• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    YENNEFER: Zrovna ho čteme :-) (Ale teda původní výtisk ještě po nás.)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    V knihkupectví jsem zahledla Durreluv Mluvící balík v původní úpravě s ilustracemi Adolfa Borna ;-)) konec hlášení...
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Narnii uz máme také prectenou, některé dily, co máme doma, i vicekrat. Deti se nebaly ani jednou, bylo jim tehdy pri prvnim cteni 4 a 5. Ani mně nenapadá nic, co by mi pri čtení přišlo jakkoliv hruzostrasne. Myslite jen tu zminovanou Aslanovu smrt, nebo i něco jiného?
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNNA: Zkusila bych knihovnu.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ANNNA: ja uz to cetla s vetsimi detmi, ale byly starsi, uz chodily do skoly. A ze se B bude bat, je jasny. Ale uz to oro nej fakt asi bude.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANNAWA: Je to super, ale jen upozorňuji, že F se místy docela bojí... Aslanovu smrt jsem zcenzurovala o detaily, a i na jiných místech tu občas pobíhá a zacpává si uši...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ANNNA: aha, aha, stary preklad bohuzel nemam, ale diky za tip na čtení, kdyz to da F, da to nepochybne i jeji kamarad B ;-)

    Momentálně cteme Obra Dobra, to bavi B i mě. A muze to asi taky bavilo, ten uz si to precetl celé :-)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Ha, tak čteme Letopisy Narnie, je to super, jsme v půlce třetí knihy. Ale zjišťuji, že mě nový překlad dost rozčiluje. Pokud by snad někdo tušil, kde sehnat starší vydání v překladu Renaty Ferstové (s jejím překladem to vydal Návrat domů a Orbis Pictus), budu neskonale ráda a jako odměnu věnuji v případě zájmu kazetové vydání v překladu Veroniky Volhejnové :-)

    Mám ve starším překladu jenom první díl, aukro mlčí, a v online antikvariátech jsem zatím dohledala pouze Prince Kaspiana, jinak nikde nic :/
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    GORMIE: ale ten les tam je strašidelný dost, já jsem se toho jako dítě bála taky, ale teda spíš tak nějak příjemně, jenže já odjakživa měla ráda horrory a strašidelné příběhy.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    LORAIN: Vlas a Brada je podle mě nejlepší český komiks všech dob. Všem vřele doporučuju.

    A bojí se ty děti něčeho konkrétního? Já na té knize nevidím nic strašidelného a naše děti s ní taky nikdy neměly problém.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    MAGGIE: Vlase a Bradu dostaly moje děti jakože nejoblíbenější knížku od svých kamarádů a strašně se jí bojí. Nemáme doma nic, čeho by se tolik bály :-)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    Dneska jsem koukala v knihkupectví na toho Králíčka a Slůně, co chtěli usnout - máte někdo srovnání, jestli jsou nějak výrazně jiné, která se vám líbila víc nebo tak?
    DINE
    DINE --- ---
    MAGGIE: aha tak to je omyl, ten titul akorat bylo dlouho vyprodane, ted uz to maji zase ve distribuce u kosmasu, tak uz jsem menila cenu. Jinak vsechny jiny tituly mam asi vyhodne, krome teda Svět letadel ktere je zatim se slevou 60% u Albatros, ale to nemuzu vice slevit... muj obchudek vlastne byl moc malej a nemela jsem takovy vetsi rabaty jak maji ty velky byznys :)
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    DINE: omlouvám se, že kazím kšefty, ale ne vše je výhodné.. https://www.kosmas.cz/knihy/134506/velke-putovani-vlase-a-brady/
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Lotta z Rošťácké ulice jede! Dneska jsme si to půjčily v knihovně a na jeden zátah (asi 1,5h, střídali jsme se s manželem) přečetli 70 stran. Holky by chtěly pokračovat.

    Děkuji za doporučení!
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    YMLADRIS: tak jsem vyzkousela a - IKEA FAMILY partner – sleva 25 % + poštovné zdarma


    RYBKA: divam se na ten vyprodej a tedy nic moc. Osobne se mi tam libi jen jedna knizka, co doma jeste nemame
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    RYBKA: Ćlenové Ikea Family mají poštovné zdarma, kód je IKEA17AM

    (repost, neoverovala jsem)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ANNAWA:
    JANISKA: každopádně, zde k mému názoru že je to spíš pro deti 3+ Zaútočily u nás choroby.



    VVENDY
    VVENDY --- ---
    Za listem list | Literární listování v tom, v čem stojí za to listovat.
    http://za-listem-list.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam