• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    SUPCZ
    SUPCZ --- ---
    GORMIE: Jo to je přesně ono. Mám oba pány rád, ale tohle asi vynechám. Těšil jsem se třeba na Čarodějova učně, ale trochu mě to zklamalo - na základě Zemanovi filmové adaptace jsem čekal trochu víc tajemna.

    TAYLES
    TAYLES --- ---
    GORMIE: to mi připomnělo jakýsi starý soubor pohádek od F. Stránecké - bylo to něco v tom stylu, že ďáblové, převlečení za chasníky, požírali v kostele nemluvňata a tak podobně. vím, že jsem se k tomu dostala někdy ve školce a rodiče pak tu knížku někam schovali a nechtěli mi ji vydat - tehdy mi to připadalo spíš nezvyklé než co jiného - do té doby jsem vždycky slyšela jen o chlupatých kačátkách a podobně. ony pohádky měly totiž původně varovný účel - například Karkulka měla především upozorňovat na to, že v lese a od cizích lidí hrozí nebezpečí a měla být strašidelná a děsivá. Dneska jsou pohádky spíš pro rozvíjení fantazie nebo na uklidnění před spaním
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    SUPCZ: četli jsme jen něco.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    SUPCZ: To myslíš "Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky"? My jsme je celé přečetli a většina je sice v pohodě, ale pár jich je fakt za hranicí. Například někdo zavraždí dítě, jehož matka je pak z té vraždy křivě obviněna. Trest je následující: useknou jí ruce, dají jí nůši s tím mrtvým dítětem a vyženou ji. To je silná káva i na mě, natož na děti.

    (BZW, zdravím osazenstvo klubu, který již delší dobu sleduji)
    SUPCZ
    SUPCZ --- ---
    Co říkáte na Žáčkovi strašidelné pohádky? Chvilku jsem tím listoval a nemůžu se rozhodnout, jestli tam není těch usekanejch hlav trochu moc.
    SKOLD
    SKOLD --- ---
    PUKPUK: Já dlouho sháněl a nesehnal Mikulkův debut Aby se děti divily, mám tu knihu moc rád.
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    ZIVEL: Taky me Mikulka bavi. Hlavne knihy co vysly v 60tych letech. Snazil jsme se je sesbirat , stejne jako dalsi detske knihy 60 - 70tych let, po antikvariatech. Na Mikulkovi mam rad nejen ilustrace ale hlavne jak pise. Pro me je jeho knizka O zviratkach a divnych vecech jedna z nejlepsich ceskych detskych knih a myslim ze by bavila i dnesni deti, jelikoz fantazie textu je nadcasova.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MAGGIE: nakreslete fixkou par nedokreslenych aut a nakopirujte mu to...nebo v malovani umazte kusy obrazku aut stazenych z netu a vytisknete. Je to snazsi, nez shanet presne takove domalovanky, ktere bys potrebovala...
    ZIVEL
    ZIVEL --- ---
    Mikulka mě vždycky baví, tenhle je i pěkně barevnej.
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---




    Alois Mikulka
    O smutném tygrovi

    Poprvé vyšla v roce 1968. Dnes tato neokázalá autorská pohádka Aloise Mikulky vychází znovu, v úplně jiné době a pro úplně jinou generaci, nic z její krásy však nepominulo.

    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Nevíte, jestli na trhu není nějaká kniha, domalovánky, pro nejmenší děti? Synovi se moc líbí, když může dokreslit např. části auta, které již zvládne (nakreslíme kastli a on dokreslí světla, maják, kola, výfuk)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Krásná knížka od Petry Neomillnerový, právě na pultech.
    Ilustrace od Lubomíra Kupčíka.
    Fakt všem vřele doporučuju.

    Amélie a tma | Albatrosmedia.cz
    http://www.albatrosmedia.cz/amelie-a-tma.html

    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    Začali jsme holkám číst Vánoce pro kočku od Terezie Radoměřské a musím, říct, že líbí. Zda je ukázková kapitola:
    Terezie Radoměřská: Vánoce pro kočku
    http://issuu.com/barristerprincipal/docs/vanoce_pro_kocku_2012
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    AMOPRA: Ještě bych upřesnila, že koncert Yellow sisters bude právě pro ty nejmenší. Takže od 17:00 v klubu Cross bude taková dětská diskotéka. :-)
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    KNIŽNÍ MALOTRH V KLUBU CROSS PRO DĚTI I DOSPĚLÉ - JIŽ TUTO NEDĚLI OD 14:00
    Přijďte nakoupit dárky na Vánoce a přitom si dát drink v prostředí Crossu ! ! ! Již tuto neděli v klubu CROSS.

    25.11.2012 od 14:00, vstup: zdarma



    Zveme Vás na knižní malotrh pro děti i dospělé. Knihy budou k mání za snížené ceny, bez vstupného. Proběhnou vystoupení pro dětské a dospělé publikum, výroba netradičních hudebních nástrojů dětmi a malování nekonečného komiksu. Vznikne výtvarný koutek, bude možné nechat si pohlídat vaše dítka, abyste se mohli prolétnout Crossem. Vystoupí skupina Yellow Sisters, uskuteční se módní přehlídka. Účast přislíbila nakladatelství Argo, Baobab, dybbuk, G plus g, Meander, Miroslav Stuchlý, Ontogenie, Paseka, Pavla Horáková, 65. pole, Pěkný ptáček press. Koná se ve všech třech patrech klubu.

    Kavárna 1. patro:
    15,00 M. Míková + S. Švolíková: Mrakodrapy (Argo) – představení knihy
    15,30 P. Hrnčíř: Plechová Mína (Meander) – představení knihy
    16,00 Slyšet jinak – netradiční hudební nástroje
    16,30 L. Lomová: Nekonečný strip – malování komiksového pásma na stěnách klubu

    Knižní sál (suterén):
    14,00 otevření stánků
    17,00 vystoupení Yellow Sisters
    18,30 módní přehlídka
    19,30 M. Toman: Dr. Zádrhel proti gramotnosti (populární psycholog varuje před knihami)
    21,00 swing tančírna – DJ Wootep a hosté

    Hudební sál:
    21,00 punk rock nářez – kapely Crazy Arm (UK) a Apologies, i have none (DE)

    Mravenci Yellow sisters - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J6sPd8KpPec




    ZIVEL
    ZIVEL --- ---
    To vypadá moc pěkně, tuhle jsem zrovna přehlédl, teď jsem si dokoupil dvacet titulů z Baobabu, abych si doplnil knihovnu :) Od nich stojí za to skoro všechno. Zrovna vydali Rostlinopis s ilustracemi od Skálové, výborná knížka, zábavně naučná.
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Jsem na ni narazil na nějakém blogu:

    "Chlebová Lhota – Dagmar Urbánková

    Neobyčajná knižka v ktorej sa prelína inscenovaná fotografia s komiksovými ilustráciami a textom. Mestečko, kde je všetko z chleba, ktoré jednoducho vykyslo a je plné krásnych scénografických detailov. S nápadom prišla výtvarníčka Dagmar Urbánková, ktorá má za sebou už niekoľko kníh pre deti. Vydalo české vydavateľstvo detskej literatúry Baobab."








    BALAENA
    BALAENA --- ---
    IBERIA: ještě je pak pro větší Ríša písmenka a čísla, taky od Boba. Skoro lituju, že moje mládě už pár let umí číst...
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    BALAENA: páni, dekuji
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam