• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    FIFI: Tak to je výborná zpráva
    FIFI
    FIFI --- ---
    GORMIE: a autor pise druhy dil, bude asi pristi rok
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Ještě k těm Foglarovkám: vřele doporučuji knihu Prašina, je to opravdu moderní foglarovka se vším všudy, Záhada hlavolamu pro 21. století, chcete-li. Starší syn to zhltnul jako malinu - a já taky.

    Prašina - Vojtěch Matocha | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/239935/prasina/
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    IBERIA: spise jako osobni odpocinek, dalsi dil by mel vyjit pristi rok
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    LADY_MYSKA: nene, jakto:( ze by meli tak maly odbyt? Ja tedy vim o mnoha stromeccich, pod kterymi se kazdorocne objevuje. To bude u nas slozite vysvetlovani... ale diky za info.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Možná je to známá sada knih, ale dnes jsem náhodou narazila na knihy o pejskovi Brunovi a nejen mne velice zaujaly. Knížky jsou malé, vel. cca A5, krásně ilustrované a i příběh po rychlém prohlédnutí mi přijde dobrý.

    Alex T. Smith knihy | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/alex-t-smith-65046
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    QUANTI: Jojo, já zas při čtení Kačera Donalda z počátku devadesátek nechápala, co to tam je za divokej kapitalismus :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GHOSTDOG: Zahadu hlavolamu jsem cetl prvni. Ale bylo to v dobe, kdy tajemny ulicky nebyly plny turistu, segwayu a obchodnich retezcu. A opravdu tam byli kluci, ktery si pripinali spendliky a nazyvali se Vontove. Furt se hledaj stinadla, ale s rozvojem turistickeho ruchu je to vice cviceni fantazie, nez v odvaznosti vlezt do zapadleho koutu.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    BEBERA: co Chata v jezerní kotlině? tu jsem četla jako první kdysi já a "nastartovala" mě přečíst potom všechny
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    RYBKA: Mně teda baví Foglarovky i v dospělosti, i když se jednotlivé knihy co si kvality hodně liší. Teď budou mimochodem vycházet znova, s novými ilustracemi.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    RYBKA: prosím tě, jak já milovala třeba Neználka - a teď to otevřu a úplně z toho kape ta sovětská propaganda :D jako dítě jsem to naprosto nevnímala, fakt to mají jinak.

    Jinak foglarovky doporučuju přesně buď záhadu hlavolamu, nebo pod junáckou vlajkou / poklad černého delfína, tyhle dvě byly moje nejoblíbenější obecně.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MAGGIE: Tak to mi přijdou teď v dospělosti foglarovky obecně všechny...

    Prostřední dcera má ráda koně, takže v létě na chalupě našla knížku po mně Divoký koník Ryn a chtěla, abych to večer před spaním četla. Ty jo! To byla taková NUDA!!! Nic se tam nedělo, do toho nějaký soudružský kecy... Přečetla jsem kapitolu a nadnesla jsem, jestli to nebylo trochu nudný, že bychom si další den mohli přečíst něco jiného - prý NE! Protože to je krásný a baví je to! Doteď to nechápu. Ale asi holt maj děti jiný měřítka a během života se to mění.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Já jsem nedávno zkoušela Hochy číst a podle mne fakt nuda, takze jsme seznali, ze budeme číst neco jiného.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Zrovna Hoši od Bobří řeky byli kdysi moje první foglarovka a bavili mě tak, že jsem si pak sháněla další a další knížky :-)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    BEBERA: Zdaleka nejnapínavější a asi obecně nejlepší je samozřejmě Stínadelská trilogie. Ten rozjezd Záhady hlavolamu je malinko pomalejší, ale pak už to jde. Mimo Stínadla považuju za nejlepší Pod junáckou vlajkou, pak mám hodně rád Poklad Černého delfína, který je v podobném duchu jako Vlajka. Rozhodně bych nezačínal Hochy od Bobří řeky, začátek je velká nuda.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Jakou foglarovkou byste prosím začali?
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    EUCHENIE: válková u nás doma frčí...obrázky holky už vůbec neřeší, myslím, že pro cílovou věkovou kategorii 10x už to není tak podstatné
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    LADY_MYSKA: jezusmarjaaaa, to jsem nemela videt! :))) diky moc!


    LADY_MYSKA: ok, dikÿ!
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    EUCHENIE: Valkova moc obrazku v knizce nema, jen na prebalu a cca 5 v knize. ( nebo v te co jsem listovala)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    EUCHENIE: osobne fotky nemam, ale spoustu jich ma Ikarkulka na blogu
    iKarkulka: Praha v knihách a hrách
    https://ikarkulka.blogspot.com/2018/03/knizky-dalsi-materialy-o-praze.html#more
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam