• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    LADY_MYSKA: chápu to správně, ze to jsou "jen" reprodukce z jiz vydaných knih?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    zitra si jdu pro kalendar pro deti.

    Kalendář nástěnný 2016 - Rok v městečku - Susanne Rotraut Berner, 48 x 33 cm - SEVT
    http://www.sevt.cz/...dar-nastenny-2016-rok-v-mestecku-susanne-rotraut-berner-48-x-33-cm-knw0251639/
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BEBERA: hodne stesti
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    LADY_MYSKA: Díky, pohledám je v knihkupectví...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BEBERA: vse velke.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    LADY_MYSKA: Dík. To jsou ty velké nebo malé?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    jedno rychle cvaknuti co mam doma
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    LADY_MYSKA: Ty bagry/traktory a náklaďáky máš A4 v češtině? Jestli jo, půjdu je sehnat. Původně jsem myslela, že tyhle jsou jen v malém formátu a až nedávno mě napadlo, že by je mohli mít souběžně v obou velikostech...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BEBERA:
    ANNAWA:
    Ja mam jak male, tak i velke edice "uz vim proc"? Libi si mi oboje.

    Ted moc nemam cas, ale pokud by jsi mela zajem, tak ti mohu nejakou knizku nafotit. Mam tu hasice, bagry/traktory a nakladaky, ci kombajny/ traktory a nakdadace.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: Bart rozhodně, on jde u věcí, kterého zajimaji, fakt do hloubky a určitě to není tak, ze bych mu informace nutila.


    LADY_MYSKA: ja mám encyklopedicke dítě.


    BEBERA: u nás jo a jdu právě zamluvit ty Hodiny.
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    ANNAWA: & QUAACA: Oběma moc díky
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    LADY_MYSKA: Moje děti právě jo. Když je něco zajímá, tak je to zajímá intenzivně a pamatují si každou podrobnost. Proto by mi přišlo super, kdyby tam ty informace byly - můžu je přečíst, ale nemusím, a sami si kluci mohou prohlížet taky. U nás v knihovně mají bohužel jen ty malé. Ale jinak proti těm knížkám nemám nic, jsou báječné.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BEBERA: a potrebuje dite az tak podrobne informace?
    Porad to je literatura pro deti a ne encyklopedie. Prijde mi, ze memu synu plne staci, kdyz si muze prohlizet obrazky a muze se podivat "pod" a sam se podivat, jak veci funguji. Kolikrat si knizku vezme sam a takhle si ji prohlizi.

    Hodiny zrovna doma nemame.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: spis ne, nebo rozhodně ne vždy. Ty malé jsou spíš pro batolata, velké pro děti 4+. Nebo takhle, v ony jsou, ale česky jich bohužel vyšlo minimum.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    LADY_MYSKA: Mám dotaz k těm "Už vím proč?" knížkám. Jsou rozděleny velikostně - některé jsou A4, jiné A5 - mají ke každému tématu jak malou, tak velkou? Máme doma velkou o hodinách a je báječná, i já se tam dozvím nové věci. Ale takové, které kluky baví (Stavba, Doprava, Popeláři apod.) se mi do ruky dostaly vždy jen malé a jakkoliv jsou taky super a dětem se moc líbí, nejsou ani zdaleka tak podrobné a vlastně tam ani žádné informace nejsou...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SRETSIS: nevím, zda spadá do kategorie hezké, ale rozhodně je hodně podrobna, zrovna ji máme půjčenou z knihovny
    Nakladatelství Svojtka & Co. - Co se děje s odpadem
    https://www.svojtka.cz/shop/kniha/3652-co-se-deje-s-odpadem.html
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    PETRUSKA: Doma mame knizku, Jak jsem prisel na svet, jak uz psala Severine

    U nas uz nekolik let u maleho vedou knizky edice Uz vim proc
    Výsledek hledání "Už vím proč?" (v edicích) | Albatrosmedia.cz
    http://www.albatrosmedia.cz/...ng&type=edition&search=U%C5%BE+v%C3%ADm+pro%C4%8D%3F&searchBy=edition
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    Máte, prosím, někdo tip na hezkou dětskou knížku zaměřenou na téma recyklace? Díky.
    PETRUSKA
    PETRUSKA --- ---
    Prosím prosím před časem jste tu házeli názvy knížek, které připraví dítě na příchod miminka - nemůžu to vyfiltrovat, doporučíte mi nějaké znovu prosím? V lednu čekáme přírůstek, tak bych kolem Vánoc něco ráda pořídila našemu dvouleťákovi.

    A pokud máte nějaké tipy na pěkné knížky pro dvouleťáka, tak bych byla taky moc vděčná - teď u nás asi nejvíc frčí Šmalcova abeceda, ta se mi moc líbí, je tam vždycky něco nového. Miluje taky bagry, mašinky a velký auta, takže knížku s takovou tématikou bych taky ráda, ale ještě mě žádná vyloženě nezaujala.

    Díky moc za tipy!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam