcerka čtenou Ronju, jo? to je tedy fakt zdatná :-)

    to by se jí možná už mohly líbit i Malé ženy, znáš? http://www.knihi.cz/kniha.php?kniha_id=935-male-zeny
    Já je dostala od mámy, když mi bylo asi deset, v té době jsem tak nějak četla právě i Ronju :-), moje dcery to čtou tedy až taky v 8 - 9 letech, tak uvidíte, kdyžtak to ber jako tip na další vývojové období ;)
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    TANAIS: me v jejim veku bavily knihy jako Neuveritelne prihody Davida Damiana, Gulliver, Halo Jacicku, Nez zavoni potreti...
    SKOLD
    SKOLD --- ---
    TANAIS: Hele, a co takhle ta nonsensová větev dětský literatury: Daisy Mrázková (Neplač, muchomůrko), Olga Hejná (Terinka), Alois Mikulka (Aby se děti divily), Miloš Macourek (Mravenečník v početnici, Živočichopis).

    Případně bych doporučoval, kdyby nonsens ne, z nový literatury Radka Malého - František z kaštanu, Anežka ze slunečnice; Alžběta Skálová - Pampe a Šinka; to jsou takové milé a dojemné knížky. Ale je fakt, že asi nemám cit na četbu pro šestiletý holky. ,.))
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    FOXOVA: no, mně tohle nebavilo nikdy. Ani broučci ani sekora. Stejně jako mě nebaví převyprávěná víla Amálka a tak dál. A dcera je v tomhle asi po mně. Ne, že bych jí broučky nepustila, ale nebaví jí to. Nevrací se k tomu. Kromě toho, po knížce Ronja, dcera loupežníka je těžký přejít na Broučky.
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    TANAIS: broucky, sekoru...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    FIFI: Všechno předčítám. Šest jí bude v lednu, do školy jde až v září.
    FIFI
    FIFI --- ---
    TANAIS: a ona uz cte sama nebo ji jeste vsechno predcitas?
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Koupila jsem teď dcerce takový dva sešity s názvem Dobrodružná bludiště od Fragmentu.
    Moc se mi to líbí. Mají Pirátský lodě a Pyramidy. Takový dobrodružný příběh o záchraně pokladu atd. Díky se jednak něco dozví a jednak si může hrát s opravdu pěkně nakreslenými bludišti.

    http://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/download/202373_01_001_dobrodruzna%20bludiste_piratsky%20poklad_12-13.pdf

    http://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/download/202374_01_001_dobrodruzna%20bludiste_tajemstvi%20pyramid_12-13.pdf



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam