• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    Já taky hledám: někdo mi říkal, že má na chatě knihu z dětství (80. léta) - Disney pohádky (popelku, sněhurku a asi i další) s ilustracemi z filmů. Nepochopila jsem, zda je to nějaký soubor nebo zda to má jednotlivě. Doporučíte mi nějaké ne moc přeplácané vydání Sněhurky?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Prosím, pomůžete mi najít jednu knížku? Není nová, četla jsem ji před cca 20 lety v nemocnici, ale snad se někomu něco vybaví...

    Byl to dobrodružný příběh o hledání pokladu a mám pocit, že tam byly nějaké francouzské reálie. Kluk ve věku okolo 12 let jede někam na prázdniny a má nehodu, při které si všimne hvězdy vyryté do kamene. Na místě se dozví o pokladu, který někdo schoval a cesta k pokladu má být vyznačená právě těmito hvězdami, které k sobě ukazují cestu. S pomocí několika místních dětí hledá další hvězdy, aby našli ten poklad. O totéž se začne snažit i místní záporák, který vystěhoval jednu babičku s vnučkou z jejich domu do staré stodoly. Chlapec s kamarády a starým pánem, snad bývalým námořníkem, postupně nacházejí další a další hvězdy (jedna je na stromě, který v mezičase vyrostl, tak je hodně vysoko) a nakonec nacházejí poslední hvězdu. Ta je ovšem na pozemku záporáka, který si tudíž na poklad chce dělat nárok. Hrdinové ale z nějakého tajného zápisku vědí, že poklad není na místě poslední hvězdy, ale v nějaké vzdálenosti od ní. Nakonec ho nacházejí v malé jeskyni na pobřeží, kterou si v minulosti vysloužilý námořník od záporáka koupil. Poklad nakonec použijí k tomu, aby se babička s vnučkou mohly vrátit do svého domova.

    Předem díky za jakékoli nasměrování.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MAGGIE: To netuším, doma to nemám... Četla jsem to sama jako dítě, ale určitě mi bylo nejmíň 10. I když kamarádi určitě četli i mladším dětem a líbilo se. Spíš jestli se vám líbí Fragment, tak u něj zůstaňte, jednak kvůli jménům postav, jednak kvůli snadnějímu shánění.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    RYBKA: my máme z knihovny od Fragmentu a docetla jsem se, ze diky různým prekladatelkam se tato vydáni v něčem i někdy dost liší - Fragment se mi detem opravdu dobře předčítá, bude se i verze od vydavatelství Orbis Pictus, kterou zminujes? Není v něm čeština "az moc pro dospělé" (nevim, jak to správně vyjádřit)?
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MAGGIE: Ta původní, stará, dneska špatně sehnatelná... (vyd. Orbis Pictus)
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Jeste prosím o radu, jaka edice Letopisu Narnie vam prijde jako nejvydarenejsi. Čteme nyní druhy dil půjčených v knihovně a nejen deti, ale i mne to opravdu nadchlo.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    KAIRRA: Je to tak, některé jsou skvěle zpracované (Zlatý kolovrat, Poklad), jiné jsou vyloženě mizerné.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    GORMIE: ta mně bohužel nepřijde tak povedená, mezi jednotlivými básněmi jsou velké kvalitativní rozdíly.. skoro bych řekla promarněná příležitost
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MAGGIE: Tahle už je bohužel vyprodaná. ;)
    Kytice - komiks - Karel Jaromír Erben | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/129194/kytice-komiks/
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    GINGERCAT: jj, to už je moc drahý a "vzácný", já bych raději něco běžnějšího, v tvrdých deskách
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    MAGGIE: no tak tip mám, ale až takhle vyvedenou jsi asi nemyslela, co? :-)
    Kytice - Karel Jaromír Erben | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/209555/kytice/
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Ráda bych pořídila Erbenovu Kytici. Nemáte tip na nějaké vydařené vydání, které je stále k mání na současném trhu? Předem díky.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    HYPERION: Taky jsem na to koukal. Konečně rozumně vypadající alternativa k tomu příšernému Čtyřlístku.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Nová komiksová revue pro kluky i holky...

    XB-1 » Bublifuk – komiksová revue pro kluky a holky
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/revue-bublifuk-preview/
    KEYA
    KEYA --- ---
    LADY_MYSKA: Jasně :), naše děti mají plnou knihovnu a už se tam nic nevešlo... museli jsme udělat radikálnější "čistku" :)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    LADY_MYSKA: Dík za tip, koukala jsem na ně včera ve škole a moc se mi líbily. A prý je mají děti nejraději, chtějí je číst stále dokola.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    KEYA: Ale tak treba udela radost nekde jinde, to je taky pekne :-)
    KEYA
    KEYA --- ---
    YEETKA: Včera jsem "Veverku zrzečku" nechala k rozebrání u nás v Mateřském centru... netušíc, co je to za poklad :).
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Tak jsem si udelala radost a objednala jsem Indigove pohadky

    Indigovepohadky
    http://www.indigovepohadky.cz/
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    RYBKA: už mám predobjednano a moc se na ni sama tesim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam