• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    FIFI: pardon, pardon! Přijdu udělat kšeft ;)
    FIFI
    FIFI --- ---
    ANNNA: no retezec... snazime se, aby to na Letne bylo skvele knihkupectvi:)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    ANNNA: Aha, to jsem netušila.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ATUARFIK: Sice řetězec, ale ideální poloha, což se počítá :-) Díky...
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    ANNNA: Knihkupectví Letná, na rohu Veverkovy a Milady Horákové (tj. dole u Štrosmajeráku), dětská sekce vpravo vzadu.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Poslední dobou nakupuju knihy takřka výhradně systémem "vyberu na internetu, objednám do malého místního knihkupectví, vyzvednu". Ráda bych si ale taky jednou fyzicky zalistovala zajímavou současnou knižní produkcí pro děti. Máte doporučení na nějaké dobře zásobené knihkupectví v Praze, ideálně kolem Anděla či Letné? Radši bych podpořila nějakého menšího knihkupce, než řetězce....
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    Skvělá kniha - přímo na míru předškolním věku.

    Pohádky do postýlky - Marek Šolmes Srazil | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/125372/pohadky-do-postylky/
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    TAPINA: Už jsem myslela, že jsem v tom byla sama. Krtek a rybka jsme četli denně asi rok. Starší syn, který to byl nucený poslouchat, to umí nazpaměť slovo od slova, jak jsem zjistila u logopedky, když jsme zapomněli připravit vyprávění.
    A druhou vlnu teda fakt nechci! :-)
    Užívám si, že už můžeme číst i jiné věci a nemusíme je pořád opakovat, protože jsou zvědaví na pokračování.

    Mikuláš nadělil Tik, Ťak, Ťuk a to má úspěch velký!
    Tik, Ťak, Ťuk - Černík Michal | Knihy Dobrovský
    https://www.knihydobrovsky.cz/...k-pohadky-o-trech-tucnacich-680270?gclid=CNfB-uPI5dACFRS6GwodbdYMkg

    Přinesl taky Proč má kos žlutý nos u toho teda velmi spolehlivě usínají. A musím přiznat, že i mně se to při čtení zdá celkem těžké a ne úplně hladké. A možná i zbytečně moc popisné...
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    QUANTI: :-) Mě krtek nevadí... Verše se mi přímo líbí.... kolem roku na tom Lenka dost frčela a vydrželo jí to docela dlouho.... ale u nás se hlavně čte... a Žáčkovi verše, které umím za chvilku z paměti... a můžu je tak číst z kuchyně...mi neva... Odpovídali jsme na otázky, co tam byly...
    Takže jsem asi divná, jako Trissie (ale nevadí mi to).
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NIENNA: jo, od Doskočilové věřím, že ten příběh bude trochu příčetnější :)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    QUANTI: A jo...to jsme měli taky půjčené... ale nechytlo to ani mě ani Lenku... Zato Krtek a Sněhulák... to byl hit... stejně tak ty Vánoce... To uměla oboje celé zpaměti... :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NIENNA: aha, spletla jsem si název - nenapadlo mě, že budou s tím tématem dvě. Myslela jsem leporelo https://m.martinus.cz/detail/212891/
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    QUANTI: Eh... jsem zmatená... Já myslela, že Krtek na Vánoce chystal pro všechny překvapení...a vánoční stromeček... a vrána mu to zničila... a pak dostal v hračkářství nový, skládací (protože paní prodavačce pomohl s oříšky) a všichni potom zpívali koledy, která probudila i největší spáče... A jediné dárečky si dali krtek s myškou a to hudební nástroje a všem hráli...
    Jsem mimo?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    RYBKA: a Krtek ve snu, tam jsem zase trnula, kdy se nám ztratí dálkové ovládání, protože Krteček ho v jednu chvíli hodí do koše :-)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Krtek ve městě je pěkně zrádnej, kamarádi přistihli svý syny, jak do výfuků aut před chatou (na horách, takže i do cizích) cpou brambory (krtek cpal buřty, ale efekt to bude mít stejnej) :-)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    U nás teď jede druhá vlna Krtka. Poté, co jsem pořád dokola četla Krtka a rybku a Krtka a kalhotky (máme novou i starou verzi a jelikož nová je o půlku kratší, tak se snažím číst tu), se to Jirka už naučil zpaměti a teď trvá na tom, že to bude číst on mně. Uááá!
    Krtek a rybka je tak pitomej příběh, že jsem si z toho při čtení dělala srandu a měnila slova "Začíná nový den na fotbalovém hřišti, za brankou vykoukla malá rybka..." a on to teď dělá taky, tak se aspoň zasmějeme :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SEVERINE: nikomu to neberu; třetí dítě neplánuju a krtka už asi neomilostním, nicméně chápu, nikdy neříkej nikdy, situace na bojišti se mění každým okamžikem ;)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KAIRRA: Krtka ve městě jsem měla jako malá a ten mě vedle kalhotek jediný bavil, to je fakt.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    QUANTI: já krtka nesnášela u prvního dítěte, u druhýho ho semtam pustila a teď se třetím na něm doslova ujíždím. má to tu výhodu, že na to pak koukaj všichni, protože to fakt notoricky neznaj.
    když to pro sebe posuneš trochu do psychedelický roviny a odmyslíš si ideologii (a třeba to naplníš svojí - jo a my si u toho říkáme, třeba jak sou na něj ty ostatní zvířátka zlý a tak), tak se ti to třeba taky zalíbí. všechny ty vymalovaný vzory! a zrovna vánoce si vůbec nepamatuju, je tam 30 dalších příhod.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    TRISSIE: náhodou ekologické haluze Krtek ve městě a takový to jak se pánovi zdá že všude došel benzín (nevím jak se jmenuje) mě hodně baví. A ještě Autíčko. Ale čím novější tím příšernější, tojo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam