• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    SKOLD: Nemůžu muvit obecně, ale setkala jsem se s tím, že pro dítě, pro které je jeho styl přijatelný a vítaný v literatuře, je naprosto nesrozumitelný v písni. Nevím, čím to přesně je. Jedním z důvodů byla pravděpodobně i nesrozumitelnost (výslovnost), ale určitě to nebyl jediný důvod.
    SKOLD
    SKOLD --- ---
    Jak to máte s písňovou tvorbou Petra Nikla? Jeho knihy pro děti jsou poměrně hodně otevřené široké vrstvě vnímatelů, a to je mnohdy kámen úrazu zejména pro rodiče, kteří se bojí pracovat s touto širokou otevřeností a preferují "klasiku" - což ale chápu a víceméně proti tomu nic nemám, aby nedošlo k mýlce. Jak to je ale s písňovou tvorbou? Takřka každý, koho znám, jeho písňovou tvorbu rád nemá a už vůbec mu nepřijde pro děti - myslíte, že opravdu není pro děti, že nepracuje s jejich fantazií, jazykovými schopnostmi, asociační hrou a neotvírá nové prostory, do kterých se písničkáři vůbec nepouštějí?
    MADE
    MADE --- ---
    Doporučuji novou dětskou knihu Hlava v hlavě: http://www.kosmas.cz/knihy/188497/hlava-v-hlave/

    Je moc hezky udělaná, akorát bych doporučila pro věk 8+, případně pro opatrné mladší děti. Jsou tam rozkládací stránky, tak to bude chtít opatrnou manipulaci. Knížku jsem dnes viděla naživo a vypadala moc hezky, moc vtipně a moc nápaditě...
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    FORDOVA: Nekonečný příběh nedávno zapůsobil (tedy ve filmovém zpracování) i na našeho tříletého Jendu
    FORDOVA
    FORDOVA --- ---
    Nekonečný příběh. A ano, souhlasím, Tobiáš je super.
    MIKA
    MIKA --- ---
    LILY: Pottery ma prectene vsechny, ted vali Mayovky...kazdopadne Tobias je supr tip - diky!
    LILY
    LILY --- ---
    MIKA: Harry Potter, Tobiáš Lolness, Dobrodružství Toma Sawyera...
    OTAMAN
    OTAMAN --- ---
    OTAMAN
    OTAMAN --- ---
    Timur a jeho parta
    MIKA
    MIKA --- ---
    Muzete prosim doporucit knizku pro kluka 10 let? Diky
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    moc se teď doma těšíme s http://www.kosmas.cz/knihy/156965/babocky/
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    nemáte prosím tip na knihu o lidském těle pro šestileté dítě? Nejlépe s nějakými prvky typu otvírací okýnka a průhledné vrstvy a tak :)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    U knih s málo textem a "zpříběhovatelnými" obrázky podle mě stojí za to pořídit je v originále, pokud už český překlad není k sehnání, a to i když ten jazyk neovládáte.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    anebo přinejhorším jen: http://uloz.to/xRnhdCa/maurice-sendak-tam-kde-ziji-divociny-pdf

    u této pdf verze stále koketuju s tím, že některé obrázky vytisknu a dám je v pokojíčku dětem na zeď
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    FUNTL: aha, to mě nenapadlo, ale je fakt, že ta naše doma už je hodně ohmataná. A to jsem ji kdysi koupila v nějakém výprodeji.
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    ANNAWA: pravda, ale sehnat se da leda v antiku - se stestim
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ATUARFIK: to potvrzuju, tam je to fakt pěkné a dobře zásobované a člověk tam přitom nemá pocit, že je v knižním supermarketu.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Po dlouhé době jsem se dostala z venkova do města a tímto podávám svědectví o snad nejlepší nabídce dětských knih, co jsem zatím v kamenném obchodě viděla - Knihkupectví Letná, Milady Horákové 7, Praha 7 (dole u Strossmajeráku). Velký výběr inteligentních knih (včetně titulů, které jsem online už nenašla).
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    A určitě bych doporučila knihu, kterou starší děti měly kdysi dost v oblibě a nejmladší už ji umí skoro nazpaměť taky, Maurice Sendak, Tam kde žijí divočiny. Má to pár slov, B bez toho poslední dobou neusne :-)

    Ostatně, tady se o ní píše taky http://maaristaan-detskakniha.blogspot.cz/2011/11/tam-kde-ziji-divociny.html
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    QUAACA: to M. vůbec nenadchlo, naopak abeceda od stejné autorky ano.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam