• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Ten ilustrovaný HP je stejný překlad jen hezčí vydání?
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    BEBERA: my už máme precteno a uz se taky tesime na dalsi vydáni - chci rozhodne počkat, protože tato ilustrovana verze je fakt nádherná.

    Cunksi, vrat se je fakt pecka (jsme asi v půlce a nejraději bych nikd nepřestala číst a totez by rady i deti, ale spát se bohužel musi :) )
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    GIOMIKY: já tyhle "večerníčkové" knížky dycky četla hrozně ráda....a vůbec nejradši jsem já osobně měla Macha a Šebestovou....dycky jsem za tím svým čtením slyšela ten hlas Nárožného a přišlo mi to hrozně vtipné :-)))
    teď jsme zrovna dočetli Krysáky a jak to dcera jako večerníček nemusela, tak v knížce se jí to líbilo moc.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Achjo. Dočítáme toho nového ilustrovaného Harryho Pottera a Kámen mudrců a další ilustrovaný díl vyjde až za rok :( To se snad nedočkám :(
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ted jsme s uspechem docetli Amalku

    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MAGGIE: nechala jsem ji dát od babičky k vánocům, shodou okolností proběhlo předání až dnes, je vážně super.
    MADE
    MADE --- ---
    MEDVED007: zvláštní téma... dceru natočení broučci od trnky nebavili, ale knížku hltala ve třech letech. Dokonce do toho "vlezl" pohřeb prababičky a překvapilo a dojalo mě, jak moc tomu všemu rozuměla... Ale musim přiznat, že i já byla překvapená, co je v knížce napsané, a to jsem si myslela, že vim oč jde...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    naše děti jako první viděli Broučky jako večerníček a už jako malé usoudily, že to je divné a nelíbí se jim to, takže na knížku nikdy ani nedošlo....ale koukám, že přišly o poklady :-))))
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    GORMIE: Já se na tebe nezlobím :) Ale rodičům to povím :)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    BONEMINA: Tak o pardón, ale není zrovna novinka. :)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    TRISSIE: To si pamatuju. Pro mě ta knížka vždycky končila tím, jak se jim narodili malí broučci a berušky. Budu si to zase muset přečíst. Ale teda nečekala bych, že zrovna v tomhle auditku potkám spoiler a ještě takovej. Kam se hrabou vyspoilovaný Hvězdný války.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BONEMINA: a taky je tam partie o tom, kterak Beruška nemohla otěhotnět a Brouček se choval jak kretén. Vyloženě čtení ze života.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    BROUČCI UMŘELI?! :(
    Mě tu knížku rodiče četli mockrát, ale tenhle konec vypustili.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MARKYSHA: Jak se začne Brouček zajímat o ženský, tak jí to naštěstí už tolik nebere, jedem dokola první polovinu knížky...


    GORMIE: Rozkošné... Zlatý chudobky.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MARKYSHA: To mi připomíná, že jsem nedávno objevil pokračování: (Jan Maršíček: Noví broučci):
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    LADY_MYSKA: co Škola malého stromu? http://m.kosmas.cz/knihy/134681/skola-maleho-stromu/
    Možná trochu pro starší, ale dá se, zvláště jestli indiáni dítě zajímají. A je to reálný příběh.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    ANNNA: já musela pořád dokola číst, jak maminka spadla ze stoličky a tatínek byl tuhý, až jsem tu knížku radši "ztratila".
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Během dvou večerů jsme zhltli Broučky - poslední dva řádky si ale odmítá nechat přečíst, knížku trhá z rukou a zavírá. Holka chytrá poznala, k čemu finále směřuje... Od té doby si pravidelně říká o přídavky, čteme jednotlivé kapitoly zas a znova a už došlo i na opravování ("NE, nešla pro vodu, šla pro rosu, přeci!"). Na dobrou noc si po vzoru Broučka dáváme "pac a pusu". Ovšem Broučci to asi dělali jinak, mám takové tušení. Pravděpodobně to nebylo high five :-)

    Nutno říct, že na tuto kapitolu rodičovství jsem se těšila opravdu hodně. A je to super i ve skutečnosti!
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    GIOMIKY: Zrovna jsme dostali nějaké hračkové jednorožce a tříletá dcera se ptala, proč že mají ti koníci na hlavě šťopku... Ehm, taky by asi potřebovala osvětu :-)
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    LADY_MYSKA: Děti prérie pecka, Ježíšek nám přinesl i Čunkšiho, ale k tomu jsme se ještě nedostali (čteme Harryho Pottera)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam