• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    FIFI
    FIFI --- ---
    MAGGIE: druhy dil vysel dneska:

    Warren XIII. a šeptající les - Tania del Rio | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/240449/warren-xiii.-a-septajici-les/
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    GORMIE: Warrena naše mimina zbožňují a už se nemůžeme dočkat, až vyjde někdy na jaře překlad druhého dílu - k tomu vřele doporučuju celého Walliamse (přečetli jsme už velkou část jeho tvorby pro "děti" a pokaždé super - teď čteme Nejhorší děti na světě, což jsou krátké příběhy, před tím Půlnoční gang, Babička drsňačka, Pan smraďoch atd. - všechno super, možná jen Malý miliardář není až tak "vtipný" a napínavý). Nebo bych zkusila třeba Narnii? Ta je krásně dobrodružná, i když pro zaryté nevěřící možná až moc v některých fázích křesťansky vyhrocená.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    RYBKA: Williams je trochu něco jiného. Dahla moc nemusím, kromě Karlíka. Na Křečkosaura se podívám. Díky.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GORMIE: Zrovna tuhle jsem nečetla, ale podle popisu na netu bych si tipla, že by něco podobného mohly být některé knížky od Davida Walliamse, možná i něco od Dahla. A podívej se na Křečkosaura Rexe, z toho teď byli nadšení čtvrťáci u nás ve škole.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Warren XIII. a Vševidoucí oko byl u nás velký úspěch. Doporučí mi někdo nějakou knihu podobného ražení? Čteme to dohromady se syny 7 a 11 před spaním, takže to nesmí být nic složitého, spíš kratší kapitoly, obrázky. Ideálně něco trochu do fantasy.

    A kdo mi doporučí Heidi, toho praštím Malým Bobšem! ;)
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Zkoušeli jste už někdo aplikaci booko? Testovala jsem ji zatím sama na telefonu i tabletu a připadalo mi, že má hrozny technicky mouchy, tak zvazuju, jestli je porucha na mejch (pravda starších) prijimacich, nebo jestli to ještě nestihli od spuštění moc vychytat.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    TANAIS: Předpokládám, ze když mu rodiče tu knížku čtou , tak mu to slovo vysvětlí, případně to dítě pochopí v průběhu čtení.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    CH_IN_A: dítě na prvním stupni většinou neví, co je "asistenční".
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    ANNAWA: Mě se to zda úchylně roztomilý. Dětem na prvním stupni může pripadat “kůl” prave to, ze to je slovní spojení, které od starších neslyší.
    Souvisí to podle mne s poznavanim jazyka. Sami takových spojení vymýšlejí spoustu :)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ANNAWA: přesně tak.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    TANAIS: mně tam to slovo taky nesedí, je nějaké nepoetické. A pro 11 let starou holku už to knížka není. Za mě první stupeň max.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    CATCHA: záleží na tom, co neteř zajímá. Kdybych s tím přišla za dcerou (pravda, té už bude v lednu 11, chápete), tak se na mě křečovitě usměje a knížku si uloží do knihovničky a nikdy jí neotevře. Jako, jednorožci jsou sice "kjůt", ale "vocaď pocaď". Pokud jí ale přinesu knížku o divných holkách (jakoukoli), detektivku nebo něco dobrodružně historického, tak to číst bude.

    Mimochodem, děsně mi vadí to slovo v názvu "asistenční". Sice ano, asistenční psi a tak, celkově terapie zvířetem je super... ale stejně. Nebo právě proto. Prostě... tak nějak.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    CATCHA: myslím, že už spíše ne.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    CATCHA: Penelope, prostě perfektní, to bavilo dcerku hodně. Dále Amélie od Petry Neomillnerový. A
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    YENNEFER: Já už to viděla v knihkupectví. Já to ale kdysi sehnala přes aukro :-) Takže mám původní vydání, který se sice rozpadá, ale je to srdcovka :-)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    LUSYM: Tak nám právě dorazila kniha i Yksy, oboje krásné, už se těším, až to kosmonaut pod stromečkem rozbalí. Děkujeme!

    PS: Ještě by to chtělo variantu pro děti, které bydlí na chalupě a na prázdniny jezdí k babičce na sídliště. :)))
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    CATCHA: Určitě
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Předvánoční tipy:

    XB-1 » Čtení na dobrou noc 2017
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/dobrou-noc-2017/
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    YENNEFER: tak to je skvělá zpráva, protože tuhle knížku já prostě miluju !
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    CATCHA: mám doma jednu devítiletou holku a čte hrozně ráda v podstatě jakékoliv fantasy....teď je k dispozici xy knížek právě pro holky v tomhle žánru obvykle něco v duchu boj hodných čarodějnic za práva jednorožců nebo něco takového :-)
    CATCHA
    CATCHA --- ---
    Moc vám všem děkuji za tipy!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam